Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 31 Oct 2014, 23:35

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 94 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Usturimi si mancarimi in zona genitala
MesajScris: 06 Feb 2009, 14:14 
Neconectat

buna ziua.am mancarimi si usturimi in zona genitala si am observat o substana branzoasa in zona labiilor.cu siguranta este vorba despre o micoza.am vazut ce tratament trebuie sa urmez,insa as vrea sa stiu ce fel de pastile trebuie sa luam eu si partenerul meu.va multumesc

Sus

MesajScris: 09 Feb 2009, 13:20 
Neconectat

Buna tuturor,
Daca exista cineva care ma poate ajuta i-as fi recunoscatoare.Problema mea este mai lunga dar nu ii dau de cap.De ceva vreme am niste senzatii oribile de mincarime si usturime in zona genitala si anala,insa fara nici cea mai mica scurgere.Usturimile se manifesta mai puternic cand dau cu dusul de parca as fi taiata sau oparita.Bineinteles ca in primul rand am fost la ginecolog si dupa ca mi-am facut analizele+controlul corespunzator nu a reiesit nimic.Zona unde simt aceste lucruri e perfect curata si normala ca aspect,infectie nu este dar pe mine ma nenorocesc simptomele.Am fost si la proctolog sa vad daca nu sunt hemoroizi si iar este in regula,a spus ca simptomele nu tin de el.Atunci ce este?unde sa ma duc pt.ca eu sunt cu nervii la pamant.
Am facut analize si pentru o infectie urinara si tot nimic.Madicul de familie nu stie ce sa spuna.Doamne,oare ce am?

Sus

MesajScris: 09 Feb 2009, 19:50 
Neconectat

BUNA ZIUA MA NUMESC IRINA SUNT INSARCINATA IN 5 LUNI DE 2ZILE AM O SCURGERE ALBA SI USTURIMI ,MANCARIMI SI SIMT OUSOARA IMFLAMATIE IN IN ZONA GENITALA AS DORI SAMI SPUNA SI MIE CINEVA CE TRATAMENT AS PUTEA URMA DAR SA NU AFECTEZE SARCINA VA MULTUMESC

Sus

MesajScris: 09 Feb 2009, 20:37 
Neconectat

Irina,mergi la medic ca in cazul tau nu de joaca...
e vorba de BB aici nu numai de tine...
unele medicamente nu sunt indicate in sarcina,si aici numai un medic tb sa stie ce si cum...

Sus

MesajScris: 13 Feb 2009, 17:57 
Neconectat

buna!am si eu o problema si ma gandesc ca poate cineva ma poate ajuta.am o scurgere alba-galbuie cu un miros fetid.in afara de asta am o macarime in afara vaginului nu foarte persistenta dar jenanata.am facut spalaturi cu ceai de galbenele si si ma intreb daca stie cineva o solutie sa scap de problema asta:emb:multumesc:mrgreen:

Sus

MesajScris: 18 Feb 2009, 02:24 
Neconectat

buna seara ...as vrea sa ma ajute si pe mine cineva...de cateva zile am o senzatie de mancarime din zona labiilor majore spre interior si nu stiu parca mi se exfoliaza pielea si mi nu stiu ce sa fac cu ce sa ma dau? multumsc :(

Sus

MesajScris: 21 Feb 2009, 08:03 
Neconectat

buna...am si eu o senzatie de usturime intensa si mai mereu de 2saptamani o sezatie de urinare des chiar daca fac f putin,la inceput am crezut ca din cauza ca foloseam sapun cu musetel,nu il mai lolosesc dar senzatiile au continuat....nu am scurgere branzoasa sau urat mirositoare dar ma trezesc chiar si dimin mult prea devreme din cauza asta ma deranjeaza chiar si in somn..va multumesc ...o zi buna la toata lumea

Sus

MesajScris: 31 Mar 2009, 23:28 
Neconectat

Buna! Am si eu nevoie de un sfat. De o zi am inceput sa am niste mancarimi in zona genitala, exact la labii si la intrarea in vagin, cu o secretie alba, branzoaza. Mancarimea a persistat toata ziua. As vrea sa stiu ce as putea sa am daca e vorba de candida sau alte afectiune si ce remedii ar fi pentru aceasta! La doctor nu am cum sa ajung decat peste o saptamana! Multumesc anticipat!

Sus

MesajScris: 03 Apr 2009, 04:17 
Neconectat

:arrow: fetelor in primul rand mergeti la medic lasati rusinea:!: dupa care va puteti spala cu ceai de musetel sau bicarbonat de sodiu.....pt mancarimi fluocinolon...mentionez ca lucrez in obstetica-ginecologie ca asistent

Sus

MesajScris: 13 Apr 2009, 22:13 
Neconectat

Buna...am citit mereu mesajele voastre dar nu am fost tentata sa`mi fac un cont :( acum mi`am facut si ma bucur k pot sa va scriu si eu cate ceva.
Deci...am si yo o mik sau poate e mare problema...am facut acum vro 9 luni testul papa nicolau si mi`a iesit colpita..am luat acele ovule si pastiluta care trebuia..totu a fost bn cca 2 sapt...dupa care am racit si...am inceput cosmaru..acum am mancarimi usturimi si ceva branzos...si urt p labi..mentionez k mi`am inceput viata sexuala si folosesc prezervativ si never fara ..c as putea sa fac..:( pana cand voi merge la doctor! App iar in tipul acutlui sexual am usturimi..:(:(:( ceea c a devenit un cosmar ptr mn :(...:emb::emb::emb::emb::emb::emb::(:(:!::!:

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 94 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]