Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 23 Noi 2014, 22:42

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 23 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: sangerare anale in urma defecatiei
MesajScris: 08 Mai 2007, 18:12 
Neconectat

Numele meu este daniel si am urmatoarea problema: in urma cu cateva zile in urma defecatiei a parut si o cantitate de sange destul de vizibila si care continu la fiecare scaun. Ce poate fi si cum as putea proceda! Tin asa mentionez ca sunt sportiv si ca am folosit 500 mg testosteron saptamanal si 2 saptamani efedrina o pastila inainte de efort cu cafea si aspirina! ce imi puteti recomandaÂ?! Va multumesc anticipat

Sus

Subiectul mesajului: Re: sangerare anale in urma defecatiei
MesajScris: 10 Mai 2007, 15:38 
Neconectat

Buna Daniel ma numesc Alina si te sfatuiesc sincer sa mergi la medic. nu vreau sa te sperii dar fratele meu vitreg a murit datorita cancerului de colon. Stiu ca in acest caz, sunt vase de sange din intestinul gros care se sparg si din aceasta cauza apare sangerarea cand ai scaun. Nu stiu daca ai si alte simptome. Cancerul ingenerat e insotit de oboseala, scadere in greutate plus sangerare la defecatie. te rog din suflet sa nu crezi ca incerc sa te sperii. dar mai bine sa previi decat sa combati. Multa sanatate iti doresc!

Sus

MesajScris: 11 Mai 2007, 11:23 
Neconectat

boala se numeste colita ulcero hemoragica si are diferite stadii si forme...sufar de acelas lucru si am intrat pe forum tocmai pentru a afla cu ce se mai poate trata in afara tratamentului clasic medicamentos cu salazopyrina.va rog daca stiti vreun remediu mai natural ajutati-ma!

Sus

MesajScris: 11 Mai 2007, 18:51 
Neconectat

:)Nu stiu cum arata alimetatia voastra dar va pot spune ca majoritatea problemelor intestinale se leaga direct de lipsa accentuata a fibrelor alimentare adica prea multe alimente rafinate, prea multe produse carnate si lactate. Din experienta personala spun aceasta. Avand in vedere ca problema deja exista, as da cateva sfaturi cu ingaduinta voastra: mai multe vegetale, nuci, seminte (inul ajuta foarte bine la eliminarea bolului fecal), mai multa apa, odihna adecvata (bine ar fi daca am reusi sa dormim 2 ore inainte de orele 24), incredere ca totul va fi bine atata timp cat respectam legile organismului nostru, un management al stresului bine pus al punct, control medical in timp util, si ..... ceea ce eu am mai folosit cu succes, supozitoare Carpicon S, 1 sau 2 pe zi intrarectal. Mi-ar face mare placere sa stiu daca aceste informatii au fost utile cuiva!
Multa sanatate si fericire!
Mesaj modificat de autor pe 11.05.2007
Mesaj modificat de Administrator pe 19.07.2007

Sus

Subiectul mesajului: Re: Sangerare anale in urma defecatiei
MesajScris: 21 Iul 2007, 12:50 
Neconectat

Poate ai hemoroizi. Uita te sa vezi daca vezi ceva anormal in zona sau macar la palpare. Daca sangele era rosu cel mai probabil sa fie hemoroizi si daca ai si dureri dupa scaun. Sunt multe creme pentru aceasta problema in cazul in care e vorba de hemoroizi. Sa auzim numai de bine!

Sus

MesajScris: 22 Iul 2007, 10:32 
Neconectat

Daca cei care au scris despre "atentie la alimentatie"...au dreptate aceste sangerari anale se datoresc si alimentatiei dar si stresului , supararilor ,facute chiar fara voie . Puteti sa consumati drojdia? sau folositi "ghimpir" in alimentatie ,care ajuta la digestie .Amandoua adaugate ,putin, cate putin in alimentatie o sa aveti o digestie buna si incetul cu incetul scapati de aceea sangerare anala ,folosind in gand mereu < eu....vreau sa am o digestie buna fara sangerare , vreau sa ma curatesc de aceasta energie uzata si vreau o energie universala inteligenta pentru a rezolva problema mea.>Daca nu aveti la indemana un reflexoterapeut , luati o bila de cauciuc sau o minge de golf.
Calcati pe ea si masati mijlocul talpii.
Ajuta foarte mult la eliberarea energiilor uzate .Reflexoterapia este cea mai veche metoda de tratament si de neanlocuit, nu are reactii adverse si nu face nimic rau.Tratamente cu biofotoni iarasi un bun remediu naturist...formati www.terapianaturala.ro si veti avea amanunte.

Sus

MesajScris: 01 Aug 2007, 15:07 
Neconectat

buna..eu sunt noua pe aici..am o problema care ma deranjeaza de cateva luni bune, evoluand.La inceput am avut doar sangerari in urma defecatie, apoi j mici dureri ale anusului iar acum, ai aparut dureri interne( le simt in interiorul matului gros, chiar langa anus) care imi ingreuneaza defecatie.ce ma sfatuiti sa fac?? alimentatia mea este normala

Sus

MesajScris: 01 Iul 2008, 15:35 
Neconectat

Buna ziua!
Am unele probleme cu sangerarile anale, dar asta se intampla uneori, de ex. 1-2 zile sangerez la defecatie, 5-6 luni nu mai am nimik. Problema este ca sangele este sub forma lichida dar si cheaguri, foarte inchis la culoare, ca si cand as avea o rana sau o leziune acolo. Mai simt si o usturime locala. Nu am dat mare importanta acestei probleme, dar cred ca ar fi bine sa merg la medic pentru un control. Nu cred ca e vorba de hemoroizi, deoarece am un regim de viata activ si o alimentatie destul de echilibrata. Daca e vorba despre o fisura anala sau o rana, cum se poate trata? Ce fel de creme sau medicamente se pot folosi pentru cicatrizare?
Propolis este bun in acest caz? va multumesc mult!

Mesaj modificat de Administrator pe 2.07.2008

Sus

MesajScris: 25 Iul 2008, 01:29 
Neconectat

Problema este mai delicata. Concret nu exista un tratament standard recomandat in aceasta afectiune. Nu va mai mintiti singuri. Si mai concret este faptul ca nu este de glumit cu aceste sangerari anale. Se moare pe capete in spitale. Cancerul de colon si de rect face ravagii. Chestia cu modificarea alimentatiei, modificarea modului de gandire, renuntarea la acool, cafea si tutun, modificarea stilului de viata, bla bla bla, este exact o frectie la picior de lemn, cincinalul in 4 ani jumate. Ce sfat pot sa va dau este acela de a va prezenta imediat la medic. Sunt cateva controale si tetse care vor face lumina asupra afectiunii si sa fiti tari la aflarea rezultatelor. Numai Dumnezeu ne poate ajuta fiindca si eu sufar de o asemenea problema. Am studii medicale universitare si sincer va spun ca habar nu am ce trebuie facut in continuare. Pe ce linie trebuie sa merg. Am fost la o groaza de colegi medici si farmacisti (inclusiv la proctoline), am cheltuit o groaza de bani, timp si nervi si nu am observat nici o ameliorare. Am primit multe diagnostice, sfaturi contradictorii (ba sa ma operez, ba sa nu ma operez; ba sa ma tratez cu "gazon si ierburi", ba sa trec la medicamente de sinteza) si retete interminabile. Concret nimic, vax, zero. Nu am sintit nici o ameliorare, ba chiar imi este mai rau, sunt mai derutat si speriat ca la inceput. Ce este de facut ???
Mesaj modificat de autor pe 25.07.2008
Mesaj modificat de autor pe 25.07.2008

Sus

MesajScris: 20 Iul 2009, 13:56 
Neconectat

buna ziua
ma numesc Georgian si am 19 ani.
Am o problema: de cateva zile in urma defecatiei am sangerari (nu foarte mari dar destul de vizibile) Alimentatia mea este normala.

Am mai avut aceasta problema si cu ceva timp in urma (nu a durat mult 2-3 zile) dar a trecut de la sine

sangele este sub forma lichida. dupa defecatie nu sunt dureri sau senzatii de usturime

multumesc anticipat

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 23 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]