Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 01 Noi 2014, 13:18

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 12 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: nu pot ramane insarcinata.
MesajScris: 14 Feb 2008, 19:58 
Neconectat

Buna ziua! Am 24 de ani,sunt casatorita de 5 ani si nu pot ramane insarcinata.Am facut nenumarate tratamente si nu au dat nici un rezultat.Acum 1 an am facut histeroscopia si acum 6 luni,laparoscopia.Sotul meu si-a facut si el spermograma si nu are nici o problema.Tin sa mentionez ca nu am facut nici un avort.Va rog ajutati-ma!Sau da-ti-mi un sfat sau un tratament pe baza de plante,care ar putea da rezultate.:cry:

Sus

Subiectul mesajului: Re: Nu pot ramane insarcinata
MesajScris: 15 Feb 2008, 16:52 
Neconectat

Salut, sunt Simona si am 28 de ani. Am si eu cred ca aceleasi probleme ca si tine Loredana, mai exact si eu incerc sa raman insarcinata de aproape 4 ani si nu se intampla. Am fost operata laparoscopic anul trecut, in primavara, nu mi s-au gasit probleme, doar ca la mine nu exista fenomenul ovulatie.
Am facut o serie de tratamente, dar nimic, inca mai incerc si sper din tot sufletul, deoarece si eu si sotul meu ne dorim foarte mult sa avem copii. As dori sa fac si tratamente naturiste si nu stiu ce m-ar putea ajuta, poate ca cineva imi poate da unele sfaturi.
:cry:
Mesaj modificat de autor pe 15.02.2008

Sus

MesajScris: 14 Mar 2008, 01:49 
Neconectat

Ar trebui lamurit ce nivel de estrogeni si progesteron aveti, iar daca doriti va pot recomanda niste plante indiene speciale in functie de dezechilibre. Daca doriti,trimiteti-mi un mesaj privat.

Sus

MesajScris: 14 Mar 2008, 14:51 
Neconectat

Buna,

Va recomand un articol care v-ar putea interesa: Cand barza nu vrea sa apara

Multa bafta si sanatate!

Sus

MesajScris: 06 Oct 2008, 12:07 
Neconectat

buna ziua am 21 de ani si sunt casatorita de 4 ani si nu am ramas niciodata insarcinata cand m-am maritat am fost la un doctor ginecolog pentru a ini da anticopceptionale a umblat in mine si dupa ce ma dat jos dupa masa imi zice dr. "Gata esti ca si fata mare" din ziua acee nu mai imi vine regulata menstruatia si nu am ramas niciodata insarcinata as vrea sa stiu daca ar fii din cauza aceeasta si ce as putea face?

Sus

MesajScris: 07 Oct 2008, 14:12 
Neconectat

Buna ziua.Am mai trimis un mesaj acum cateva luni, in legatura cu aceasta discutie si nu am primit nimic concret.Adica:un tratament pe baza de plante sau un oricare alt gen de tratamente.Am facut nenumarate controale ginecologice si o interventie chirurgicala(laparoscopia),dar degeaba,fara nici un rezultat.Va rog ajutati-ma!Nu mai stiu ce sa fac.Imi doresc enorm de mult un copil.Am mai auzit ca functioneaza metoda antibioticelor(ex.polidin injectabil),tratamentul fiind urmat trei luni.Inca nu mi l-a recomandat nici un doctor,dar sunt dispusa sa incerc orice.Daca are cineva cunostinta de cauza despre acest tratament, va rog trimite-ti un mesaj!Va multumesc!:cry:

Sus

MesajScris: 18 Ian 2009, 20:55 
Neconectat

am aflat cum se numeste un lb romana ...ulei de luminita sau primula

Sus

MesajScris: 16 Feb 2009, 01:48 
Neconectat

fetelor incercati brinca ursului eu asa am ramas,dar din prostia mea am pierdut sarcina(inainte de a lua aceasta tinctura nu am avut ciclu 1 an si jumatate,am luat brinca,am ramas,apoi am luat anticonceptionale sa-mi vina ciclu,ca nu avusesem atita timp,fara sa-mi dau seama ca am ramas va imaginati ce sa intimplat apoi).eu cred in aceasta planta si am s-o iau pina reusesc din nou,intrati pe net si cititi despre ea,va pup succes;)

Sus

MesajScris: 23 Feb 2009, 23:20 
Neconectat

Am 30 de ani,sunt casatorita de 6 ani.In 2005 am ramas insarcinata dupa un tratament cu dufaston,acid folic,clostibegit(scuze pentru ca nu am scris corect )si pregnyl injectabil pentru ca nu aveam ovulatie.Din nefericire a fost o sarcina extrauterina.Am urmat un tratament in spital cu metrotrexat si am scapat fara sa ma operez.Dupa acea sarcina n-am mai fost la medic.In ianuarie 2008 am mers in bucuresti si dupa mai multe investigatii d-na doctor a hotarat sa fac instilatii pentru ca aveamtrompele infundate.Am facut sase serii de instilatii si nu a reusit sa mi le desfunde.In vara m-am operat pentru a mi le desfunda.Am fost la un control dupa operatie si mi-a zis ca daca se infunda iar trompele singura posibilitate este in vitro.Ce sa fac ?Dati-mi un sfat!Imi doresc enorm un copil!Va multumesc anticipat!

Sus

MesajScris: 24 Feb 2009, 15:16 
Neconectat

Buna Givana!N-ai fost la alt medic sa vezi care este problea?Te sfatuiesc sa mergi la un medic,sa nu mai stai.Eu de 6 ani merg la medici,n-am reusit ,dar totusi stiu ce am.Vezi povestea mea pe forum.Daca-moi spui mai multe detalii,poate din experienta ...stiu ceva.Te pup!

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 12 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]