Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 26 Oct 2014, 12:30

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Regim de slabire pentru copil???Helpp!!!
MesajScris: 13 Apr 2010, 00:25 
Neconectat

Oare a mai trecut cineva prin aceasta problema?Ce regim ar trebui sa tzin la baietelul meu pentru a slabi 10 kg??

Sus

Subiectul mesajului: Re: Regim de slabire pentru copil???Helpp!!!
MesajScris: 07 Iul 2011, 15:30 
Neconectat

Copii sunt in crestere...si sunt si super stresati la scoala si nu sunt pusi la sport organizat (dans sportiv e si ieftin si relaxant)...daca ii dai aiurea sa manance sau el mananca pe ascuns si nu face miscare, sta doar la calculator...cam ce rezultate vrei sa ai? Dar nici nu ai pus bine intrebarea, nu ai spus ce varsta are, in cat timp s-a ingrasat si daca i-ai facut analizele pentru DIABET si GALANDA TIROIDA, ca acum apar la varste din ce in ce mai fragede din cauza alimentelor toxice si a stresului.
De ce sa vrea cineva sa slabeascade exemplu X kg intr-un timp rapid de Y?
Regula este: In cat timp te-ai ingrasat, tot in atata timp trebuie sa redevii la greutatea normala, NEMAIFACAND lucrurile care au dus la ingrasare.
Daca vrei pilule care iti distrug organismul pe viata, dupa care te vei ingrasa NON-STOP, pentru ca de fapt tu vrei sa faci ce faceai si inainte...da-i drumul...nu te uita la ce patesc altii, ca tu esti "exceptia" care "nu vei pati nimic"...
Oamenii se fac vinovati ca nu sunt atenti la semnalele prin care corpul lor tipa, prin alte organe la distanta (arc-reflex) ca PRINCIPALUL CANAL DE ELIMINARE A TOXINELOR DIN CORP = C O L O N U L = este murdar si plin de toxine care se duc in sange si acesta este replimbat la toate organele din corp, otravindu-le lent...
COLONUL NU are senzori de durere, de aceea el tipa doar prin intermediul altor organe care s-au dezvoltat din el inca din faza embrionara.
Primele semne sunt atat de comune, oboseala, constipatie/diaree, dureri de cap, alergii, incat medicul vede doar organul care tipa, se grabeste sa dea medicamente pentru simptome si nu recunoaste cauza: COLONUL MURDAR!
In loc sa va intrebe OBLIGATORIU: cand ati facut ultima data curatenie in corp (colon, etc) si cu ce anume? si sa va recomande de urgenta SA INCEPETI INTAI CU ASTA, el va trimite la analize si farmacie. Si voi, disciplinati si increzatori, chiar asta faceti...
Ministerul Sanatatii ar trebui sa se numeasca Ministerul Bolii, intrucat medicii sunt invatati ca niste roboti doar sa TRATEZE, in loc sa faca ce a spus HIPOCRAT, adica sa invete oamenii sa nu renunte cu nici un chip la PREVENTIE. Scapa cine stie si aplica, deci cine se trezeste la timp!
Scrie-mi la ingrid.anastasescu@yahoo.com sa iti dau detalii despre ce informatii am gasit si eu in ultimi ani si ce experienta personala am.

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]