Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 26 Oct 2014, 10:41

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: tulburari neurovegetative?
MesajScris: 15 Dec 2010, 00:00 
Neconectat

Buna seara!Ma numesc cristina ,am 36 ani si am o mare problema nerezolvata.De ,aproximativ,5 ani ma confrunt cu obositoarele palpitatii.Am fost la cardiolog si mi s-a spus ca este totul ok.In ultimul an am descoperit,in urma efectuarii EKG ca am extrasistole frecvente si chiar fibrilatii(vazut in urma verificarii cu holter),fibriltii care dureaza cateva minute.Am luat metoprolol,dar nici un efect.Apoi am fost la renuminutul domn doctor de la floreasca,d-nul Vatasescu si mi-a confirmat acelasi lucru-inima sanatoasa,cord perfect.Analizele toate,foarte bune .Dar eu nu ma simt bine.Tensiunea si pulsul sunt oscilante,de la 95 cu 50,la 130 cu 100,si pulsul odata e 105,altadata e 40.Aceasta perioada de oscilare dureaza cateva minute,dar se repeta de multe ori pe zi ,iar dimineata ma trezeste din somn.Am facut proba de efort si a fost foarte bine.Acum,insa,simt ca obosesc si cand urc scarile...simt o mare presiune in cap.Acum iau tratament cu minerale,calciu si paducel cu usturoi.Imi doresc tare mult sa aflu cauza acestor tulburari cardiace si daca m-ar putea ajuta cineva....DUMNEZEU SA VA DEA SANATATE!

Sus

Subiectul mesajului: Re: tulburari neurovegetative?
MesajScris: 17 Dec 2010, 19:51 
Neconectat

Buna,
Poate dupa ce ti-ai facut toate aceste investigatii poti sa crezi ca starea ta se datoreaza sistemului nervos vegetativ. Asta inseamna ca nu esti bolnava, lucru care ar trebui sa te bucure, mai cu seama ca incet, incet poti sa ajungi sa-ti controlezi starile pe care le-ai descris. Incearca sa nu te gandesti la ele prea mult, treci peste ele si continua sa-ti desfasori in mod normal activitatile. Vitaminizarea este foarte buna, in plus odihna, apoi armonie. Incearca sa te bucuri de fiecare zi, treci peste lucrurile neplacute si nu face din nimic un capat de lume. Undeva, la nivel emotional probabil ca ai fost afectata si sistemul nervos a reactionat in felul acesta, asa a inteles el ca se apara. Incearca sa gasesti la magazinele naturiste si ceva produse cu magneziu si calciu, in plus pot sa-ti spun ca Tonotilul N este un bun reglator in sensul asta, cel putin la mine a avut efect. Te asigur insa, ca toate astea au efect numai daca atitudinea ta este pozitiva, optimista, deschisa.
Te imbratisez si-ti doresc zambet si sanatate!

Sus

Subiectul mesajului: Re: tulburari neurovegetative?
MesajScris: 20 Dec 2010, 14:41 
Neconectat

Buna!
Eu cred ca te poate ajuta foarte mult un tratament homeopat. Sanatate multa!

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]