Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 23 Noi 2014, 21:30

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 51 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: DORESC UN TRATAMENT PENTRU PAR MORT.
MesajScris: 02 Dec 2007, 02:54 
Neconectat

POATE STIE CINEVA UN TRATAMENT PENTRU UN PAR VOPSIT DE SUTE DE ORI SI CARE NU MAI ARE VIATA.MERSI.:cry:

Sus

Subiectul mesajului: Re: DORESC UN TRATAMENT PENTRU PAR MORT.
MesajScris: 02 Dec 2007, 16:02 
Neconectat

Va ofer mai jos reteta unui sampon simplu si miraculos pe care-l puteti prepara singura in casa.
- Tinctura de urzica -5oml
- Tinctura de brusture -50ml
- Tinctura de mesteacan -50ml
- Tinctura de ardei iute -50m
Se amesteca toate tincturile intr-un recipient mai mare.
Se separa galbenusurile a doua oua,se adauga 2 linguri de amestec tincturi si 4 linguri de apa.Se amesteca bine pana la formarea unei paste spumante.
Cu aceasta va spalati,insistand mult asupra radacinii firului de par.Clatirea va fi mai indelungata decat cea cu un sampon obisnuit iar temperatura apei sa fie mai mare.Nu mai folositi o vreme,pana parul isi va reveni,sampoanele din comert.Aceast remediu regenereaza natural firul de par .
Mesaj modificat de Administrator pe 7.12.2007

Sus

Subiectul mesajului: Re: Tratament de regenerare a parului
MesajScris: 04 Dec 2007, 20:57 
Neconectat

Buna.As dori un tratament impotriva caderii parului si pt accelerarea cresterii acestuia.Daca s ar putea exact ,adica:cu ce sa ma spal,ce masca sau balsam sa folosesc,cu ce sa mi fac masaj...Va multumesc.

Sus

Subiectul mesajului: Re: Tratament de regenerare a parului
MesajScris: 07 Dec 2007, 01:37 
Neconectat

Mai exact,acest tratament de regenerare al parului se face in felul urmator:
amestecul de tincturi plus cele doua galbenusuri de ou,constituie samponul proppriu-zis cu care va spalati o vreme.La spalare insistati asupra radacinii firului de par cu acest preparat.Spalarea abundenta cu o apa mai calda decat de obicei ,asigura o calitate la fel de buna a spalatului ca cea a unui sampon obisnuit.Intre spalari,puteti folosi amestecul de tincturi pentru un masaj suplimentar al pielii capului.Dupa 3-4 spalari veti resimti efectul de regenerare.Este important sa nu mai folositi nimic altceva.

Sus

Subiectul mesajului: Re: Regenerarea parului
MesajScris: 07 Dec 2007, 14:22 
Neconectat

Buna fetelor!

Si eu am avut aceasta problema si eram disperata, am incercat o groaza de produse, pana cand am descoperit Lotiunea regeneranta pentru par Gerovital care a dat rezultate neasteptate.
Se aplica pe toata lungimea parului, in special la radacina si se lasa sa actioneze 2-3 ore.

Deasemenea, am gasit un articol dragut: Ce se intampla cu parul meu

Multa bafta si Sarbatori fericite!
Mesaj modificat de autor pe 7.12.2007

Sus

MesajScris: 08 Dec 2007, 00:14 
Neconectat

In toate cazurile recomand samponul solid GALADOR (gasiti in magazinele de naturiste sau on-line pe naturaplant). Pt amanunte, eventual comanda, contactati mamail49@yahoo.com. Puteti primi mostre gratuite pt testare.

Sus

MesajScris: 08 Dec 2007, 17:21 
Neconectat

stie cineva un remediu pt caderea parului parului la barbati?a incercat cineva solutia aceea de la Vichi?astept sfaturi de la voi,pupici

Sus

MesajScris: 08 Dec 2007, 20:19 
Neconectat

Fiul meu l-a folosit,este in a doua luna de tratament si este foarte multumit.Nu-i mai cade parul.Mare atentie ca tratamentul sa fie facut cu constinciozitate conform instructiunilor de pe cutie care trebuie neparat citite.Iarasi atentie la farmacistii neatenti,exista tratament pentru barbati si tratament pt femei.

Sus

MesajScris: 08 Dec 2007, 23:57 
Neconectat

buna! eu am 21 d ani si d cand ma stiu am avut probleme cu caderea parului, in sensul ca am radacina foarte mica. parul este sanatos p toata lungimea lui, nu am avut niciodata probleme in sensul ca s-ar rupe. si pe langa faptul ca am radacina subtire, am si matreata,dar daca ma spal numai cu head&shoulders dispare. problema e ca de fiecare data cand incerc sa-l schimb, matreata reapare. rugamintea mea ar fi, daca stie cineva, sa-mi recomandati ceva care sa nu fie sampon care sa-mi intareasca radacina. multumesc mult!

Sus

MesajScris: 09 Dec 2007, 00:09 
Neconectat

nu ramane parul unsuros dupa amestecul de tincturi cu galbenus de ou,pt regenerarea parului?adica ma refer daca putem iesi pe strada ,sa nu para a fi murdar...de cate ori pe saptamana e indicat?si cat timp trebuie facut tratamentul?

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 51 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]