Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 20 Dec 2014, 11:37

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 8 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: nervi la stomac
MesajScris: 07 Feb 2008, 00:09 
Neconectat

amconsultat un medic gastrolog, mi-am facut chestia aceea cu bariu(scuze nu stiu cum se spune in termeni medicali)stomacul in forma de cascada si mi-a spus ca e totul ok si nu este nici-o problema.Ca tratament:
-Malox
-Nexium
-espumisan
-Motilium
-si Xanax.Din cate stiu Xanaxul este pt sistemul nervos.
Simptomele sunt:arsura noaptea in zona stomacului,simt ca un nod(ca un ghem, ceva in genul unei emotii), dimineata gura amara si mirositoare,limba incarcata.Mi-am facut si un Helicobacter Pylori care a iesit ok.Nu prea sunt de acord cu antidepresivele(xanax) de la varsta mea.Ce sfaturi imi dati???
Multumesc

Sus

Subiectul mesajului: Re: nervi la stomac
MesajScris: 07 Feb 2008, 07:46 
Neconectat

tulburarea de care suferiti are drept cauza unele probleme psiho-emotionale pe care le-ati acumulat si de aceea vi s-a recomandat xanax pentru a le putea gestiona mai usor.desi xanaxul nu creaza dependenta si este un sedativ usor,aveti o alternativa naturista in valeriana,ceai,tinctura sau capsule,dupa cum doriti.puteti bea in cursul zilei si un ceai sedativ.la doua degete sub stern exista un punct dureros pe care e bine sa-l masati zilnic prin rotatii alternative cu degetul mare,in sensul acelor ceasornicului,de un numar de ori,apoi invers,de acelasi numar de ori.

Sus

Subiectul mesajului: Re: Nervi la stomac
MesajScris: 08 Feb 2008, 00:31 
Neconectat

offf, nu stiu ce sa zic.Am primit 2 mesaje cu rasp total diferite in legatura cu Xanax.unul ca nu creeaza, altul ca creeza.Nu stiu..
Oricum va multumesc din suflet pt raspunsul dat

Sus

MesajScris: 06 Iun 2008, 13:56 
Neconectat

La mine nervii la stomac se manifesta dezastruos..imi afecteaza viata cotidiana si nu stiu ce sa fac sa scap de ei..In curand o sa dau licenta si parca nu mai sunt in stare de nimic..Iau un sedativ usor dar nu prea vad cu ochi buni luarea de sedative de la 21 de ani. din cauza acestor nervi nu ma pot concentra, ma ia tremuratul si o stare depresiva..Chiar nu stiu ce sa mai fac. Daca stiti vreun remediu va rog sa mi l spuneti. MUltumesc

Sus

MesajScris: 25 Sep 2008, 12:50 
Neconectat

Raspuns la intrebarea pusa de utilizatorul didida pentru nervi la stomac: recomand folosirea medicamentului seroxat-binenteles numai intrumarea medicului:
Eu am trecut prin cele deschise de tine,stari care mi s-au accentuat in timp ajungind chiar la depresie, dar cu ajutorul acestui medicament folosit aproape 2 ani zilnic mi-am revenit imediat -din a treia zi.Cu multa vointa nu mai iau nici un medicament de o perioada de timp. Pentru inceput, sau de nevoie ia ceva din plante de 3 ori pe zi "Antistres" in cutiuta mica (e din planta pasiunii, catina si gingseng rosu).NU iti recomnd xanax deoarece nefolosirea lui regulata da stari mai grele decit cele initiale(ale tale).Mult succes, iti tin pumnii pt. ca stiu prin ce treci.As dori sa mai vorbim daca se poate pe mail, dar nu stiu cum (eu sunt femeie si am 36 ani)

Sus

MesajScris: 09 Feb 2009, 20:50 
Neconectat

as vrea sa-mi dati un sfat in legatura cu nervii la stomac.teoretic eu stiu ca am nervi la stomac pt k am toate simptomele pentru asta si chiar descrise in aceasta rubrica. dar inca nu mi-a confirmat nici un dr.La care ar trebui,la ce fel de doctor sa ma duc? pt ca la care am fost{internist si generalist} nici unul nu mi-a dat acest diagonostic si nici un tratament pentru asta.am facut raza si endoscopie si tot degeaba pt k miau zis ca nam nimic de genul,doar putin iritat si putin inflamat.am luat la inceput tratament cu antibiotice pentru H.pylori,dupa care am luat controloc,epirax,nexium,motilium si multe altele pt ca au fost multe.raspunde-ti-mi va rog.
multumesc frumos.

Sus

MesajScris: 03 Mai 2009, 14:46 
Neconectat

buna ziua ...am 18 ani si as dori sa primesc o lamurire in legatura cu o problema.pana acum nu am dat importanta dar ... de ceva timp devine insuportabila.simt o usturime in zona pieptului... a stomacului o usoara durere ce creaza un disconfort total.devine insuportabila.tin sa mentionez ca am baut coca cola timp de 5 ani si am fumat , iar alimentatie nu a fost una adecvata varstei.as dori sa primesc un raspuns cat se poate de pertinent ca sa stiu ce am de facut. deja incep sa imi fac probleme.va multumesc

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 8 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]