Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 26 Noi 2014, 21:26

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 26 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: TRATAMENT NATURIST PENTRU COSURI SI PETE ROSII
MesajScris: 20 Ian 2007, 17:27 
Neconectat

Stiu ca aceasta problema ingrijoreaza foarte multa lume deaceea cei care sunt disperati si au incercat toate solutiile posibile pt tratarea acneei sa nu se lase infranti si sa incerce ceea ce si eu folosesc acum.Am avut acnee foarte pronuntata,dureroasa,incercam sa o acopar cu fond de ten pt ca fata mea arata ingrozitor si imi era rusine sa ies asa din casa.Pentru cei care vor sa se vindece acnnea le trebuie foarte multa rabdare si ....sa stea in casa pt ca nu pot iesi afara cu crema pe fata.Eu am noroc ca am terminat studiile ,ca am renuntat la servici (am fost plecata din tara)si pot sta cat mai mult timp prin casa.Si din acest punct de vedere trebuie sa aveti rabdare.Daca nu stiati fondul de ten ingreuneaza vindecarea acnneei ducand si la aparitia altor cosurilor.Sa va spun cum am procedat.In primul rand am apelat la o cosmeticiana ca sa-mi elimine toata materia de pe fata.Am crezut atunci ca mi-am distus fata pt totdeaua pt ca aratam ca un monstru imi venea sa mor ,dar in 5 zile s-a prins coaja si incet incet s-a curatat cu o solutie gata preparata de farmacie pe baza de eritromicina.Cand am aplicat prima data solutia parca imi luase foc fata ma ustura ingrozitor.Am luat si pastile ACNETOL 2 capsule de 3 ori .Foloseam o zi solutia cu eritromicina ,o zi cutaden timp de o saptamana.Am ajuns in stadiul de pete rosii destul de mari ,dar scapasem de umfaturile care le aveam,chiar daca le acopeream cu fond de ten tot se vedeau desi eu credeam ca nu.Am baut ceaiul 3 frati patati 2 cani pe zi si incepuse ceva ceva sa se vada.De o saptamana imi pun pe fata o pasta formata din plantele marul lupului ,tataneasa si galbenele.Se tine pasta o ora jumate si nu se spala fata.Veti vedea ca incep cosurile sa se usuce si incet incet dispare si roseata.In prezent nu mi-a trecut de tot pt ca de o luna fac tot ceea ce v-am scris dar va asigur ca da rezultate .Trebuie sa am rabdare pt ca totul se va rezolva.Fata de cum eram si credeam ca asa voi ramane, acum sunt aproape vindecata.Nu folosesc fond de ten,nici cel pe baza de apa nu-i indicat,folosesc un baton pt cosuri de la Avon si incerc sa acopar roseata.Stiu ca sunteti multi care ati incercati foarte multe produse ca si mine fara nici un rezultat deaceea faceti ceea ce v-am scris si nu vi se poate intampla nimic grav doar veti fi mai fericiti.Sa imi spuneti cum decurge tratamentul,va voi tine si eu la curent in ce stadiu am ajuns.

Sus

Subiectul mesajului: Re: Tratament naturist pentru cosuri si pete rosii
MesajScris: 22 Ian 2007, 01:22 
Neconectat

esti dragutza sa imi spui daca pasta pe care o folosesti se gaseste in farmacii sau la plafar, sau e facuta in casa? si daca e facuta in casa, cum se prepara?

multam mult:).

Sus

MesajScris: 22 Ian 2007, 18:16 
Neconectat

Sigur ca da.Pasta o prepari singura .Pui o cana de apa la incalzit si adaugi cate putin din plantele marul lupului ,tataneasa si galbenele.E mai greu se gasit marul lupului,eu am gasit la piata.Cand este ceaiul gata scoti plantele si le pisezi putin si aplici pe fata.Poti pune palntele pe o panza si o legi ca atunci cand ai dureri de masele(deasupra capului).O tii o ora jumate.Sa nu bei lichidul pt ca nu face bine in interior,este amar si cam toxic.

Sus

MesajScris: 21 Feb 2007, 12:29 
Neconectat

Eu am avut problema ta,am fost regulat la o cosmetica medicala, si am folosit toata gama de creme Vichi Normaderm,zi noapte gel de curatat si tonic(e cam scump dar face toti banii si iti ajunge destul de mult asa ca pare mult doar la achizitionare).
N-am stat deloc in casa pentru ca n-aveam cum,am doi copii si nu am timp de stat.
Am uitat, cremele le gasiti doar in farmacii,acum este si o promotie.
Sanatate multa.

Sus

MesajScris: 01 Mar 2007, 03:43 
Neconectat

am si eu o problema de genu :de cativa ani am niste puncte de grasime care se transforma in cosuri la un mom dat ,dar numai in zona barbiei , am fost si la cosmetica ..mi le`a scos.. 2 3 zile imi dispareau dupa care reapareau..am folosit o gramada de creme ..si la dermatolog am fost ..tot degeaba ..nu pot sa`mi dau seama de ce numai in acea zona ..

Sus

MesajScris: 01 Mar 2007, 22:18 
Neconectat

nu nume nu imi dau seama daca esti fata sau baiat.de obicei cand apar cosuri in zona barbiei este din cauza problemelor la ovare.

Sus

MesajScris: 28 Mar 2007, 10:08 
Neconectat

shakira vroiam sa te intrteb cat timp ai luat acnetol si de ce 2capsule de 3 ori pe zi?nu se administeaza in felul acesta decat in prima saptamana.eu iau acnetol de 5 luni dar nu se observa nici o imbunatatire vizibila.eu l-am asociat si cu tinctura de brusture cum scrie in prospect dar degeaba.sa continui sa-l mai iau sau nu?

Sus

MesajScris: 01 Apr 2007, 01:30 
Neconectat

Daca nu ai nici un rezultat nu cred ca se merita sa continui tratamentul.Acnetol te ajuta ,dar cand nu mai iei aceste capsule cosurile reapar:(

Sus

MesajScris: 27 Iun 2007, 15:47 
Neconectat

as vrea si eu sa stiu cum pot scapa de petele ramase dupa ce am stors cosurile sunt mari si urate :( am incercat tratament cu tataneasa si galbenele dar nu a dat inca niciun rezultat :( ce produs mi-ati putea recomanda multumri anticipate :P

Sus

MesajScris: 18 Iul 2007, 22:32 
Neconectat

stie careva dak e bun skinoren?:?:yo am fost azi la dermatolog ptr prima oara si mi-a dat dasta skinoren...n-am f multe cosuri am dar mici dar am roseata din cauza ca am stors cosurile k nu le suport si am si tenu f sensibil...a folosit careva skinoren?ce rezultate ati obtinut?:?::|

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 26 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]