Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 26 Iul 2014, 20:11

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 9 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: urinez des
MesajScris: 20 Iul 2006, 13:43 
Neconectat

buna prieteni.
problema mea este in felul urmator. pana ajung la doctor as dori cateva sfaturi.
de cateva zile urinez des, am dureri abdominale (dar si la ovare) si cand urinez simt un fel de arsura. su pe lnga acestea simt la sani mici junghiuri si ameteli.
ma gandesc ca ar fi o infectie urinara...o problema ginecologica. as dori o parere, un sfat...va multumesc

Sus

Subiectul mesajului: Re: urinez des
MesajScris: 20 Iul 2006, 21:04 
Neconectat

urgent la medic ptr. analize. posibila-cistita,infectie urinara sau extinsa in abdomen.inferior. un sumar de urina, ourocultura o hemograma cu formula ,vsh.,echografie-posibila litiaza renala.....medicul va recomanda analizele necesare functie si de ex.clinic,temperatura,cantitateade urina ,aspect....simptomele pot fi comune ptr.o varietate de afectiuni ale aceleiasi zone anatomice,aparate,organe. analizele fac diferenta si dau diagnosticul exact si deci tratamentul adecvat,-la medic:!:http://

Sus

MesajScris: 25 Iul 2006, 16:43 
Neconectat

am fost diagnosticata cu colica renala dreapta. acum urmez tratamentul

Sus

MesajScris: 30 Sep 2006, 17:04 
Neconectat

ce tratament urmezi pt.colica renala ?si eu fac des.multumesc

Sus

MesajScris: 15 Oct 2006, 23:33 
Neconectat

sotul meu are aceasta problema.am fost si la medic.s-a simtit bine cit timp a facut un tratament si apoi numai.poate puteti sa-mi dati voi un sfat.multumesc.

Sus

MesajScris: 22 Noi 2006, 02:18 
Neconectat

buna am si eu o problema...urinez des si cu sange,m-a tinut lucrul asta vreo 5zile...acum doar urinez des...intr-o zi insa m-am simtit bine si ma duceam normal la baie,dar chiar in aceea zi m-am dus la farmacie si mi s-a recomandat biseptol...am luat 2pastile si apoi a doua zi iar am inceput sa urinez des...oare din cauza pastilelor?ce sa fac?

Sus

MesajScris: 22 Noi 2006, 09:39 
Neconectat

acelasi lucru:analize,fara tratamente dupa ureche.Daca exista infectie trebuie stabilit ce e si la ce e sensibil.Pentru litiaze trebuie stabilita natura pietrelor, se recomanda si un regim alimentar care sa excluda alimentele favorizante litiazei.Ca trat. general, se fac cure 21 zile cu ceai de coada calului, in paralel se ia complex vit. B-ceaiulaccentueaza elimin. acestei vit.Se beau 2 litri pe zi. pauza 10 zile se re[peta. se pot face si bai cu decoct de coada calului .se fierb separat in oala de 5 l.250 g. planta si se toarna strecurat in cada, apa sa acopere mijlocul dar sa nu treaca de piept. se sta 15-20 minute.Se bea ceai cald de coada cal., in baie.Iese din apa, se infasoara cu un halat si se baga in pat, la cald.Se fac 10 bai.Se beau,alternativ ceaiuri de macese, matase de porumb, cozi de cirese.....se ia Redigest, conform prospect.

Sus

MesajScris: 16 Ian 2007, 16:59 
Neconectat

Buna, fetelor.

Si sotul meu are in unele perioade urinari dese (la 2-3 ore). Nu acuza insa nici dureri, nici usturime, etc. Doar ca face prea des. Poate in zilele cand este mai rece...
Mai mult de 2 litri de lichide nu bea pe zi (lucram impreuna si vad).

Mai exista si alte cauze pentru urinari dese?
Mesaj modificat de autor pe 16.01.2007

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 9 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]