Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 26 Oct 2014, 10:41

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 17 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: secretie maronie
MesajScris: 19 Ian 2007, 18:49 
Neconectat

Nu stiu de ce dar de cateva zile am o secretie vaginala maro ...nu este abundenta si nici nu are miros....vreau sa va mai spun si ca iau anticonceptionale.Am mai citit despre astfel de secretii care au aparul la sarcina si m-am sperit insa nu as avea cum sa fiu insarcinata pentru k pe langa pastile am folosit si prezervativ si am avut si menstruatie acum vreo saptamana jumatate.oare ce sa fie??

Sus

Subiectul mesajului: Re: secretie maronie
MesajScris: 20 Ian 2007, 00:38 
Neconectat

aceasta scurgere poate sa fie si de la anticonceptionale.periodic apare un fel de scurgere ca si la ciclu,cel putin la cele ce au fost mai de mult asa era.nu stiu daca s-a mai performat situatia ca eu sunt cu trompele legate,nu folosesc.dar daca folosesti prezervativ,pt.ce anticonceptionale?

Sus

MesajScris: 20 Ian 2007, 14:28 
Neconectat

pai folosesc anticonceptionale si si prezervativ deoarece sunt la o varsta la care nu vreau sa risc deloc si in plus inainte sa iau anticonceptionale am patit de 2 ori sa se rupa prezervativul.si totusi nu sunt prea lamurita de acea secretie din ultimele zile:(

Sus

MesajScris: 20 Ian 2007, 20:39 
Neconectat

ti-am scris MP,

Sus

MesajScris: 23 Ian 2007, 18:00 
Neconectat

si atunci nu ar trebui sami fac griji si sa astept sa vad dak se opreste?

Sus

MesajScris: 10 Aug 2007, 11:59 
Neconectat

eu am de luan asta o secretie maronie , si sangerari la contact , mi-e foarte frica , am citit pe net ca pot fi semne ale cancerului de col uterin . mi-am facut testul papanicolau , dar rezultatul il primesc abia pe 17 august:cry: a mai patit cineva asa ceva ?? stie cineva ceva despre asta ?e prima oara cand intru pe un forum ...astept raspunsuri..multumesc

Sus

MesajScris: 21 Sep 2007, 20:24 
Neconectat

am shi eu de cateva zile o secretzie maronie.nu shtiu exact cand ar fi trebuit sa-mi vina ciclu,oricum nu inainte de 15,shi am facut sex protejat.mi-e foarte frica sa nu fiu insarcinata,tot am auzit ca scurgerea asta e semn de sarcina.shtitzi vreun alt motiv?

Sus

MesajScris: 22 Sep 2007, 10:46 
Neconectat

Secretia "maronie" este de obicei un semn ca uterul sangereaza usor. Sangerarea colului este de obicei rosie "in striuri" sau poate colora secretia vaginala in roz.
Uterul in schimb poate sangera din diverse motive si de obicei o sangerare usoara este urmata de cateva zile de secretie maronie ( ca la sfarsitul menstruatiei de exemplu) acesta fiind semn ca mucoasa uterina se cicatrizeaza si se vindeca.
In alta ordine de idei sangerarile uterine pot avea multe cauze dar frecvent sunt de natura hormonala.
Pentru a exclude orice altceva este bine sa se faca o ecografie genitala, care va da raspunsul exact.

Sus

MesajScris: 29 Oct 2007, 20:50 
Neconectat

buna si eu am patit acum sa am o secretie maronie dupa care am inceput sa sangerez si iau anticonceptionale karissa sunt al a treia folie la jumatea ei. care este cauza acestor manifestari. e ceva normal?

Sus

Subiectul mesajului: Re: Secretie vaginala
MesajScris: 13 Dec 2007, 18:41 
Neconectat

Buna!

Eu zic ca nu trebuie sa iti faci griji, pentru ca se poate intampla atunci cand folosesti anticonceptionale, scrie si in prospect, si probabil ti-a spus si medicul tau asta, nu? Insa daca persista te sfatuiesc sa mergi la un control, este cel mai bine.

Va recomand si un articol interesant: Cand trebuie sa iti faci griji

Sarbatori fericite!

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 17 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]