Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 21 Noi 2014, 23:13

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 94 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Usturimi si mancarimi in zona genitala
MesajScris: 22 Iul 2008, 23:09 
Neconectat

Am avut si eu problema aceasta si uneori mai recidiveaza...:( Principalele motive in cazul meu sunt:
1. detergentul folosit la spalarea lenjeriei intime
2. unele geluri de dus
3. antibiotice

Am fost la medicul ginecolog si mi-a recomandat Gynozol ovule.Rezultatul se vede imediat, tratamentul complet- 6,7 ovule. Mi-a dat niste pastile si pentru partener (2 pastile de ciproquin)
Multa sanatate!

Sus

MesajScris: 06 Aug 2008, 15:36 
Neconectat

Ma confrunt si eu cu o problema ciudata, nu am mai auzit la nimeni asa ceva! In fiecare luna dupa menstruatie raman foarte iritata in zona genitala, trebuie sa ma spal intern cate 2-3 zile cu bicarbonat si ceai de galbenele. Dupa ultima menstruatie am avut niste usturimi mai nasoale decat de obicei, mi s-a inrosit rau toata zona genitala, am ramas cu mici rani de parca ar fi curs din mine acid sulfuric, nu sange! Senzatia se calmeaza pe moment dupa spalaturi cu bicarbonat, dar nu definitiv. A mai patit cineva asa ceva, sau sunt eu singura 'extraterestra'? Problema asta mi se intampla dintotdeauna! Cineva mi-a zis ca s-ar putea sa am un ph al vaginului f acid, dar bineinteles ca in Romania nu se fac analize pt determinarea ph-ului vaginului, din cate stiu eu. Unde as putea face asa ceva? Pls help me!

Sus

MesajScris: 08 Aug 2008, 22:42 
Neconectat

"Am urmarit cu interes discutia voastra sperand sa gasesc niste raspunsuri la problema mea.Luna trecuta mi-a intarziat menstruatia pentru 8 zile, lucru anormal pentru organismul meu care era ca un ceas.Imediat dupa ciclu am inceput sa am mancarimi si apoi usturimi la nivelul labiilor mici si vulvei,apoi roseata locala si mici taieturi de 0.5-1 cm,care se "deschid" dupa ce fac dush,sau cand pielea este intinsa.Mi-a aparut o secretie galbuie,branzoasa care mai apoi se intareste si se farmiteaza,nu are miros specific.La contact sexual si imediat, am usturimi.Cat de curand o sa merg la medic,dar pana atunci daca cineva poate sa-mi dea un raspuns pt k vreau sa ma mai linistesc v-as fi profund recunoscatoare."
si eu am acceasi problema...numai ca menstruatia nu mia intarziat si alta problema este ca sau umflat labiile si vaginul si la mine are un miros specific...chiar asi vrea sa ma lamuriti va rog daca stie careva

Sus

MesajScris: 09 Aug 2008, 01:28 
Neconectat

a...am gasit pana la urma...damn it "Ce simptome are Candidoza Vaginala?

Manifestarea caracteristica este o scurgere vaginala de culoare alba, urat mirositoare, abundenta, care irita mucoasele si pateaza lenjeria. Secretiile sunt insotite si de mancarimi, iritarea si inrosirea organelor genitale, iar uneori pielea perineului se crapa chiar si la atingeri usoare (cu hartia igienica de exemplu)."

Sus

MesajScris: 23 Oct 2008, 16:23 
Neconectat

umila mea parere e ca la stfel de probleme delicate nu se cer sfaturi pe forumuri, ci se merge direct la un medic ginecolog. e pacat sa folositi fel de fel de leacuri babesti sau mai putin babesti, dar care nu se potrivesc. clotrimazolul e bun pe moment la orice ciuperca, calmeaza zona si iritatia,dar nu vindeca nimic. mergeti la medic cand aveti astfel de probleme. apropo, eu stiu ca mai nou ceaiul de musetel e total contraindicat la orice fel de boala, alergie sau asa ceva. take care!

Sus

MesajScris: 26 Oct 2008, 05:30 
Neconectat

cam acum o saptamana am avut si eu mancarimi si usturimi in zona genitala si imi venea sa ma scarpin incontinuu...dupa cateva zile am inceput sa nu mai suport blugii pe mine din cauza aceasta...o prietena de a mea a avut si ea mancarimi dar a fost la ginecolog si ia zis sa foloseasca macmiror complex ovule si lomexin unguent...dupa un tratament de 5 zile i au trecut mancarimile...iar acum avand si eu la fel am inceput sa folosesc unguentul cu pricina...fara ovule...ei ia dat si ovulele pt ca avea mancarimi si in vagin..dar eu nu am si am zis sa nu folosesc pentru ca nu am fost la ginecologie...de 2 zile folosesc unguentul si slava domnului nu mai am mancarimi si nici usturimi...foarte putin ma mai deranjeaza..poate sa mi faca rau unguentul daca nu am fost la ginecologie sa intreb daca pot sa'l folosesc??? o sa mai continui tratamentul inca 2-3 zile ca sa fiu sigura ca nu mai am nimic...dar am poate fi ceva grav? ...si ceea ce nu inteleg e, de la ce apar mancarimile si usturimile acestea?astept un raspuns.multumesc

Sus

MesajScris: 15 Noi 2008, 16:13 
Neconectat

am sho o problema...o mare problema...de cateva luni ma mananca in zona genitala...mie frica sa ma duc la ginecolog...mi se roseste mult knd ma mananca,iar knd nu ma mananca pielea e mai dechisa la culoare decat cea naturala...nush ce sa fac ca sa scap de mancarimile astea

Sus

MesajScris: 19 Dec 2008, 04:26 
Neconectat

deci ma aflu intr`o situatie destul de dificila ... va rog daca ma puteti ajuta...de cateva zile am niste usturimi si mancarimi in zona genitala si deasemenea o secretie branzoasa destul de abundenta ...am piciorul in gips si nu ma pot prezenta la un cabinet ginecologic...si senzatia devine din ce in ce mai neplacuta! ce ma sfatuiti sa fac?? va multumesc frumos

Sus

MesajScris: 18 Ian 2009, 16:25 
Neconectat

buna ziua,

am si eu o mica problema..si nu prea stiu ce sa fac...am o mancarime in zona unei labii exterioare...e putin inflamata si este deranjanta la atingere...nush ce sa fac...nu am consultat inca un doctor...daca se poate putin ajutor...multumesc anticipat

Sus

MesajScris: 18 Ian 2009, 19:16 
Neconectat

Thalia, s-ar putea sa ai herpes, dar bineinteles sunt doar prespuneri. Herpesul poate sa arate ca mici rani, chiar sangerande, una, doua sau poate sa fie in mai multe puncte. Dupa cate stiu ese netratabil. Indiferent ce e nu e bine sa faci irigari cu bicarbonat, tantum rosa etc. Probabil ca sunt unguente ptr ameliorare daca e herpes. Orice ar fi, fugutza la doctor!

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 94 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]