Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 20 Apr 2014, 01:06

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 42 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Par gras
MesajScris: 08 Mai 2006, 19:01 
Neconectat

Buna!
Ce tratament ar trebui sa urmez pentru un par gras? Mi se ingrasa parul la 2 zile si astfel trebuie sa il spal des. Mentionez ca am pe pielea capului un fel de coaja,care f greu vine jos.am incercat si cu ulei de ricin, dar degeaba.
Va rog sa ma ajutati

Sus

Subiectul mesajului: Par gras
MesajScris: 09 Mai 2006, 09:33 
Neconectat

Eu ma clateam vara cu infuzie de frunze de nuc sau chiar cu infuzie de urzica, dupa ce ma spalam cu sampon obisnuit....este deasemenea un sampon cu frunze de nuc la Elmiplant pe care il poti incerca...si nu mai folosi uleiul de ricin caci asta il ingrasa mai tare....

Sus

Subiectul mesajului: subscriu
MesajScris: 12 Mai 2006, 16:12 
Neconectat

aceeasi problema o am si eu, mai grav este de cand m-am vopsit,pentru ca sampoanele/balsamurile pt par gras nu fac casa buna cu parul vopsit...il decoloreaza cu viteza luminii :( asa ca am preferat sa aleg ... un par vopsit si spalat la doua zile ;)
uleiul de ricin ar trebui sa-l folosesti pt un par degradat,si nu pt par gras,in acest caz il aplici evitand radacinile,mai mult spre varfuri,dar nu vad cum te-ar ajuta pt parul tau gras

Sus

Subiectul mesajului: ce sa fac?
MesajScris: 18 Mai 2006, 10:33 
Neconectat

Pentru ca parul meu se unge foarte repede, ar trebui sa ma spal on fiecare zi pe cap. Stie cineva vreun remediu?

Sus

Subiectul mesajului: pentru par gras
MesajScris: 19 Mai 2006, 12:19 
Neconectat

Dupa spalarea cu un sampon normal,spala-te cu un galbenus de ou apoi limpezeste parul cu apa calda ,nu fierbinte.Prelungeste intervalul intre doua spalari cat poti de mult.Vei vedea razultatul peste trei ,patru saptamani dar trebuie sa fii consecventa.Succes!

Sus

Subiectul mesajului: Re: Par gras
MesajScris: 23 Iul 2006, 15:00 
Neconectat

Pentru par gras aplica zeama de lamaie pe pielea capului, lasa cateva minute apoi spala-te. Acesta este si un tratament contra matretii.

Sus

MesajScris: 05 Sep 2006, 13:43 
Neconectat

dar eu...am parul gras la radacina si degradat la varfuri.pt varfuri folosesc uleiul de masline si masca de par de la serical.plus de asta se incurca foarte repede.sunt dependenta de masca de par.ce ar trebui sa mai fac pentru a preveni ingrasarea? Zeama de lamaie chiar da rezultate?

Sus

MesajScris: 24 Noi 2006, 18:39 
Neconectat

nu stiu ce sa ma mai fac cu paru asta.Trebuie sa il spal tot la doua zile plus ca de la un timp incoace mi-a aparut si matreata dar nu asa, in cantitati foarte mari pana pe frunte.mi-am cumparat sampon de la L;oreal dar degeaba tot imi ingrasa paru.Eu nu folosesc balsam,spuma,ceara sau altceva care ar duce la ingrasarea lui asa de repede.AJUTORRRRRRRRRRRR!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mesaj modificat de autor pe 24.11.2006

Sus

MesajScris: 26 Noi 2006, 00:57 
Neconectat

Cel mai indicat lucru ar fi sa mergi la un dermatolog.De multe ori este vorba de o boala a pielii capului care necesita mai mult decat un tratament dupa ureche.Spalatul des al parului favorizeaza ingrasarea lui.

Sus

MesajScris: 20 Dec 2006, 12:34 
Neconectat

pentru par gras,este buna si zeama de lamiie la clatire si de asemenea este un bun degresant si otetul,care iti aduce si mai multe beneficii-iti lasa parul lucios,este ok.si pt.matreata si iti intareste si firul de par;daca un par nu este stralucitor si are un aspect mat,de vina este vitamina C-aceasta da stralucire parului si nu il lasa sa fie casant;se face cura cu vit.C sint si fiole.

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 42 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]