Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 16 Sep 2014, 22:28

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 18 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Unghii false
MesajScris: 22 Iul 2009, 22:49 
Neconectat

Domnisoare, doamne,:emb:
Cand saruti mana diafana a unei fiinte feminine, si vezi o manichiura super, un barbat este fascinat, apoi priveste chipul celei ce i-a sarutat cu timiditate mana.:o:roll:

Daca mergem la un bun salon, unghiile false pe o durata de timp mai lunga sunt minunate si deosebite.Kitul presarat este de fapt un strat de gel alb nu transparent, aplicat pe unghie, care se itareste si formeaza o noua unghie.In perioada de timp, pana revenim la manichiurista, unghiile in prealabil nu se mai fac in saloanele renumite ca "foarte si si cautate" cu foarfecuta, si exiasta o freza micuta speciala pentru pieliti, ce curata impecabil cuticula, fara dureri.Se aplica gelul-kit, acoperamntul nou al unghiei, apoi unghia noua se da cu un lac frumos, ce luceste, fie incolor sau special pentru astfel de unghii definitiv aplicate de manichiurista (cautati una care stie aceasta meserie, si procedeul il aplica cu freza cea micuta, un nou aparat la moda, in vogue pentru pieliti si cuticule).Se aplica oja peste lacul de protectie, si acestea tin mult timp.Se merge regulat la manichiurista pentru intretinerea kitului-gel. Unghii frumoase, manichiura de lux pentru fiintele feminine.By-by:emb::o

Sus

MesajScris: 22 Iul 2009, 22:49 
Neconectat

:emb:
Domnisoare, doamne,:emb:
Cand saruti mana diafana a unei fiinte feminine, si vezi o manichiura super, un barbat este fascinat, apoi priveste chipul celei ce i-a sarutat cu timiditate mana.:o:roll:

Daca mergem la un bun salon, unghiile false pe o durata de timp mai lunga sunt minunate si deosebite.Kitul presarat este de fapt un strat de gel alb nu transparent, aplicat pe unghie, care se itareste si formeaza o noua unghie.In perioada de timp, pana revenim la manichiurista, unghiile in prealabil nu se mai fac in saloanele renumite ca "foarte si si cautate" cu foarfecuta, si exiasta o freza micuta speciala pentru pieliti, ce curata impecabil cuticula, fara dureri.Se aplica gelul-kit, acoperamntul nou al unghiei, apoi unghia noua se da cu un lac frumos, ce luceste, fie incolor sau special pentru astfel de unghii definitiv aplicate de manichiurista (cautati una care stie aceasta meserie, si procedeul il aplica cu freza cea micuta, un nou aparat la moda, in vogue pentru pieliti si cuticule).Se aplica oja peste lacul de protectie, si acestea tin mult timp.Se merge regulat la manichiurista pentru intretinerea kitului-gel. Unghii frumoase, manichiura de lux pentru fiintele feminine.By-by:emb::o
Mesaj modificat de autor pe 22.07.2009

Sus

MesajScris: 22 Iul 2009, 22:53 
Neconectat

In cazul contrar ca nu dorim a ne pune unghii putem sa le intretinem doar cu un lac protector, si transparent.Unghia se protejeaza, apoi se aplica oja.Dar de mers la manichiurista, si la cineva ce are tot ce ii trebuie, si dezinfecteaza trusa, cred ca este un life-style de bun augur.

Sus

MesajScris: 12 Aug 2009, 17:50 
Neconectat

sunt superbe unghiile false....si foarte comode...pt ca intyre perioadele de incarcare poti sta linistita fara gandul ca ti se rup sau iti sare oja..mie chiar imi plac..sunt estetice...iar dupa ce le dai jos...cu putin efort cele naturale isi revin foarte bine:X:X..eu una recomand unghiile false8)

Sus

MesajScris: 13 Aug 2009, 13:21 
Neconectat

aura_geanina
sunt de acord cu tine,unghiile cu calciu sunt minunate, inlocuiesc perfect unghiile naturale, lacul transparent vine minunat pe ele, si trebuie sa nu uiti sa mergi lunar la intretinerea lor.
Mesaj modificat de autor pe 13.08.2009

Sus

MesajScris: 13 Aug 2009, 13:25 
Neconectat

buna fetelor,
aura_geanina, alesandra_rebecca,
va spun sincer din tot sufletul eu sunt inebunita dupa unghiile mele cu material pus sub forma perfecta a unghiei, sunt asa de frumoase, elegante ai un alt look, si sunt deosebite.Intradevar la o luna, sau 1 luna si jumatate trebuie mers la manichiurista pentru reintretinerea lor, si nu este o operatiune dificila.Dar sunt de-adevarat minunate.

Sus

MesajScris: 13 Aug 2009, 13:29 
Neconectat

hello girls,
Eu am unghii cu calciu de un an de zile, merg la manichiurista, si chiar este o fata brici de priceputa sunt multumita, dar folosesc intotdeauna un lac transparent, uneori alte culori sidefate mai ales in saezonul estival, si sincer sunt asa de frumoase, aspectul este sublim si estetic.
Vad ca si barbatilor le place.

Sus

MesajScris: 05 Noi 2013, 20:46 
Neconectat

Ptfemei.ro - Aici gasiti produse profesionale pentru manichiura/pedichiura.Abtibilduri,acril,forme dual sistem,lichid,pudra acrilica,seturi acril,geluri uv,geluri colorate,geluri french,nail art,ustensile unghii,dungi,banda,foita,fimo,paiete,flori uscate,perle,produse metalice si ceramice,sclipici,strasuri,pile si bufere

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 18 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2 [ DST ]