Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 01 Noi 2014, 08:13

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: ulei de argan
MesajScris: 01 Mai 2011, 17:46 
Neconectat

Buna, am cumparat uleiul de argan de la Bioleane si nu reusesc sa imi dau seama daca este de uz alimentar sau cosmetic. Poate sa ma ajute cineva, mentionez ca intentia mea este sa il folosesc in scop cosmetic. Astept un ajutor din partea voastra, multumesc.

Sus

Subiectul mesajului: Re: ulei de argan
MesajScris: 02 Mai 2011, 11:26 
Neconectat

Buna Victoria,

Uleiul de argan poate fi folosit atat gastronomic cat si in scopuri cosmetice.

Stabilizeaza hipercolesterolemia, reduce hipertensiunea, are efect anti-obezitate daca este consumat pe stomacul gol, are efect pozitiv in funtionarea ficatului, are proprietati anticancerigene.
Relanseaza si stimuleaza oxigenarea celulara, are efect antirid (previne uscarea pielii si imbatranirea ei fiziologica, reconstruind filmul hidrolipidic si marind aportul nutritiv la nivel de celula).
Foarte eficient in cosmetica, atat folosit in stare naturala cat si inclus in creme. Este foarte frecvent folosit pentru ingrijirea pielii (masaj, hidratare, refacerea filmului hidrolipidic, ca cicatrizant sau pentru efectul sau anti-imbatranire, atat pe corp cat si pe fata), este un remediu optim in tratamentul parului degradat (se aplica inainte de spalare cu 30min, pe toata lungimea parului, sau pe parul curat, pentru stralucire) si a unghiilor fragile (se combina cantitati egale de ulei de argan si zeama de lamaie, obtinandu-se o solutie in care se tin unghiile timp de 10-15min), este un adevarat balsam pentru masaje antioboseala, antistres.
Acest ulei este folosit cu succes de catre femeile insarcinate pentru prevenirea vergeturilor, elasticizarea pielii corpului si a zonei perineale. Dupa nastere este foarte util la masarea sanilor si a regiunii abdominale pentru prevenirea lasarii pielii.

Pe internet exista o serie se retete pentru fiecare nevoie.

Te asteptam sa ne povestesti despre rezultatele tale.

--

-----

Numai bine,

Echipa NaturaPlant.ro

www.naturaplant.ro
Email: office@naturaplant.ro

Telefon: 0744 31.84.14

Telefon: 0756 04.45.01

Apelabil intre orele 10:00 - 18:00, Luni - Vineri

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ]