Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 16 Sep 2014, 03:52

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 22 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Riduri
MesajScris: 06 Iul 2006, 13:10 
Neconectat

Stie cineva vreun tratament pentru riduri? Am 26 ani si riduri ca la peste 30 in jurul ochilor si pe frunte. Folosesc zilnic crema de zi, de ochi, de noapte pentru ten uscat, dar ridurile nu dispar, nu se atenueaza.
Mesaj modificat de autor pe 6.07.2006

Sus

Subiectul mesajului: Re: Riduri
MesajScris: 06 Iul 2006, 13:58 
Neconectat

Incearca in jurul ochilor uleiul de migdale.

Sus

MesajScris: 16 Iul 2006, 12:08 
Neconectat

Pentru ridurile din jurul ochilor f. buna este crema antirid si depigmentare de la skincode.Se gaseste in farmacii..depigmentarea se refera la culoarea mai inchisa a pleoapelor si a cearcanelor.Eu o folosesc si mi se pare mult mai buna decit orice am folosit pana acum.

Sus

MesajScris: 16 Iul 2006, 16:12 
Neconectat

Ridurile odata aparute greu scapi de ele .Eu folosesc crema regeneratoare pentru ochi de la Amway ; seara poti folosi alternativ pentru ridurile din jurul ochilor frunte si din jurul gurii vitamina A(retinol)se ia din farmacii sau plafar la sticluta.E foarte buna

Sus

MesajScris: 16 Iul 2006, 20:56 
Neconectat

dupa fiecare baie,cand pielea este calda, poti sa iti pui pliculete cu ceai de tei(tinute in apa fiarta ca pentru ceai si apoi cateva minute la frigider deoarece se aplica reci).eu fac asta de ceva vreme si sunt multumita de rezultate.;)

Sus

MesajScris: 24 Oct 2006, 22:32 
Neconectat

am 24 ani,iar in jurul ochilor mi-au aparut riduri fine si sunt in jur de 4-5 la fiecare ochi.am folosit creme de la nivea,l`oreal,avon,oriflame,vichi,dar fara nici un rezultat.:( ....help!!!!!!!

Sus

MesajScris: 27 Oct 2006, 23:36 
Neconectat

fetelor lasati reclama si va intoarceti la natura!am incercatGEL CONTUR DE OCHI cu efec tantirid si anticearcan de Dr.Soleil,am recomandat pt. o tanara cu ten uscat si a fost si pt.ea perfect,il gasiti la produse aici sau la armonia naturi
Mesaj modificat de autor pe 30.10.2006

Sus

MesajScris: 07 Noi 2006, 18:48 
Neconectat

buna fetelor despre ridurile de expresie de la baza nasului spre gura stie cineva vreun remediu pe mine ma inbolnavesc ,dar pentru un ten in care nasul si fruntea se ingrasa ce crema sa folosesc pentru ten normal sau gras va multumesc astept sugestii
va pupic

Sus

MesajScris: 07 Noi 2006, 18:49 
Neconectat

buna fetelor despre ridurile de expresie de la baza nasului spre gura stie cineva vreun remediu pe mine ma inbolnavesc ,dar pentru un ten in care nasul si fruntea se ingrasa ce crema sa folosesc pentru ten normal sau gras va multumesc astept sugestii
va pupic:cry:

Sus

MesajScris: 08 Noi 2006, 23:40 
Neconectat

buna fetelor! Eu personal am folosit produsele Floritene care m-au ajutat foarte mult! Vi le recomand!Tenul care se ingrasa in zona T adica frunte, nas si barbie este un ten mixt! Exista creme, masti si in general cam toate felurile de cosmetice destinate acestui tip de ten! Pupici:)
Mesaj modificat de autor pe 8.11.2006

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 22 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]