Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 19 Dec 2014, 09:24

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 10 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Scurgere urat misrositoare
MesajScris: 02 Sep 2008, 00:33 
Neconectat

Este prima data cand intru pe acest site.. am citit cate ceva din post`urile de aici si m`am bucurat cand am vazut cate persoane raspund. As vrea sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi. De aproximativ 2 luni am o scurgere destul de abundenta si urat mirositoare. Am fost la doctor, am facut primul tratament cu ovule.. nu mai tin minte exact marca si nu au avut nici un efect. In timpul tratamentului am folosit si irigatorul, spalaturi cu ceai de galbenele. Dupa ce am vazut ca efectul este nul am fost la o farmacie naturista si mi`am cumparat la recomandarea unei prietene care spune ca a avut aceleasi simptome un alt tip de ovule. Nici acelea nu au functionat. Am batut din nou drumul la medic, care mi`a spus ca nu am nimic... "E doar o secretie mai abundenta, asa au unele femei" - mi`a spus dansul. Dar nu pot sa cred ca toata viata o sa am grija lenjeriei care miroase aproape constant si trebuie schimbata de 2 ori pe zi. Dupa am inceput sa caut pe internet un raspuns. Nu am gasit o boala, un virus sau o bacterie care sa se manifeste asa.. am gasit despre candida.. dar aceea are mult mai multe simptome.. la mine e doar atat.. scurgerea, fara dureri, mancarimi sau altceva. Poate ma ajutati voi ca eu am ramas fara idei. Va multumesc!

Sus

Subiectul mesajului: Re: Scurgere urat misrositoare
MesajScris: 02 Sep 2008, 10:39 
Neconectat

cel mai sigur e sa-ti recolteze o lama,asa va depista exact de unde provine ca totusi ceva e in neregula....si schimba medicul.....mai auzi si alta parere,dar lama neaparat

Sus

MesajScris: 02 Sep 2008, 20:53 
Neconectat

Nu stiu ce inseamna sa imi recolteze o lama.. mi`am facut analizele la secretie.. si pe rezultat scrie.. scurgere abundenta si flora mixta... nici nu stiu ce inseamna... dar doctorul m`a "asigurat" ca n`am nimic. eu nu pot sa cred ca e nimic... daca eu nu stiu cand e ceva in neregula cu organismul meu atunci cine?:)

Sus

MesajScris: 04 Sep 2008, 17:38 
Neconectat

Chiar nu stie nimeni o solutie? Ca de doctori incompetenti m`am saturat!

Sus

Subiectul mesajului: Re: Scurgere urat mirositoare
MesajScris: 25 Sep 2008, 19:08 
Neconectat

Toate fetele ar trebui sa stie ca este foarte important Controlul ginecologic, pentru sanatatea lor si a celorlati si pentru solutionarea oricaror probleme aparute.

Sus

MesajScris: 26 Sep 2008, 09:19 
Neconectat

Si eu iti recomand sa te interesezi la un laborator care face cultura pe lama, cu antibiograma daca este nevoie, pentru secretia vaginala. Analiza este similara cu urocultura pentru depistarea infectiilor urinare. Ceea ce ai facut tu este echivalentul unui sumar de urina in care se spune daca exista o flora microbiana, dar nu se specifica ce anume. Am avut aceasta problema pe un fond imunitar slabit si la un moment dat, disperata am apelat la un cabinet privat unde venea o doctorita din Bucuresti. Mi-a facut aceasta analiza si a depistat ca am un virus care se numeste Klebsiela. Mi-a dat tratament si asa am scapat de toate neajunsurile. A fost foarte bine ca am depistat acest lucru pentru ca mergeam la nepotica mea care avea pana intr-un an atunci si pentru care acest virus era foarte periculos.

Sus

MesajScris: 26 Sep 2008, 15:19 
Neconectat

folosind un irigator in timpul tratamentului cu ovule nu faci decat sa le impiedici pe acestea sa isi faca efectul. de obicei irigatoarele folosite excesiv distrug flora vaginala, lucru care duce la tot felul de probleme...scurgeri,etc.

Sus

MesajScris: 26 Sep 2008, 19:58 
Neconectat

Multumesc din suflet pentru sfaturi. Chiar luni o sa merg sa ma interesez despre aceasta analiza amanuntita.
Tin sa spun ca verisoara mea a avut aceeiasi problema, exact aceleasi simptome, fara nimic in plus sau in minus si printr`un tratament cu ovule GINOZOL s`a vindecat. Din pacate la mine nu a functionat.

Sus

Subiectul mesajului: Buna ziua
MesajScris: 28 Sep 2008, 00:09 
Neconectat

As avea si eu o intrebare....de vreo 2-3 luni am avut si eu o scurgere urat mirositoare si mai albicioasa si am fost la ginecolog care mi-a spus ca e doar o infectie mixta datorita anticonceptionalelor ( am luat Rigevidon pana acuma doua luni) sau datorita unui tratament cu antibiotice(am luat injectii cu antibiotice) si mi-a prescris un tratament cu ovule cervugid si capsule atrican. Doua doar 4 zile de tratament mi-a aparut un fel de scurgere rosiatica...Pana astazi tratamentul parea ca da roade desi am inceput doar de 4 zile dar acum m-am speriat foarte tare. Nu stiti care ar putea fi problema? daca ajuta cumva am luat un pliculet de coldrex si un paracetamol deoarece am fost foarte foarte racita...As aprecia mult un raspuns rapid deoarece sunt foarte speriata in acest moment.Va multumesc mult

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 10 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]