Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 23 Dec 2014, 02:22

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: tulburari neurovegetative
MesajScris: 07 Aug 2008, 11:14 
Neconectat

va rog ajutati-ma sa scap de aceasta problema. sunt extrem de emotiva mereu imi transpira mainile, ma inrosesc si in plus de asta imi apar niste pete rosii pe gat atunci cand intretin o conversatie. exista un tratament nu mai suport ceea ce mi se intampla. va multumesc

Sus

Subiectul mesajului: Re: tulburari neurovegetative
MesajScris: 08 Aug 2008, 13:39 
Neconectat

ce este de facut in aceasta situatie :?: ceea ce am observat este ca odata cu trecerea timpului problema se agraveaza:emb: adica devin tot mai sensibila imi poate da cineva un sfat:roll:va rog.
Mesaj modificat de autor pe 8.08.2008

Sus

MesajScris: 10 Aug 2008, 18:38 
Neconectat

buna ziua, aceste tulburari neurovegetative au un substrat emotional foarte consistent si se remit in masur ain care se lucreaza cu substratul psihologic. va poate fi de foarte mare ajutor consilierea psihologica si in mod special grupul terapeutic pentru ca va furnizeaza in mar eparte situatii cu car eva confruntati si in viata de zi cu zi, insa fiind o confruntare in cadru controlat, aveti ocazia sa lucrati direct pe problema. rolul grupului este acela de suport. se luccreaza mai ales pe instalarea unui reflex pozitiv (tind sa... si asta imi da incredere, siguranta, nu mai apar simptomele)in situatii dificile cand apar de obicei semnele car eva deranjeaza, simptomele, astfel ca acestea se remit pe masura ce se remite reflexul negativ (tind sa ma simt aiurea, penibil, inferioara etc... si apar simptomele).
asadar daca sunteti de acord consilierea psihologica va poate ajuta foarte mult. daca sunteti din Bucuresti, sau puteti ajunge usor in Bucuresti, va invit l ao sedinta la cabinet, daca nu putem incerca cateva sedinte on-line sa vedem cum merge. ma puteti contacta la 0721 233 449, de luni pana joi intre 13.00 si 20.00.
cu bine si cu speranta,
Psiholog Daniela Neagu

Sus

MesajScris: 10 Aug 2008, 19:46 
Neconectat

va multumesc mult d-na doctor

Sus

Subiectul mesajului: Re: Tulburari Neurovegetative
MesajScris: 23 Mar 2009, 20:49 
Neconectat

si mie mi s-a pus diagnosticul acesta in urma cu ceva timp aproape 2 ani.Pe linga asta sint anumite manifestari care dau teama cum ar fi palpitatiile, senzatia de nod in git, teama de a merge singura drumuri lungi, senzatia de neputinta.Ce medicamente sint bune pentru asa ceva ?Am luat distonocalm dar nu in mod regulat ci numai la nevoie.Am evitat xanaxul de frica dependentei.Am luat si valeriana in amestec cu alte plante si nu vad o imbunatatire.Mereu traiesc cu teama sa nu fiu bolnava cu inima.S-a mai confruntat cineva cu aceste manifestari, mai ales cu palpitatiile cu senzatia ca o ia inima din loc si bate cu putere si in stare de repaus?

Sus

Subiectul mesajului: Re: Tulburari Neurovegetative
MesajScris: 26 Mar 2009, 23:10 
Neconectat

ma iau niste stari de neliniste prin stomac de zic ca mor am luat calmante o perioada m-am simtit foarte bine dar starile asea apar inainte de a-mi veni ciclu

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]