Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 23 Oct 2014, 05:59

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 13 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: pilozitate excesiva
MesajScris: 08 Iun 2006, 22:16 
Neconectat

As vrea sa stiu daca a incercat cineva tinctura de marar sau tinctura de lemn dulce pentru tratarea hirsutismului.Eu am auzit ca sunt bune si as vrea sa incerc, dar nu mi-ar strica niste sfaturi.

Sus

Subiectul mesajului: Re: pilozitate excesiva
MesajScris: 13 Iun 2006, 17:07 
Neconectat

stiu k tinctura de lemn dulce e un preparat puternic, isi face efectul, dar si ingrasa :? daca nu ai grija asta, cred ca e ok ;)

Sus

Subiectul mesajului: Re: Pilozitate excesiva
MesajScris: 14 Iul 2006, 10:19 
Neconectat

Hirustismul apare de obicei ca o consecinta a unor dereglari hormonale. Din acest motiv este foarte important sa fie eliminata orice cauza ar sta la baza acestei afectiuni. Dintre cauze ar fi ovare polichistice, disfunctionalitati ale glandelor sexuale, suprarenale, cresterea secretiei de androgeni ( testosteron), aportul de steroizi, gusa etc.

Am citit in Formula AS urmatoarea reteta data de o doamna:

"Trei ani m-am chinuit cu tratament alopat (anticonceptionale), dar am renuntat, deoarece nu se vedea nici un efect. Nu m-am impacat insa cu ideea ca voi arata ca o maimuta tot restul vietii si am incercat diverse tratamente naturiste publicate in revista „Formula AS”. Dumnezeu m-a ajutat si am fost vindecata cu urmatorul tratament: Intern: amestec de pulberi de naprasnic, cretisoara, zmeur, marar - 2 lingurite din fiecare planta, de 3 ori pe zi, administrate sublingual si apoi inghitite cu putina apa plata. In plus, cate 1 lingurita, tot de 3 ori pe zi, din amestec de branca-ursului si anason. Tinctura de plop negru (cate 15 picaturi, de 3 ori pe zi), tinctura de propolis 30% - 20 de picaturi pe zi, precum si miere de albine. Cura cu sucuri (din nr. 633 al revistei) m-a ajutat foarte mult (200 ml morcov, 100 ml telina, 50 ml ceapa - se beau pe parcursul unei zile, cu mici pauze). Apa - 2 l pe zi, fara carne (doar peste), germeni de cereale, interzis tutunul, iar hrana cat mai naturala. Efectul? Parul nedorit cade singur! Pe fata mai exista cateva fire de par, care sper ca o sa cada si ele, chisturile s-au eliminat, iar psihic s-a produs o schimbare majora: incredere in mine, multumire si zambet pe fata. Desi cred ca m-am vindecat, voi mai urma 6-9 luni tratamentul, pentru a fi sigura de rezultate. Daca am reusit eu, sigur va reusi oricine are nevoie de remedii pentru problemele hormonale mentionate."

Sus

MesajScris: 03 Oct 2006, 00:23 
Neconectat

toate intr-o zi?

Sus

MesajScris: 20 Noi 2006, 10:06 
Neconectat

As dori sa stiu daca "barba" la femei este situata in zona hirsutismului"
Ce solutii sunt in general?
Multumesc.

Sus

MesajScris: 11 Apr 2007, 14:06 
Neconectat

referitor la mesajul dat de yasmine vroiam sa intreb daca acest tratament cu sucuri de ceapa d telina are efect intrucat am mai auzit si prin alte parti despre el. si o alta curiozitate cum face ca acest suc de ceapa s fie mai usor de baut ? alte pareri?

Sus

MesajScris: 12 Apr 2007, 20:14 
Neconectat

functioneaza chiar daca am inceput deja sa ma epilez cu ceara? Am 16 ani si ma fac cu ceara chiar si pe burta. Am prea mult si e si negricios, nu pot sa-l las asa. M-as epila si pe maini da caut o solutie mai buna.
In cat timp si-a facut efectul tratamentul tau?
Mesaj modificat de autor pe 12.04.2007

Sus

MesajScris: 12 Iun 2007, 13:58 
Neconectat

pt yasmin.
spune-mi,te rog,daca trebuie sa urmam toate retetele date de tine sau doar una si in cat timp isi fac efectul?as dori sa mai stiu unde gasesc toate plantele acelea.
am fost la doctor dar nu am obtinut nici un rezultat.

Sus

MesajScris: 12 Iun 2007, 14:08 
Neconectat

hirsutismul este dat de excesul de testosteron secretat de suprarenale si ovare. Medicamentul care are si efect anticonceptional este diane 35 sau naturist "tonic feminin"

Sus

MesajScris: 15 Noi 2007, 19:17 
Neconectat

Am o intrebare pt yasmine,cat timp a tinut tratamentul?

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 13 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]