Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 21 Oct 2014, 01:47

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 37 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Nisip si pietre la fiere.
MesajScris: 01 Dec 2006, 14:59 
Neconectat

O reteta f buna pentru eliminat nisip si toate cele de la fiere, reteta, pe care eu am pus-o in practica.
- se consuma in prima zi numai suc de mere.
- a doua zi dimineata, incepand cu ora 8 se ia ulei de masline(300gr)
cantitatea se imparte in trei:
- un pahar de 100gr de ulei, la 8.
- dupa 15 min. se ia urmatorul pahar
- iar dupa alte 15 min. se ia al treilea pahar de ulei.
se mai pregateste si un pahar de suc de lamaie pentru ca exista pericolul de a voma, insa trebuie avut grija sa nu se intample.
se sta pe partea dreapta culcat si se pune o sticla de plastic umpluta cu apa calda pe colecist.
seara se elimina absolut tot: pietre nisip, mal si din colon se elimina reziduurile care sunt ascunse in pliurile lui.
Intrebarea mea este - la cat timp se mai poate repeta?

Mesaj modificat de autor pe 1.12.2006

Sus

Subiectul mesajului: Re: Nisip si pietre la fiere.
MesajScris: 01 Dec 2006, 21:44 
Neconectat

eu am reteta si scrie ca la perioada de 3 ani se poate repeta

Sus

MesajScris: 02 Dec 2006, 00:14 
Neconectat

Dupa tratamentul cu ulei de msline nu ai mai avut probleme? NU a fost gretos?As vrea sa-l incerc si eu.

Sus

MesajScris: 02 Dec 2006, 20:46 
Neconectat

E gretos, dar tre' sa fii f tare, sa nu lasi sa intervina voma, sa iei repede o inghititura, sau mai multe de suc de lamaie. Daca te gandesti din start cum o sa fie...atunci nu stiu cum o sa reactionezi...Cand bei te gandesti ca e altceva, ceva bun spre exemplu, ce-ti place tie si ai sa reusesti.
Am avut senzatii de scarba si de saturatie, nu am mai putut manca nimic pana seara, dar mi-am pus pe abdomen in zona buricului o ceapa zdrobita si am stat cu ea pana mi-a trecut. Cand e vb de cutit faci orice ca sa nu ajungi acolo.

Sus

MesajScris: 02 Dec 2006, 20:55 
Neconectat

si nu am mai avut nimic, am facut ecografie si doctorita mi-a zis ca am fierea curata, iar inainte a trebuit sa fac eco de 2 ori, nu era sigura de ce vede, era numai mal si nisip.

Sus

MesajScris: 18 Ian 2008, 14:40 
Neconectat

Buna ziua,

Intervin in discutie precizand ca, un bun produs impotriva pietrelor la fiere este si Silimarina . Am gasit medicamentul si pe acest site, si este pe stoc.

O zi buna si multa sanatate!

Sus

Subiectul mesajului: Re: Nisip si pietre la fiere
MesajScris: 19 Ian 2008, 18:36 
Neconectat

Aveai si pietre?ce dimensiuni aveau?Am auzit ca e periculoasa cura daca ai pietre,ti se poate bloca o piatra pe canal si ajungi urgent la cutit.:(
Voi ce stiti?:?:

Sus

MesajScris: 20 Ian 2008, 15:57 
Neconectat

uleiul de masline extra virgin este f tare si dizolva orice piatra... eu am vazut o piatra extrasa prin operatie de la o fiere a unei rude, care, in contact cu aerul, s-a sfaramat, asa ca e posibil sa se sfarame si cu acel ulei.
decizia e a oricaruia, doar daca ai curaj si increde, dar si motivatie sa experimentezi pe tine...
am incercat f multe tratamente alopate si naturiste si fara sfatul medicului, dupa urma unora am avut de castigat, si a altora, de pierdut, dar am ales, daca se intampla ceva, sa fie din mana mea si nu din mana doctorului...am riscat si am reusit.

Sus

MesajScris: 25 Ian 2008, 16:20 
Neconectat

mama a facut un tratament cu ulei de masline in care a pus sucul de la un grapefruit si s-a simtit mai bine. a facut tratamentul timp de 2 sapt si in fiecare dimineata pe nemancate a baut acest amestec.
pate si tratamentul descris mai sus se poate face amestecand sucul de la lamaie cu uleiul pentru a-l putea bea mai bine.
sanatate!

Sus

MesajScris: 25 Ian 2008, 22:47 
Neconectat

Am citit cu sufletul la gura,am o piatra la fiere de 20 mm,nu indraznesc sa fac acel tratament,mi-e frica intr-adevar sa nu o ia piatra din loc si sa ajung urgent la spital,mi-e frica si de operatie.Mai are cineva o piatra atat de mare?Exista un tratament naturist mai putin periculos? Va multumesc

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 37 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]