Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 29 Noi 2014, 04:10

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: VINDECAREA DUPA CAUTERIZARE PE COLUL UTERIN
MesajScris: 22 Aug 2008, 13:08 
Neconectat

va rog sa imi raspundeti si mie la intrebarile puse!

in legatura cu tratamentul dupa cauterizare.alina_071181

ACESTEA SUNT:

VA ROG MULT SA IMI DATI UN SFAT CU PRIVIRE LA VINDECAREA DUPA CAUTERIZARE PE COLUL UTERIN.AU TRECUT DEJA 2 LUNI DE CAND AM FACUT ACEASTA CAUTERIZARE.AM AVUT O RANA DESTUL DE URATA DUPA CUM MI-A SPUS DOCTORITA.DUPA CELE 6 SAPTAMANI NU AM REUSIT SA MA MAI DUC LA CONTROL SI MI-A FOST SI UN PIC JENA.AM INTELES CA SE MAI FAC SPALATURI DUPA CELE 6 SAPT SAU UN FEL DE PANSAMENTE(TAMPOANE).ESTE OBLIGATORIU SAU SE POATE FACE SI ACASA?
EU MI-AM LUAT TOT FELUL DE CIAIURI-AMESTEC SI FAC SPALATURI CU IRIGATORUL O DATA PE ZI.AM AUZIT CA MAI SUNT SI OVULE FOARTE BUNE PT ASTA.DE CAND AU TRECUT CELE 6 SAPT TOT MAI AM SANGERARI DIN CAND IN CAND LA CONTACTUL SEXUAL SI DURERI;E CAM JENANT SI VA ROG SA MA AJUTATI FARA A MAI AJUNGE IAR PE LA GINECOLOGIE;SPUNETI-MI CELE MAI BUNE OVULE.TOTUSI EU NU AM VAZUT ACEA CRUSTA CARE ZICE CA SE FORMEAZA DUPA SI CARE SE ELIMINA.E ADEVARAT CA SUNT NORMALE SANGERARILE SI CHIAR DUPA CE AU TRECUT CELE 6 SAPT ATUNCI CAND FACI SEX?
VA MULTUMESC DIN SUFLET SI ASTEPT CAT MAI MULTE RASPUNSURI CHIAR SI DE LA DOCTORI GINECOLOGI DACA E POSIBIL PENTRU CA SUNT NOUA PE SITE SI NU STIU CUM SUNT REGULILE EXACTE.
Mesaj modificat de autor pe 22.08.2008

Sus

Subiectul mesajului: Re: VINDECAREA DUPA CAUTERIZARE PE COLUL UTERIN
MesajScris: 22 Aug 2008, 15:42 
Neconectat

Buna! Am trecut si eu printr-o rezectie de col + cauterizare polip endocervical si singurul sfat pe care ti-l pot da este sa mergi la control la medicul care ti-a facut aceasta interventie pentru ca este singurul in masura sa vada daca s-a vindecat bine. Faptul ca sangerezi uneori nu mi se pare in regula, nu vreau sa te sperii dar, eu dupa rezectie nu am avut voie sa fac spalaturi si contacte 6 saptamani, dupa aceasta perioada aveam voie abia sa-mi fac irigatii o data/saptamana si cate un ovul/seara preparat la farmacie dupa reteta dansei, plus ca mergeam la control la 2 saptamani sa vada cum se vindeca. Eu zic sa lasi jena la o parte, in fond ai mai fost si nu vad care e problema. Multa sanatate!

Sus

Subiectul mesajului: Re: VINDECAREA DUPA CAUTERIZARE PE COLUL UTERIN
MesajScris: 23 Aug 2008, 10:15 
Neconectat

sunt de aceeasi parere cu lordesa. cum adica jena? nu se poate asa ceva... medicul respectiv trebuie sa te examineze pana la vindecare. asa ca... mergi repede si nu mai sta!

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]