Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 31 Oct 2014, 09:08

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 54 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: transpiratie abundenta
MesajScris: 05 Aug 2006, 18:23 
Neconectat

Sunt Cristina am 22 de ani din bucuresti si am o problema legata de transpiratie abundenta la nivelul axilei si palmelor.Am auzit ca exista printre altele si o asa zisa operatie de aspirare a glandelor sudoripare.As vrea sa stiu cat costa o astfel de operatie si efectele ei secundare.
Astept raspunsul dumneavoastra,pentru mine este o problema foarte importanta.Multumesc.

Sus

Subiectul mesajului: Re: transpiratie abundenta
MesajScris: 07 Aug 2006, 14:56 
Neconectat

Buna,

Si eu am, relativ, aceeasi problema; insa are legatura (cred) si cu faptul ca eu iau anticoncept. (pt. ca inainte, nu transpiram atat de abundent).
Vara aceasta, Am incercat cu TINCTURA DE SALVIE ...
(intern, cateva picaturi cu apa).
si apoi CAPSULE (PULBERE) DE SALVIE ...
si functioneaza! ...
Mi-am propus ca de acum inainte sa tin cura aceasta, cel putin 3 luni (vara).

P.S.
incearca sa-ti schimbi si deodorantul, roll-on -ul, sau speed-stickul :)
SALUTARI DE LA BISTRITA! :)
Mesaj modificat de autor pe 7.08.2006

Sus

MesajScris: 07 Aug 2006, 19:30 
Neconectat

Buna!
Si eu sufar de aceeasi problema!
Transpiratie excesiva in zona axilelor. Am incercat toate deodorantele posibile! Doua saptamani functioneaza! Doar atat! :(
Nu stiu cu ce sa ma imbrac sa nu se vada! Mi-e rusine sa mai ies din casa!

Sus

MesajScris: 08 Aug 2006, 10:04 
Neconectat

Buna fetelor!
Incercati deo-crema antiperspirant FRESH sau SENSITIVE de la AVON. Costa aprox.7 RON/tub. Exista si varianta deo cu bila care costa aprox.6 RON. Eu si colegele mele le-am incercat vara asta si a mers! La axila. De palme nu stiu.
Va pup,
Ana

Sus

MesajScris: 08 Aug 2006, 15:55 
Neconectat

Buna Cristina,
Numele meu este Laura, eu ti-as recomanda sa te duci la un medic sa vezi ce-ti spune. Nu sunt medic de profesie dar din cunostintele pe care le am nu cred ca o interventie chirurgicala pentru asa ceva este recomandata. Transpiratia are rolul ei, se elimina toxinele din organism.Procesul de transpiratie nu trebuie impiedicat pt. ca poate duce la otravirea organismului prin recircularea toxinelor proprii.Eu folosesc de mult timp un deodorant solid pe baza de aloe vera. Ceea ce este foarte important este ca te lasa sa transpiri FARA SA MIROSI. Incredibil dar adevarat. Nu am crezut nici eu pana nu l-am folosit. Mirosul neplacut se datoreaza unor microorganisme ce se descompun la suprafata pielii impotriva carora actioneaza aloea (are un efect germicid). Produsul nu contine alcool si nici saruri de aluminiu care blocheaza transpiratia normala a glandelor sudoripare. Costa 20 RON (200000 lei vechi) dar folosit zilnic te tine 7 luni. Poti sa-l folosesti pana si pe picioare. Am citit undeva ca acest produs este folosit cu succes de persoane cu hidrosadenita. Daca esti interesata scrie-mi pe adresa bnalaura@yahoo.com si iti voi da si mai multe informatii inclusiv cum si de unde poti cumpara produsul. Pana atunci ..MULTA SANATATE!

Sus

Subiectul mesajului: Re: Transpiratie abundenta
MesajScris: 12 Aug 2006, 11:43 
Neconectat

transpiratia abundenta poate fi si datorita lipsei de calciu. Fa-ti analizele

Sus

MesajScris: 12 Aug 2006, 21:01 
Neconectat

buna, si eu transpir in palme de mic copil, practic imi curge apa de acolo, ca noroc ca nu intotdeauna, dar la vremea aceea m/a dus mama la medic si a spus ca e normal asa, doar ca e incomod, se pot tine miinile in ceai facut din frunze de nuci, atunci nu transpira chiar asa de tare, insa ceaiul lasa urme urite pe mina, pateaza
in legatura cu deodorantul de la Aloe, chiar ca sint dezamagita fiindca daca ma dau cu el intr/adevar lasa transpiratia dar la mine miroase, ceea ce nu pot explica, ca atunci cind nu ma dau cu nimic transpiratia nu mirosea, iarna mai tinea mirosul stickul ala de la aloe dar acum vara nu pot sa o folosesc ziua, la servici, de exemplu, si eu am platit in jur de 200 de mii lei vechi, nu asta e problema ci faptul ca la mine nu tine.
sanatate tuturor

Sus

MesajScris: 30 Oct 2006, 00:10 
Neconectat

si eu am aceeasi problema,doar k la mine miroase.am vazut k majoritatea care au postat,au aceasta problema,dar nu e nimeni care 's-a vindecat'si care ne poate ajuta?sau stie cineva un doctor bun din buc sau ct?va rog ajutati-ma...nu mai suport sa traiesc cu acest 'handicap':(

Sus

MesajScris: 12 Noi 2006, 03:09 
Neconectat

incercati maxim
la mine a dat roade
pupici:D

Sus

MesajScris: 22 Noi 2006, 00:57 
Neconectat

Buna am 22 de anii si am aceeasi problema, transpiratie abundenta, nu conteaza cat este de cald dar la cel mai mic efort transpir si foarte mult, nu miroase, dar este foarte incomod.In rest daca nu obosesc sau daca nu este foarte cald nu am probleme... ce sa fac sa nu mai transpir pentru ca m am cam saturat ....
Mesaj modificat de autor pe 21.11.2006

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 54 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]