Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 25 Iul 2014, 01:58

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 19 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: uter fibromatos
MesajScris: 03 Sep 2006, 12:17 
Neconectat

Poate sa-mi vorbeasca cineva despre acest subiect?!
Astept raspuns,cat mai repede....

Sus

Subiectul mesajului: Re: uter fibromatos
MesajScris: 03 Sep 2006, 14:18 
Neconectat

am uter fibromatos, din noiembrie 2005 este de 9.6cm, a crecut intre timp, in mai a avut 12cm, iar la ultima echo era tot de 9 si ceva pe cele trei parti, nu am hemoragii dar uterul este retrovers si cazut pe spate si asa apasa pe intestinul gros, ceea ce este f neplacut, mi s/a recomandat operatia dar incerc cu tratament, ca tratament de la farmacie iau Orgametril 12 tablete pe luna din ziua 20-25, si iau si un tratament naturist, de fapt in acel tratament mai am sperante
am si un chist mare de 6cm pe un ovar, este cu lichid dar si asta a crescut si a scazut in timp dar aprox tot 6cm avea si cind mi/au depistat, anul trecut in august

Sus

MesajScris: 04 Sep 2006, 12:42 
Neconectat

si eu am avut uter fibromatos ,fibron uterin si chist pe ovaru sting .sau inplinit trei ani in martie
am scapat de chist uteru este curat si am ramas cu fibronu care creste si da inapoi
am facut f multe tratamente asa ca nu pot spune precis ce sa faci
f bune pt uter fibromatos sint ovulele cervucid si spalaturi cu irigatoru cu pelin
o linugura la o cana
sanatate multa

Mesaj modificat de autor pe 4.09.2006

Sus

MesajScris: 04 Sep 2006, 20:08 
Neconectat

Am suferit de aceasta cumplita boala.N-o sa va vina sa credeti dar m-am chinuit 9 ani de zile cu hemoragii.Cand se apropia data era pentru mine un calvar.Am facut tratament cu orgametril dar degeaba.Din contra ,incepusera sa ma doara sanii si mi-a fost frica sa nu patesc altele asa incat am intrerupt tratamentul si am hotarat sa ma operez.M-am operat la Cluj, (pentru ca in orasul de unde sunt vroia sa-mi scoata tot)mi-a scos fibromul care se formase pe uterul fibromatos,deci am ramas "intreaga",si de atunci nu mai am nici o problema, ma simt f.bine.Va doresc sanatate si curaj.

Sus

MesajScris: 11 Sep 2006, 21:17 
Neconectat

SI EU AM UN UTER FIBROMATOS DE 8,2MM,AM HEMORAGII SI DURERI CUMPLITE.NU STIU CE SA FAC,MI-A SPUS CINEVA SA FAC UN TRATAMENT NATURIST CU TINCTURA DE ZMEUR COMBINATA CU ARIN SAU CU COACAZE NEGRE.AM FACUT COMANDA DE PE ACEST SITE DE ZMEURA DAR PE CELELALTE NU LE-AM GASIT.INCERCATI SI VOI POATE CINE STIE O SA DES INAPOI.AM AUZIT CA AR FI REZULTATE BUNE.MULTA SANATATE

Sus

MesajScris: 11 Sep 2006, 21:49 
Neconectat

am facut si eu cu extract de zmeur si cu tinctura de tataneasa si a dat inapoi vreo 30 de mm si apoi iar a crescut
se joaca cu mine dea pisica cu soarecele .Pt hemoragii si dureri fa spalaturi cu irigatoru cu ceai de pelin,poti adauga frunze de tataneasa si nuc eu asa am oprit hemoragiile
acum am fost la "biorezonanta si a spus ca energia in regiunea pleviana e f buna
poti incerca si doua zile pe saptamaina de cruditati ,suc de morcov cam 3-4 sute de grame,eu intradevar am facut foarte multe si nu pot sa iti zic precis de la ce mi sa u ameliorat o sa mai tinem legatura iti doresc sanatate multa
:|:|

Sus

MesajScris: 07 Mai 2007, 12:08 
Neconectat

As dori si eu cateva informatii in ceea ce priveste uterul fibromatos!
Mama mea a fost diagnosticata cu asa ceva si nu stiu cum sa reactionez.As vrea s astiu daca a mai avut cineva simptomele ei:dureri groaznice de burta,stare de ameteala,nu se poate ridica din pat,hemoragie, stare de rau!i s-a spus sa faca operatie si sa scoata "tot",eu chiar sunt speriata si nu stiu ce o sa se intample!
este foarte slabita si nu stiu daca rezista unei operatii!
ce credeti?
o sa se faca bine?
multumesc

Sus

MesajScris: 21 Mai 2007, 22:59 
Neconectat

buna.sunt noua pe forum.am fost operata de fibron,interventie in urma careia mi-au fost extirpate toate organele genitale.m-am ingrasat foarte rau, am bufeuri groaznice si iau zilnic estrofem (de 1 an).tresar din somn cu tremurat in corp si stari de rau.vreau sa stiu daca mai are cineva aceste simptome.(am mari dureri articulare) astept raspuns, multumesc.

Sus

MesajScris: 20 Iun 2007, 00:08 
Neconectat

draga mea, nu pot vorbi din experienta, dar te rog incearca un tratament homeopat cu remediul ce se numeste klimaktoplanct, este 100% natural fara efecte secundare, asa cum are estofemul pe care il ei(poti face doamne fereste cancer) este foarte riscant.
Cumnata mea are hiserectomie totala, si acest remediu i-a ajutat enorm, se simte foarte bine, nu mai are bufeuri...
nu e scump insa trebuie sa-l iei vreo 6 luni, cate 6 pastilute pe zi(2x3/zi)
nu te speria, nu are concentratie chimica mamut, nu e medicament alopat, e doar un remediu homeopat. Nu fac reclama nimanui,iti dau doar un sfat prietenesc.
te pup si sa auzim de bine!

Sus

MesajScris: 09 Iul 2007, 23:41 
Neconectat

multumesc foarte mult marcela 2006 o sal ancerc medicamentul

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 19 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]