Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 24 Noi 2014, 02:34

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 23 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: ruptura de perineu
MesajScris: 09 Iun 2009, 22:04 
Neconectat

Ajutor!!! Fetelor....sunt disperata.
Acum 5 saptamani m-am operat de ruptura de perineu. Operatia a decurs normal si dupa 4 zile de spitalizare mi-au dat drumul acasa. Dupa atata vreme...ma doare, dar rau de tot operatia. Nu stiu ce sa fac...sunt disperata. E normal sa ma doara dupa atata vreme? La control numai saptamana viitoare trebuie sa ma duc.

Sus

Subiectul mesajului: Re: ruptura de perineu
MesajScris: 09 Iun 2009, 23:47 
Neconectat

Eu cred ca trebuie sa mergi din nou la medicul care te-a operat.Ai nascu, ai avut ruptura de perineu si a trewbuit sa te cosi?
Da-mi te rog mai multe detalii, sa iti spun ce sa faci, daca s-ar fi rupt firele, e posibil sa ia dureri.Nu sta asa, fugi la medicul chirug, ginecolog, ce te-a operat.Este periculoasa operatia, ruptura de perineu.
Deci astept mai multe informatii:roll: .sanatate., da-mi reply, mesaj postat.:emb:

Sus

Subiectul mesajului: Re: Ruptura de perineu
MesajScris: 10 Iun 2009, 13:04 
Neconectat

Ruptura asta de perineu era mai veche..acum 19 ani am nascut si din cauza efortului pe parcursul anilor s-a accentuat. Acum vreo 4 ani m-au diagnosticat...dar am tot amanat sa ma duc la operatie..de frica. Daca stiam ca e asa de "lejer" nu imi mai faceam probleme. Atele nu mi s-au desfacut, sigur. Dar durerea nu vrea sa dispara de nici o culoare...pana acum vreo 10 zile nu ma durea atat de tare dar cu trecerea timpului parca se accentueaza... Sunt constienta ca trebuie sa duc la consult. Ce nu inteleg este e normal sa doara asa de tare?
Mii de multumiri pt ajutor

Sus

MesajScris: 10 Iun 2009, 16:17 
Neconectat

melinda,
ruptura de perineu, daca o neglijezi ca in cazul tau, imi pare rau doare mai rau decat poti sa iti inchipui.Urgent mergi la doctor, sa nu dai in alta complicatie.Nu este de joaca.Bafata, sanatate.
Mai vorbim:emb:

Sus

MesajScris: 10 Iun 2009, 19:40 
Neconectat

Iti multumesc din suflet pentru sustinere draga mea amethyste. Asa voi face. Vineri sunt la medic.Promit ca dupa ce ma reintorc iti voi povesti.Mii de multumiri.

Sus

MesajScris: 15 Iun 2009, 20:54 
Neconectat

acesta a fost si cazul mamei male care a amanat din nu stiu ce motive operatia desi in cele din urma a fost nevoita sa faca operatia...se simtea foarte rau menstruatia venea foarte des in fine cand s-a dus la doctor i s-a spus ca este suspecta de cancer de col-uterin...acum inca asteapta rezultatele... sanatate!!!!!va astept cu un sfat si pe la problema mea va rog,va multumesc!!!!:(:?

Sus

MesajScris: 16 Iun 2009, 20:05 
Neconectat

imi pare rau ca aud...asta...Sa stii ca nimic nu este pierdut, te incurajez si vei vedea ca vor fi bune analizele.
In cazul meu, se infectase cusatura interioara...am zis ca mor de durere. Medicul mi-a dat tratament. Azi, cand va scriu imi este destul de bine.
sanatate multa

Sus

MesajScris: 03 Aug 2009, 17:08 
Neconectat

Melinda, da-mi te rog, mai multe detalii despre operatie. Ce analize necesita inainte? Ce doctor te-a operat? Cat a costat? Cat dureaza recuperarea?

Sus

MesajScris: 03 Aug 2009, 22:10 
Neconectat

Draga Ela,
Nu mi-am facut nici un fel de analiza, la spitalul din Tg Mures mi-au facut toate investigatiile necesare. Analiza de sange, urina, papa-nicolau.Operatia a fost super usoara...si am dat de un medic foarte tanar dr.Dutcus..un om fenomenal...inainte sa fie medi e OM. Imi era frica si mi-a ridicat moralul... sa nu mai zic de personalul medical de exceptie..chiar nu am ce la reprosa. Daca vrei detalii mai amanuntite...care totusi nu le-am zis te rog scrie-mi pe adresa :eu_m14@yahoo.com
Numai bine si sanatate maxima
Te pup

Sus

MesajScris: 03 Aug 2009, 23:42 
Neconectat

melinda,
imi pare bine sincer ca am avut dreptate.Ma bucur ca esti sanatoasa.
Sa te aud ca imi dai vesti bune, eu te sustin.
noapte buna

miris,
Mergi la un medic bun, ruptura de perineu nu se neglijeaza, chiar daca nu da mari dureri, dar mai tarziu,...

Noapte buna
Mesaj modificat de autor pe 3.08.2009

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 23 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]