Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 21 Oct 2014, 14:57

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 75 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: vreau sa ma ingras
MesajScris: 05 Aug 2007, 16:56 
Neconectat

Salut...
Am 22 de ani 1/66 si 47 Kg...sunt disperata vreau sa mai pun ceva pe mine,pana acum 2 ani si ceva am avut 55 - 56 kg , inca de mica am fost o fire mai plinuta...nu grasa ...doar putin mai plinuta....

De la un timp a inceput sa ma streseze faptul ca sunt atat de slaba , toti cei din jurul meu :prieteni,iubit,familie,colege de fac ,imi spun ca sunt prea slaba...sincera sa fiu pe mine nu ma deranjat niciodata faptul ca am slabit ,chiar mi-am dorit asta intr-o oarecare masura ,dar de la un timp auzind pe toata lumea a inceput sa ma ingrijoreze si pe mine ,ma gandesc la asta non stop...am fost la doctor mi-am facut toate analizele si mi-au descoperit lipsa de calciu,inceput de anemie si gastrita,pe care le tratez.....

Eu stiu de la ce am slabit dar nu ma pot opri ...mi-am dat organismul peste cap si acum imi este greu sa-mi revin....

Adorm numai dimineata pe la ora 3 si cu foarte mare dificultate,ma foiesc in pat pana-mi vine rau,fumez un pachet de tigari pe zi,beau doua cafele destul de tari in fiecare zi,prima masa la mine este pe la ora 3-4 dupa-masa , sunt foarte obosita,agitata si stresata,nu ma pot concentra (probabil de la acest program mi se trage tot stresul si oboseala ),nu pot manca mult pe timpul zilei ,mananc ca o randunica pt.ca altfel mi se face rau,noaptea in schimb imi vine pofta de mancare , mananc numai salate si gratare,lactare,fructe,nu pun gura pe nimic dulce pt.ca nu-mi place ,inca de mic copil nu mi-au placut dulciurile,la doua saptamani mai pun ceva dulce in gura pt.ca imi scade glicemia.

Ar mai trebui sa mentionez ca sora mea pana pe la 27 de ani a avut 45 de kg ,si mama mea la fel ....dupa 30 de ani au mai pus cateva kg.

Problema mare la mine este programul acesta nenorocit pe care fara sa constientizez l-am facut un ritm de viata,imi vine foarte greu sa-mi revin doar prin autosugestie......cred ca am nevoie de medicamente dar nu vreau sa bag in mine chimicale...am incercat cu spirulina si ceaiuri...dar nu cred ca le-am luat asa cum trebuie .....din acest motiv am apelat la acest forum ,m-am gandit ca poate cineva a trecut prin ce trec eu si ma poate indruma sau imi poate recomanda medicamente naturiste ,si cum le pot administra ca sa dea rezultate.

Multumesc anticipat

Sus

MesajScris: 23 Sep 2007, 15:13 
Neconectat

buna...ma cheama Catalina am 13 ani fac sport de performana la sc (voley) cam 10 ore pe saptamana ..si am slabit mult in ultimul an ..am 1.63 46 de kg si as vrea sa ma ingras 4-5 kg ..ce tratament as putea urma ? va rog ajutatima :|:cry::cry:

Sus

MesajScris: 08 Noi 2007, 15:20 
Neconectat

eu am inventat propiul meu tratament pt ingrasare dupa ani buni de cautari si fel de fel de combinatii , mentionez ca am cel mai accelerat metabolism ,in decurs de 2luni am luat 4kg pt detalii id meu e symy28

Sus

MesajScris: 15 Ian 2008, 14:12 
Neconectat

Din cate stiu eu, sa iti accelerezi metabolismul inseamna digeri mancarea mai repede, nu asimilezi mai nimic, deci slabesti. Cred ca am mai postat acest mesaj, medicul meu endocrinolog a mentionat ca trebuie sa-mi incetinesc metabolismul pentru a ma ingrasa.

Sus

Subiectul mesajului: vreau sa ma ingras cat de repede
MesajScris: 01 Feb 2008, 15:10 
Neconectat

Salut. Am si eu aceasta problema. doresc si eu sa ma ingras. Am 1.76 inaltime si 60 Kg am aceasta greutate din clasa a 9 si acuma sunt pe sfarsitul clasei a 12. Doresc si eu o solutie pt a ma ingrasa. Cine poate sa ma ajute si pe mine va rog frumos. Multumesc anticipat si o zi buna in continuare! Astept raspuns.

Sus

MesajScris: 03 Feb 2008, 14:34 
Neconectat

buna am 18 ani si vreau sa ma ingrasi pentru ca sunt prea slaba am doar 45 kg spunetim ce sa fac va rog:(

Sus

MesajScris: 12 Feb 2008, 00:52 
Neconectat

31 ani, 45 kg si 1.65 m, :(. De mancat mananc, dar nu asimilez. Alte fete mananca o felie de paine si se depune. O sa fac niste analize mai amanuntite si va anunt care e problema. Am incercat biomed 6, iau eurovita multiminerale, acum incerc cu Bitter romanesc. Vara iau 2-3 kg in greutate dar mananc 1-2 kg de fructe pe zi. Acum iarna nu prea sunt fructe, dar mananc banane si compoturi. Voi ati facut ceva analize?
Mesaj modificat de autor pe 11.02.2008

Sus

MesajScris: 12 Feb 2008, 01:31 
Neconectat

pentru angelutza: pentru insomnie, incearca sa iei melatonina ( sau Bio- melatonina) inainte cu 1 ora de culcare si ceai de lavanda. Trebuie neaparat sa iti reglezi somnul. Faptul ca nu dormi la orele normale, 11:00-7:00 iti afecteaza organismul.

Sus

MesajScris: 12 Feb 2008, 14:35 
Neconectat

mananc regulat dar tot nu ma ingras de la 17 ani am aceiasi greutate 50 kg la 1.72 ce sa fac?

Sus

MesajScris: 15 Feb 2008, 15:24 
Neconectat

Miry, cat timp ai luat Biomed 6? Ma nedumereste umpik prospectu'...se ia cateva zile, se face pauza si apoi se reia? Sau cum? Thx!

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 75 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]