Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 23 Sep 2014, 07:19

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Scurgere albicioasa, gelatinoasa sau lichida
MesajScris: 06 Ian 2008, 22:11 
Neconectat

Buna seara. E primul meu post aici, sper sa gasesc cateva raspunsuri/pareri ale celor care au mai trecut prin asta sau care pot sa-si dea o parere avizata.

De mai multi ani am o scurgere albicioasa care difera ca si consistenta si cantitate. Nu am mancarimi, nu am durere la actul sexual. Doar aceasta scurgere care cateodata e ca un al 2-lea ciclu, doar ca are alta culoare. Cand stiu ca trebuie sa fac sport sau sa fac miscari mai bruste e musai sa folosesc un mini ob deoarece un simplu tampon de zi cu zi nu mai este suficient.
Periodic, dupa un act sexual ( desi fara durere ), observ pe penisul sotului meu niste bobite albe, fara miros, cremoase, provenind de la mine din interior.
Acum , medicul meu mi-a spus ca acea scurgere la mine e pur si simplu fiziologica, asa sunt unele femei, au acea scurgere mai abundenta. La inceput mi-a dat ovulele preparate de dansa ( unele rotunde , galbene ) , urmate de alte tratamente pe baza de alte ovule si pastile speciale pt Candida, am facut si cu sotul meu tratament in paralel. La analizele facute nu mi-a iesit nimic. In final mi-a spus ca eu nu am Candida sau altceva, si ca s-o iau ca pe ceva natural, sa mai fac din cand in cand cate o irigatie cu Cloramina B si sa ma resemnez.

Ce am ? Are dreptate dna doctor?Trebuie sa port aceasta povara toata viata ? :(
Mesaj modificat de autor pe 6.01.2008

Sus

Subiectul mesajului: Re: Scurgere albicioasa, gelatinoasa cateodata chiar lichida
MesajScris: 07 Ian 2008, 00:34 
Neconectat

sal .din pacate si eu am exact aceeasi chestie.daca a mai trecut cineva prin asta sau stie ce este sa ne spuna si noua.multumim

Sus

Subiectul mesajului: Re: Scurgere albicioasa
MesajScris: 22 Ian 2008, 11:13 
Neconectat

O parere, o solutie, ceva ?!:(

Sus

MesajScris: 23 Ian 2008, 21:52 
Neconectat

Buna fetelor.
Pe acest forum, la topicul afectiuni urinare este o postare de anul trecut de prin mai in care e recomandat cervugidul ovule, inclusiv pentru secretii abundente. Fata care scrie despre asta isi lasa si adresa de mail sweet_alinusa@yahoo.com. Astea sunt niste ovule recomandate de un doctor din Iasi- Zanoschi. Eu personal, am citit despre ele in revista Formula AS. Multa bafta si sanatate. :)

Sus

MesajScris: 24 Ian 2008, 12:17 
Neconectat

scurgerea poate sa fie si de la dereglari hormonale pt ca organismul secreta intr-o anumita perioada a ciclului mai mult (nu mai stiu sigur )progesteron,secretia este intr-adevar alba ,mai viscoasa fara dureri la contact,iar dupa contact poate ramine ca niste bobite albe si in vagin si pe penis.uneori in asociere cu prezenta candidei poate sa dea mincarimi.chiar daca nu dau intirziieri de ciclu aceste dereglari,pot da hemoragi in timpul ciclului mai mult ca de obicei desi ciclul dureaza 3-4 zile pentru ca mucoasa se ingroasa excesiv in timpul secretiei de progesteron.deci se poate forma si candida din cauza acestei dereglari.eu am scapat cu trei luni de luat contraceptive si spalaturi cu bicarbonat(cu irigatorul)uneori degeaba te tratezi si tu si partenerul,fierbi lenjeria....candida se formeaza din cauza dereglarilor .ramine ca fiecare sa va cunoasteti organismul si sa luati in calcul si aceasta posibilitate de aparitie a candidei.
Mesaj modificat de autor pe 24.01.2008

Sus

MesajScris: 01 Sep 2008, 21:28 
Neconectat

Buna seara

Si eu am aceasta problema cu scurgerea vaginala(in ultima luna am din ce in ce mai abundenta aceasta secretie). Este alba uneori cu aspect branzos si nu miroase deloc.

Intrebarea mea este. Se poate sa fie si din cauza ca nu am o relatie sexuala cu cineva ? poate din cauza excitarii?

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]