Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 29 Iul 2014, 03:32

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 81 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Se trateaza sau nu hepatita B?
MesajScris: 31 Iul 2008, 14:28 
Neconectat

Dr.prof Mirela Wagner care este plecata in USA face niste scheme de tratament pentru aceasta afectiune , este dr profesor are 3 specializari si sfatul meu este sa-i scrii un email pe adresa ei sa vezi cum te poate ajuta cu un tratament.Adresa ei este mmirelawagner@aol.com .Tratamentele sint naturale pe baza de ciuperci si alge.
dr.Cosmin Badea

Sus

MesajScris: 01 Aug 2008, 00:42 
Neconectat

:cry:sotul meu a fost diagnosticat in urma cu 3 sapt cu virusul hepatitei b
are diabet de 3 ani(are 34 ani)am facut un set de analize si acum punctia
asteptam rezultatul dar medicul deja i-a recomandat tratamentul cu interferon
totusi am vrea sa incercam si ceva naturist inainte pentru ca am auzit (citit) lucruri rele despre complicatiile trat cu interferon
va rog daca ma puteti indruma catre un medic naturist bun in tartarea acestei boli va rog anuntati-ma
sunt o sotie disperata:(

Sus

MesajScris: 16 Aug 2008, 21:19 
Neconectat

as vrea sa iau legatura cu "pachita 04121952"....va rog mult de tot...un nr de tel daca se poate...va multumesc!!!

Sus

MesajScris: 19 Sep 2008, 01:27 
Neconectat

buna pachita04121952,
ma bucur pentru fetita ta ca s-a vindecat de hepatita si ii doresc sanatate maxima.
Sunt insa convinsa ca a avut hepatita B acuta de care se vindeca 90% fara nici un leac asa ca nici o planta si nici o vraja nu te scapa de virus daca esti cronic.
Fetita ta a avut hepatita acuta si nu e nici o vrajitorie si nici o minune ca s-a scapat de ea.
Julisko
http://hepatita-b.gatworks.net/

Sus

MesajScris: 20 Sep 2008, 14:28 
Neconectat

Buna ziua turturor!sufar de aceeasi problema ca si dumneavoastra....adica hepatita b....asa zis "purtator sanatos" dar din pacate transmisibil....
Eu am fost diagnosticata in 1999 cu hepatita b, virus contactat in urma unei operatii de apendicita. Din pacate acum este in stare cronica si nu am reusit sa inving boala in primul an.As dori sa-mi oferiti informatii despre tratarea acestei boli, daca exista vreo sansa de a se negativiza fara a urma tratament cu Interferon. D-na Carmen de pe forum mi-a recomandat tratament cu Astragalus (care stimuleaza corpul in aproduce singur interferon) si gel aloe vera.Ii multumesc pentru ajutor si sper ca in cel mai scurt timp sa incep tratamentul si sa se vada rezultate:D. Este o persoana extraordinara care mi-a dat forta de a merge mai departe si de a lupta cu acest virus. Am doar 23 de ani si stiu ca am toata viata inainte, dar acum scopul prioritar este de a ma face bine. Multumesc tuturor celor care sunt alaturi de mine si va doresc sanatate maxima. Daca aflati de existenta unui leac minune...:D sa ma anuntati si pe mine:)
o zi buna turturor!

Sus

MesajScris: 21 Sep 2008, 22:41 
Neconectat

Este exclus sa faci o hepatita de la vacciul pt.B,cel putin nu atat de repede de la administrare ,pentru c are o perioada de incubare mai mare.cresterea limfocitelor e normala pentru ca sunt responsabile cu imunitatea,fiind unul din componentele sistemului imunitar,care face posibila aparitiA ANTICORPILOR.

Sus

Subiectul mesajului: Ciroza lichida
MesajScris: 23 Sep 2008, 19:21 
Neconectat

Buna,tatal meu a fost diagnosticat cu ciroza lichida, ce mai stiti de aceasta boala si ce remedi sunt??

Sus

MesajScris: 23 Sep 2008, 20:51 
Neconectat

Masuri generale
- protectie antitoxinica.
- scaderea ureogenezei intestinale (clisme repetate, antibiotice orale, evitarea medicamentelor generatoare de amoniac).
- evitarea infectiilor intercurente, care cresc amoniogeneza.
- evitarea curelor diuretice intempestive (concentreaza produsele toxice, cresc transferul de amoniac prin bariera hematoencefalica).
- evitarea sedativelor, tranchilizantelor si anestezicelor, care pot declansa crize de encefalopatie.

Regim
- evitarea eforturilor intense. Activitatea profesionala poate fi continuata daca se evita suprasolicitarile epuizante.
- în stadiul de decompensare se impune regim preponderent la pat (14-16 ore/zi).
- excluderea alcoolului, a medicamentelor cu actiune hepatotoxica, precum si a procedurilor electrice si termice în regiunea ficatului.
- tratamentul balneo-sanatorial nu este indicat.

Dieta
Alimentare rationala si echilibrata în limitele dietei N5 (Pevzner).
- proteine 1-1,5 g/kg masa corporala (dintre care 50% de origine vegetala).
- grasimi l g/kg corp (1/3 de origine vegetala).
- glucide - 4-5 g/kg masa corporala.
Se limiteaza sarea de bucatarie la 4-6 g/zi , iar în caz de ascita - 2g/zi.

Alimente recomandate - carne de vita sau pasare; peste; lactate (lapte, brânza de vaci, iaurt, unt, frisca); albus de ou; pâine alba; paste fainoase; orez, zarzavaturi, legume; sufleuri; miere, gem; uleiuri vegetale; margarina.

Alimente indezirabile - speciile de carne grasa; produse conservate; afumaturile; se evita excesul de condimente iritante si produse greu digestibile (prajeli, tocaturi); pastaioasele, (fasole, mazare, linte etc.); varza, ridiche, castraveti, ceapa, usturoi.

- în caz de encefalopatie hepatica cantitatea de proteine se reduce pâna la 0,5-1 g/kg corp.
- în hiponatriemie (Na <130 mmol) - cantitatea de lichide consumata în 24 ore va fi <11.

Educatia pacientului
- instruirea pacientului despre esenta patologiei si posibilele variante de evolutie a ei;
- anularea factorilor de risc, respectarea unui regim optim de activitate si de alimentare adecvata, sugestionarea ideii ca evolutia patologiei (suferintei) în buna masura depinde de atitudinea pacientului fata de boala si de colaborarea lui cu personalul medical.

Profilaxia exacerbarilor - stoparea oricarui consum de alcool, prevenirea si combaterea prompta a infectiilor intercurente, evitarea polipragmaziei.

Complicatii posibile - ascita; coagulopatii; encefalopatie hepatica; hemoragie digestiva superioara din varicele esofagiene; insuficienta hepatica si hepato-renala; coma hepatica; carcinom hepato-celular; peritonita bacteriana (peritonita ascitica); hipersplenism; hidrotorax.

Pentru bolile hepatice, cabinetul oradean "Farmacia Verde" recomanda bolnavilor tratamente complexe, care constau in amestecuri de plante medicinale pentru ceaiuri, extracte si tincturi din plante si produse apicole.

D-l Gheorghe Motorca poate fi contactat la tel. 059/12.52.52, 094/57.05.85, 095/52.19.88. Cabinetul "Farmacia Verde" functioneaza in Oradea, str. Leonardo Da Vinci nr. 30, parter. Program: luni - vineri, orele 930 - 1800. Bolnavii sunt rugati sa se adreseze telefonic, nu prin scrisori.

Cunosc caz real in care mama unei colege(in momentul in care am cerut adresa eu eram interesata de tratamente naturiste pentru o hepatita C) a reusit sa se stabilizeze, sa elimine din lichid...
Multa sanatate!

Sus

MesajScris: 27 Sep 2008, 16:35 
Neconectat

Multumesc d-lui cosmin59
Am scris d-nei dr Mirela Wagner si mi-a recomandat Immun-Assist care le iau de trei ori pe zi si dupa o singura luna sint mult mai bine ,va multumesc din suflet in cei 12 ani de cind am hepatita b nicodata nu am fost asa de bine.

Sus

MesajScris: 13 Oct 2008, 18:54 
Neconectat

Buna ziua,si eu sunt bolnav de hepatita cronica cu virus B de aproximativ 3 ani si jumatate.Este o hepatita foarte severa.Din cauza acestui virus HVB(HEPATITA B)imi sunt afectati si RINICHII,am si o VASCULITA.Doresc daca se poate sa primesc si eu acel tratament miraculos de care spune USER:PACHITA04121952.,Va multumesc foarte mult.

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 81 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]