Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 22 Dec 2014, 22:24

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 91 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cosurile
MesajScris: 29 Apr 2009, 08:57 
Neconectat

Buna,
Nu toate produsele naturiste sunt bune datorita faptului ca au o concentratie ff mica in substante active. Conteaza ff mult puritatea si concentratia in substante active.

Dr Harris`Original Dermal Magic este asa de eficient pentru ca are o concentratie ff mare in substante active. M-am documentat bine inainte de a-l folosi. Am aflat ca are 45% aloe vera, 5% musetel, 5% salvie, 5% macese, vitamina B5.
Cu o asemenea concentratie in substante active este aproape inposibil sa nu aiba efecte.

Si ...din fericire ...la mine chiar a fost "magic".

Majoritatea cremelor naturiste de pe piata romaneasca au o concentratie scazuta in substante active (sub 1%), dar sunt ieftine... asa ca merg.

Foarte buna in cazul afectiunilor pielii si nu numai este cura interna cu aloe vera.

De asemenea, eu folosesc (de 3 ori/saptamana) masti cu argila. Argila cosmetica pe care o combin cu miere, suc de aloe, iaurt, smantana etc.

FFF important! Incerc sa mananc cat mai sanatos (multe fructe si legume proaspete si incerc sa evit pe cat posibil dulciurile, ciocolata, cafeaua, bauturile carbogazoase...)

Mesaj modificat de autor pe 29.04.2009

Sus

MesajScris: 29 Apr 2009, 09:18 
Neconectat

Folosesc si un demachiant ...si o crema de zi pe baza de Shea (cu o concentratie ff mare). Le procur din Germania. In Romania nu am gasit produsele acestea, dar poate cunoaste cineva creme de fff buna calitate (cu concentratie mare in substante active) cu shea.

Shea are actiune de regenerare, ajuta pielea sa-si recapete supletea si are actiune antirid, are efect de mentinere a hidratarii epidermei.
Totodata, untul de Shea protejeaza pielea impotriva radiatiilor UV si agresiunilor factorilor de mediu, previne formarea ridurilor, calmeaza pielea iritata.
In plus, untul de Shea este bine cunoscut pentru efectul sau cicatrizant.

Sus

MesajScris: 29 Apr 2009, 10:43 
Neconectat

REIAU POSTAREA:

:lol:

inna-nicol,
Pentru mine ai un raspuns, despre Acneton, si VIADERM.In prezent ma tratez cu ele.Vreau sa comand, cand imi vor da salariul Acnezine, impreuna cu dr.Harris.
Va ca despre el, sunt cuvinte numai la superlativ.Incerc si cu el si Acnezine.
Eu in produsele naturiste nu prea am incredere.Tu sustii ca sunt destul de bune, este chiar adevarat?
te rog sa imi spui ceva daca stii despre VIADERM.

Sus

MesajScris: 29 Apr 2009, 11:26 
Neconectat

Buna,
Eu ma feresc sa folosesc si sa achizitionez produse... realizate la "scara industriala" ..asa cum sunt cele produse de companii gen Walmark.

Sper sa fiu corect inteleasa. La acest nivel deja nu mai cumperi produsul ci marca. Am citit undeva ca reclama reprezinta cam 30% din valoarea produsului, 19% TVA-ul, diverse comisioane de distributie etc, cost ambalaj...etc. Calculeaza ... cam cat au cheltuit pentru substante active..

Este doar parerea mea.

Sus

MesajScris: 29 Apr 2009, 11:28 
Neconectat

Produsele naturale de calitate, cu concentratii mari in substante active...nu TOATE.

Sus

MesajScris: 29 Apr 2009, 11:36 
Neconectat

la noi piata e plina de produse realizate de Laboratoarele Medica si walmark. Ei s-au adaptat cel mai bine la cererea care exista pe piata din Romania. Ofera produse la un pret mic care nu fac nici bine si nici rau...:D

Daca Acneton ar avea ceea ce scrie pe eticheta si o concentratie si puritate mare in aceste substante ar fi produsul ideal . Eu nu voi consuma produse de la ei nici daca mi le ofera gratis ...... Mesaj modificat de autor pe 29.04.2009

Sus

MesajScris: 29 Apr 2009, 20:54 
Neconectat

:emb::lol:
inna-nicol,
multumesc pentru raspuns.Ai dreptate.Walmark, desi este marca ceha, este cotata ca buna, nu pot sa spun ca este la nivelul asteptarilor mele.Dar acum, daca le-am cumparat, trebuie sa le consum.Nu au efecte nocive.
Laboratoarele Medica, s-au unit cu o firma franceza, dar mie produsele lor nu mi-au convenit niciodata.Sunt slabe.Mai demult am cumparat de la ei Ananas, spunea ca iti taie pofta de mancare.Imi era continuu foame.
In produsele naturiste, stiu ca sunt slabe, iar in ultimul timp, s-au pus in ele atat de mult camfor, alcool, cum sunt cele de la Favisan,Hofigal, ca numai au nici un efect. In tara noastra , actual, este greu sa mai gasesti un produs, cu adevarat eficient, si importat dintr-o tara dezvoltata.

Sus

MesajScris: 29 Apr 2009, 20:59 
Neconectat

inna-nicol,
eu am achizitionat de pe un site, sa imi aduc bine aminte de el, o crema ce se numeste Deese, elevetiana.Am comandat online, si contine unt de shea, ulei de jojoba, ulei din samburi de caisa, ulei din samburi de struguri.Este de fapt o crema biocosmetica.Nu are ingrediente chimice.Ca demachiant am folosit pe cel de la Avene, care are apa termala, si acum am de la Bioderma.Este o gama buna, cu creme chiar contra cosurilor., SebiumHydra.COntine ceramide, xilitol, si glicerina.Imi calmeaza iritatiile de pe fata, datorita alantoinei, si enoxolona ajuta la vindecarea si retragerea cosurilor.

Sus

MesajScris: 29 Apr 2009, 21:04 
Neconectat

:emb:8):o
inna-nicol,
saptamna viitoare, am sa imi comand Dr.Harris., iti voi spune cinad il primesc cum ma simt cu el.Pe site am citit continutul pe care il are cu Aloe vera, mustetel.Eu am acasa suc de Aloe Vera, care il beau cu lingurita de 2 ori pe zi.In casa am flori de aloe vera, si cu sucul de la tulpinite, mai dau pe cosuri. Usuca cosurile, este buna.Numai am asa ca inainte, am facut tratament, si vreau sa nu le mai vad pe fata mea.
vorbim pe forum.

Sus

MesajScris: 29 Apr 2009, 22:35 
Neconectat

:emb: Cosurile imi apar in anumite perioade.Nu sunt multe, dar eu am dr..Harris, si imediat le vindec. De fapt ele se usuca, si cele care mai sunt se resorb, datorita extractelor naturale.Am deocamdata Keracnyl, de la Ducray.Nu am cosuri f.multe, sunt chiar putine, dar trebuie sa ingrijesc fata pana ce nu mai sunt deloc. Am un ten foarte sensibil. Trebuie sa fiu atenta cu ce dau pe fata.Ma spal cu un sapun natural , de la farmacia Catena.Laptele demachiant, este unguresc, de la IWOSTIN..
MASCA SI CREMA KERACNYL, DAU REZULTATE, SI INMOAIE TENUL.

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 91 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]