Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 31 Iul 2014, 00:14

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 36 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Par ars
MesajScris: 08 Noi 2006, 15:39 
Neconectat

Buna fetelor!
De regula vopsitul cu culori inchise(negru,saten,roscat inchis),se efectueaza o data la 3 luni;decoloratul insa cit si vopsitul cu culori deschise(blond,roscat deschis),se poate efectua o data la 3 saptamini sau o data la luna,depinde cit de repede va creste parul laradacine,insa cu mare prudenta,decolorarea se face doar pe firele de la radacina pina la cele vopsite deja,si in nici un caz nu se aplica decolorantul pe toata portiunea de par pt. ca se arde,iar perhidrolul pe care il adaugati la decolorat si vopsit sa fie neaparat de concentratie de 9%; 12% se foloseste doar la suvitat,pt.ca nu ajunge vopseaua direct pe piele;dupa orice fel de vopsit ,parul este agresat,si trebuie ajutat cu balsam;acum fiecare isi stie tipul de par banuiesc,pt.ca daca nu trebuie sa stiti ,vopsitul se face si in functie de acest criteriu,ca si la permanent si deci nu e o regula ca daca ma vopsesc ,sau imi fac permanent ,trebuie si sa imi ard parul,numai daca aceasta operatiune este efectuata incorect sau de un neprofesionist.ceau!

Sus

MesajScris: 08 Noi 2006, 16:03 
Neconectat

Masca de care vorbeam (vit.A + vit.E + ulei de ricin + gluconolactat + fiole Gerovital) se foloseste o data pe saptamana, timp de o luna, dupa care se face o pauza de o luna. Nu stiu daca datorita acestei masti sau nu (pt ca mai am folosit si niste uleuri pt par), dar toate colegele mele au observat ca parul meu a cam crescut vizibil in doar intr-o luna. Iar uleiul de masline(presat la rece!) face minuni, atat pt par cat si pentru piele. Iar daca ajungeti in India nu uitati sa va aprovizionati cu uleiuri speciale pe baza de plante. Sunt o comoara.

Nu stiu ce sa zic de fiolele Gerovital. Eu le-am gasit la prima farmacie din calea mea. Pe cutie chiar scrie Gerovital, iar fiolele sunt mari (sunt impotriva imbatranirii).
Mesaj modificat de autor pe 8.11.2006

Sus

MesajScris: 31 Dec 2006, 15:58 
Neconectat

fetelor!
oxigenatul cu solutie de perhidrol e una iar decoloratul cu decolorant e alta;nu riscati sa va decolorati singure,indiferent cu ce,iar daca nu cunoasteti citeva reguli de care trebuie sa tineti seama,apelati la o pers. specializata,deoarece va nenorociti atit firul parului dar si radacina;am avut ocazia sa vad cazuri oribile,par ars de permanent sau decolorat pina la radacina si rani pe piele;nici o operatiune nu e periculoasa ,atita vreme cit e facuta ok. si nu va afecta nici parul,e o conceptie gresita ca trebuie renuntat la vopsit,decolorat etc.pt ca vei avea probleme cu parul;eu ma decolorez de aprox.5 ani,nu am probleme,fac acest lucru singura dar m experienta in coafura,am avut de-a lungul timpului parul vopsit si negru si roscat si suvitat si permanent spirala si clasic,cu toate ca eu am parul ondulat natural,dar nu am avut probleme;cade parul de la manevre gresite dr nu si daca sint facute ok.

Sus

MesajScris: 31 Dec 2006, 17:46 
Neconectat

Am trecut zilele trecute prin Cora si am gasit o sticlutza pe care scria "lotiune regeneranta pentru par" de la Gerovital. Compozitia e cam la fel cu a mastii pe care am recomandat-o de ceva timp. Sper sa aiba si acelasi efect. Pretul e de 14 lei. Oricum pentru inceput sunt multumita de efect (am folosit-o o singura data, dar trebuie utilizat timp de 2-3 luni asa ca mai multe comentarii vor fi atunci) :). La multi ani!

Sus

MesajScris: 02 Mai 2007, 16:29 
Neconectat

am fost vopsita blond cenusiu cam 2 ani,si am renuntat pt o nuanta ceva mai inchisa,trb sa ma duc la vopsit o data la 4 saptamani,mi se pare ca am fost si la 3,si saracul par arata destul de rau,cu toate ca ma vopsesc numai la salon,deci cu vopsea profesionala,si acasa il spal la fel,cu produse wella lifetex luate de la salon. am avut si system professional,dar nu mi s-a parut prea grozav.
oricum,pana n-am renuntat la vopsitul f des si la intinsul cu placa nu si-a revenit parul. acum chiar arata ok.dar ma duc la vopsit cam o data la 7-8 saptamani,nuanta imi permite,nu se mai vad radacinile alea oribile asa repede.

Sus

MesajScris: 19 Iul 2007, 10:47 
Neconectat

culoarea mea naturala este saten... am avut suvite blonde dupa aceea am fost vopsita blonda ... apoi bruneta :roll: m-am plictisit de brunet si am vrut sa ma decolorez eu acasa :lol::lol: dar ... m-am facut blond pui la radacina :emb: si restul parului un roscat inchis :x... apoi am fost la un salon.... unde m`a decolorat iar... si m-a vopsit cica. saten spre blond da a iesit morcov .. un aramiu ca proasta aia nu a pus si albastru sa reduca nuanta de roscat.... apoi in acceiasi zi am fost la stilist... unde mi-a aplicat un nuantator... culoarea este foarte frumoasa este un ciocolatiu cu refleze de auriu....... dar vreau sa il mai deschid si as vrea cu cva naturist.... tin sa precizez k dupa spalare daca nu aplic balsam si masca este foarte aspru si mi se incurca foarte repede pentru ca il am si cretz
Mesaj modificat de autor pe 19.07.2007

Sus

MesajScris: 09 Aug 2007, 13:58 
Neconectat

:(am si eu probleme cu parul chiar daca am fost vopsita numai la salon.culuarea mea naturala e saten inchis.prima oara mi am facut suvite blonde.dupa cateva luni m am facut bruneta. dupa 7 luni ma saturasem de brunet si am incercat sa ma fac blonda. prima oara ma decolorat tot parul ,dupa care mi a pus un blond ceva spre cenusiu dar f inchis,iar la cateva zile am mers sa mi puna din nou culoare caci din prima nu mi iesise prea bine.am stat cateva saptamani asa dupa care m am facut din nou bruneta . nici de data asta bruneta nu am stat prea mult cam tot cateva sapt. si iar m am facut blonda-iar decolorat tot parul ,vopsit si iar vopsit pana am ajuns la o singura culoare tot parul.avand culoarea blond ma vopseam in fiecare luna ,iar la radacina ma decolora si dupaia aplica vopsea.si iar dupa cam 1 an si4luni m am vopsit tot parul un maro ciocolatiu.dupa cateva zile nu imi mai placea-m am dus sa mi faca suvite blonde . dupa ce mi am facut suvitele la vreo 2sapt m ma dus sa ma fac din nou blonda tot parul adica iar m ma decolorat.am stat blonda 1an 6luni,dar in fiecare luna mergeam la salon sa ma vopsesc,iar la radacina ma decolora aveam un blond ff deschis.iar acum de vreo sapt ma am dus sa mi faca suvite brunete ff multe .caci in ultima perioada parul meu arata cam degradat chiar daca ma spalam si aranjam la salon in fiecare sapt si imi punea si masca ,tratamente pt par.acum e inchis si nu se mai vede asa tare ca e degradat . ce tratamente mai pot sa mi cumpar pt a le folosi acasa in afara de trat de la salon ? altceva ?? mai bun?? si ceva bun si rapid pt cresterea parului???

Sus

MesajScris: 04 Sep 2007, 01:45 
Neconectat

si eu mi-am facut permanent in urma cu 3 luni si de atunci nu mi-a revenit paru sanatos am un par dezastru ce este mai rau ca ador parul lung si a trebuit sa ma tund pana la umeri si tot mi-e distrus parul

Sus

MesajScris: 14 Sep 2007, 02:55 
Neconectat

Buna!Acu nu demult mi-am decolorat parul....apoi dupa o luna lam vopsit roscat iar apoi mi lam facut permanent...dar nu a stat ondulat...si acum mi sa ars.....ce sa fac ca sa nul mai am asa????????va rog ajutatima

Sus

MesajScris: 20 Noi 2007, 18:10 
Neconectat

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 36 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]