Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 23 Apr 2014, 20:33

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1281 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 129  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Heritage Elite?
MesajScris: 12 Dec 2006, 11:36 
Neconectat

Draga mea eu sunt cea care a slabit doar 3 kg si asta doar pentru ca mie nu-mi trebuie mai mult.Am 44 ani ,155 cm si 55 kg.Am luat doar cate 2 pastile/zi atat cat sa ma simt bine.De mancat nu am facut-o niciodata cu 2 maini.Am un program fix de masa cu cantitati mici.(farfuria din care mananc eu este cea de cafea) si totusi dupa ce am terminat de luat heritage am inceput sa ma "umflu" DE CE ? As dori sa-mi raspunda cineva in masura s-o faca.Multumesc.

Sus

MesajScris: 12 Dec 2006, 14:21 
Neconectat

nu ma intelege gresit ca nu m-am referit la tine personal cum ca tu ai manca cu 2 maini...nu contest stilul alimentar al nimanui..si nu ma bag...fiecare face ce vrea...eu ma refeream la faptul ca daca mancam aiurea...asa se intampla ....le luam inapoi....

Sus

MesajScris: 12 Dec 2006, 18:29 
Neconectat

Nu cred ca exista vreo pastila minune care sa ajute si la slabit si dupa stoparea tratamentului, sau macar la intretinere. Din cite am inteles, componenta din HE care accentueaza catabolismul, adica arderile, este esentiala in slabit. Apoi scaderea poftei de mincare are si ea un rol important. Deci consider ca HE da startul unui proces de slabire, dar la terminarea tratamentului totul depinde de noi. Fara plantuta aceea care intensifica metabolismul, el revine la normal, la fiecare specific virstei. Iata de ce cred ca daca nu se gaseste o metoda naturala de ardere a caloriilor, acestea se vor depune oricit de putin mincam, organismul adaptindu-se in timp si invatind sa stocheze din cit ii dam.
Ca urmare, sint convinsa ca fara exercitii fizice, mai ales dupa 40 de ani nici o pastila nu garanteaza stabilitatea greutatii.
Poate lipsa exercitiilor fizice este cea care duce la "umflare"....
Mesaj modificat de autor pe 12.12.2006

Sus

MesajScris: 12 Dec 2006, 18:38 
Neconectat

Buna. Ma bucur ca am descoperit acest forum. Am 162 cm inaltime si 65 kg. As vrea sa slabesc vreo 7 kg. Eu m-am ingrasat de la Viusid, un medicament ce l-am luat pt probleme cu ficatul. In cele 2 luni de tratament am tinut un regim mai sever decat o dieta de slabire si nu am avut voie sa fac efort, cu toate acestea m-am "umflat" brusc intrucat acest medicament contine si creatina care stim ce efect are asupra masei musculare. Tot dupa administrarea acestui medicament m-am procopsit si cu o celulita ingrozitoare. Acum ficatul meu e "beton" dar de aproape un an nu mai reusesc sa slabesc. Fac mult sport care mai ascunde celulita, mi-a mai redus centimetrii dar nu scad in greutate. Cea mai mare problema o am cu abdomenul: nu pot scapa de colacei si de aspectul sau umflat. Am probleme cu bile care e lenesa, in rest sunt sanatoasa. oare produsul Heritage Elite m-ar putea ajuta?

Sus

MesajScris: 12 Dec 2006, 18:48 
Neconectat

Am grija ce mananc ca sa nu supar bila. Asa ca mananc foarte putina paine, unele zile chiar deloc, mananc multe fructe, nu grasimi, nu prajeli, nu mancaruri cu rantaje. Dulciuri mai rar, le inlocuiesc cu fructe. Acum 2 saptamani 5 zile nu am mancat nici carne si pot spune ca m-am simtit mai bine, mai ales bila.:) Am facut o pasiune pt supa aceea minune de varza, care mi se pare foarte gustoasa si sanatoasa(o varza, 2 dovlecei, o telina mare, o cutie rosii decojite, 3 morcovi, 6 cepe, piper, sare, putin ulei sau deloc) si o gatesc de cel putin 2 ori pe saptamana. Nu respect nici o dieta de slabit, dar supa asta chiar e buna. Beau mult ceai de musetel sa nu ma balonez, dar nu slabesc. Ma mentim numai, ba chiar am crescut in greutate cu 2 kg intr-o luna de cand fac exerxitii fizice (bicicleta 20 - 40 minute pe zi, abdomene si exercitii pentru coapse etc. acasa)desi nu se observa. Multi imi spun ca am slabit, poate ca mi s-a redus circumferinta coapselor putin si nu se mai observa celulita asa tare, dar eu nu am slabit deloc. Ce sa fac sa ameliorez celulita mai repede si sa scad in greutate efectiv?

Sus

MesajScris: 13 Dec 2006, 02:20 
Neconectat

Buna, DanielaOlaru! Uite, din cate stiu eu, daca repeti o cura la nesfarsit (cum e cea cu supa), treptata apare acel efect yo-yo - dai jos un pic si apoi pui la loc, sau esti intr-o perioada de stagnare, care pare interminabila, dar nu e chiar asa... cat despre exercitiile fizice, acestea ajuta la topirea grasimilor (in timp) si la crearea masei musculare (mai rapid), asa ca daca la cantar nu se vede mare lucru, este si din aceasta cauza; daca ai inceput de curand (ultimele 2-3 luni) exercitiile fizice, e bine sa nu te iei dupa cantar, ci dupa oglinda si dupa haine. In timp vei simti diferenta. Sfatul meu este sa incerci sa combini exercitiile cu mese luate pana in orele 18-19, cu un meniu diversificat dar dietetic, cu creme anticelulitice, cu BiomedSlip (care functioneaza super in ceea ce priveste celulita si centimetrii in plus) si cu rabdare. Heritage nu am folosit inca, dar intentionez; astept sa iau banii :emb:... Eu am dat 6 kg jos folosind BiomedSlip, Supliform, mese pana in ora 18 si mancare dietetica (cu mici exceptii); iar tot acest program l-am inceput cu o dieta soc de 3 zile in care am mancat numai varza cruda am baut multa apa si ceai, dupa care am continuat cu mancare dietetica. Iti urez mult succes, multa rabdare si multa sanatate!

Sus

MesajScris: 13 Dec 2006, 02:25 
Neconectat

PS: Nu e indicat sa mananci varza mai mult de 3 zile. Cat despre supa de varza, vezi sa nu-ti dereglezi organismul, pt din cate stiu eu supa aceea "manaca" din substantele hranitoare din organism si nu e indicat sa o consumi mai mult de o saptamana, cel mult doua, pentru ca poti sa faci o anemie de toata frumusetea. Daca tu combini supa cu alte alimente....nu mai are efect...

Sus

MesajScris: 13 Dec 2006, 13:08 
Neconectat

Buna fetelor... :) Sunt fericita pentru ca folosesc de o saptamana Heritage Elite si Heritage Elite Nite si am slabit 2 kg...:D Fac in acelas timp si mult sport... Cam 1 ora pe bicicleta... si v-am urmat sfatul... mananc mai putin si fara dulciuri... oricum paine nu mananc de 5 ani...:lol: O sa continui cu aceasta cura si sper sa slabesc in continuare... Va pupic si sarbatori fericite :D :P

Sus

Subiectul mesajului: pt alinaiones
MesajScris: 13 Dec 2006, 13:25 
Neconectat

buna! te rog frumos sa imi spui daca ai inceput sa le iei gradat. adica exact cum le iei ??? dormi altfle de la cel nite??
multumesc.

Sus

MesajScris: 14 Dec 2006, 11:11 
Neconectat

Buna tuturor
Am citit aproape tot topicul de aici si m-am hotarat sa imi comand si eu o cutie de heritage elite, desi eu le-am mai folosit. Dar nu am stiut ca se creste doza treptat si de fiecare data am luat doar 10-20 de tablete si apoi renuntam. Reuseam sa slabesc 3-4 kg si imi era suficient. Acum insa datorita faptului ca nu mai lucrez de cateva luni am pus destul de multe kg pe mine. Dupa ce voi incepe sa iau pastilele am sa va mai tin la curent cu rezultatele. Pana atunci va doresc "cat mai putine kg in minus" si numai bine.

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1281 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 129  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]