Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 02 Oct 2014, 13:25

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 96 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Semne lasate de acnee
MesajScris: 26 Mai 2006, 11:58 
Neconectat

Am o problema foarte mare cu acneea, am 26 de ani si sunt inca plina de cosuri. Credeam ca asta e o boala a adolescentei si o sa scap de ea in timp, dar se pare ca nu...Am facut multi ani tratament cu anticonceptionale, dar acum am renuntat pentru ca nu le mai pot suporta. Acum urmez un tratament sub indrumarea unui medic homeopat, dar, din cauza lipsei anticonceptionalelor, tenul imi e foarte patat, iar, asa cum stiti probabil, tratamentul homemopat este mai de durata.
Nu e o problema, sunt hotarata sa merg pe aceasta cale si am rabdare. Incep totusi sa observ ca, pe masura ce mi se usuca cosurile, imi raman pete maronii pe fata, in locurile respective.
Exista vreo crema sau solutie naturista pe care as putea-o folosi ca sa scap de petele astea? As vrea sa cred ca nu o sa raman cu semne toata viata....
va multumesc!

Sus

Subiectul mesajului: Re: Semne lasate de acnee
MesajScris: 27 Mai 2006, 11:00 
Neconectat

Exista creme pentru disparitia semnelor lasate de acnee si sunt tot cu extracte naturale,cu actiune mai rapida-cateva saptamani pana la cateva luni,dar acestea se fac dupa un tratament de peeling.Fiind cosmeticiana, eu va recomand sa incepeti de acum tratamentul de refacere a pielii,pentru ca pe masura ce trec anii semnele de la acnee se accentueaza si va fi mai greu de reparat tenul.Mergeti intai la un dermatolog specializat pe operatii cosmetice -va pot spune unde-si va veti reface in scurt timp.

Sus

Subiectul mesajului: Re: Semne lasate de acnee(pete)
MesajScris: 07 Iun 2006, 13:36 
Neconectat

pe mine m-a ajutat f mult tinctura de galbenele (o gasesti la plafar), pe care o foloseam seara inainte de culcare sub forma de compresa pe care o lasam pana a 2 zi dimineata, dar ai grija sa nu te dai cu vro crema sau altceva ca poate sa aiba o reactie negativa. Si mai stiu una pe care eu nu am folosit-o dar poate te ajuta tinctura de sanziene de la dacia plant.:)SA CITESTI SI PROSPECTELE CU ATENTIE.si scr si pe site, succes....

Mesaj modificat de autor pe 7.06.2006

Sus

MesajScris: 16 Oct 2006, 00:09 
Neconectat

citeste pe internet despre MaMa lotion sau scar zone. sau daca nu trec cu nici o solutie mai blanda, peelingul chimic le indeparteaza complet! spun din experienta proprie si e vb de pete vechi de 5-6-7 ani chiar

Sus

MesajScris: 16 Oct 2006, 10:05 
Neconectat

dar pentru pete inchise la culoare stiti vreun remediu? sunt pe buza superioara si eu cred ca sunt de la epilat.

Sus

MesajScris: 17 Oct 2006, 16:55 
Neconectat

de unde se poate achizitiona mama lotion?
pe site-ul lor am vazut ca au distributie doar in state, in uk...

Sus

MesajScris: 22 Oct 2006, 15:34 
Neconectat

peelingul este recomandat si incazul in care exista acnee p fata??am foarte multe cosuri.dar am si roseatza aceea groaznica..c pot sa fac..??am fost l dermatolog si fac tratament pt cosuri,dar nu pt rosata provocata d ele:(

Sus

MesajScris: 22 Oct 2006, 15:53 
Neconectat

da se face peeling chimic si daca exista acnee, chiar ajuta. eu am facut peeling pt semne dar mi s-au mai rezolvat si cosurile si roseata vinetie pe care o avea tenul meu. inconvenientul cel mai mare este faptul ca efectele acestui peeling nu dureaza mai mult de 1 an. pe urma tr refacut. iar per de recuperare trebuie respectata cu creme speciale, protectie solara maxima

Sus

MesajScris: 22 Oct 2006, 16:57 
Neconectat

aveti idee cat costa mama lotion??si unde o pot gasi??in farmacii??:roll:

Sus

MesajScris: 22 Oct 2006, 18:51 
Neconectat

Da in farmacii... dar in america sau anglia :lol::lol::lol:

Se comanda pe internet desi mai e si vama car costa destul...dar se pare ca are si rezultate foarte bune. eu sigur vreau sa o incerc. doar ca la mine e mai usor cum intentionez sa plec in state cat de curand..

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 96 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]