Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 30 Iul 2014, 16:06

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 21 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: mi se zbate ochiul stang
MesajScris: 26 Sep 2006, 09:27 
Neconectat

Stiu INTERPRETAREA populara a acestei afectiuni oculare. Nu vreau sa ma gandesc la asa ceva si de aceea caut remedii.Pentru ca de cateva saptamani mi se zbate ochiul stang,aproape permanent. Poate e lipsa de Ca, Mg sau curent. Acum iau Mg,Ca si piroxicam.
Stiti alte remedii,accept si leacuri babesti numai sa-mi treaca.
A mai patit cineva asa ceva si cum ati rezolvat problema?

Sus

Subiectul mesajului: Re: mi se zbate ochiul stang
MesajScris: 07 Oct 2006, 20:50 
Neconectat

Buna Speranta. Poate ca deja ai terminat cu zbaterea ochiului de cand iei calciu si magneziu. Din cate stiu eu aceste contracturi involuntare sunt determinate in principal de carentele de calciu si magneziu, iar tu deja iei aceste remedii. Probabil trebuie sa treaca o perioada de timp pana incep sa se suplineasca carentele. Multa sanatate si s-auzim de bine.:)

Sus

MesajScris: 10 Oct 2006, 15:12 
Neconectat

Gargarita,din pacate ochiul tot mi se zbate, cu tot Ca si Mg:roll:

Sus

MesajScris: 10 Oct 2006, 18:29 
Neconectat

Cred ca e de-a dreptul sacaitor, insa pana la urma tb. sa treaca si asta. Pupici si sanatate.S-auzin de bine:)

Sus

Subiectul mesajului: Re: Mi se zbate ochiul stang
MesajScris: 15 Oct 2006, 18:42 
Neconectat

si eu am patit la fel si am luat calciu, acum nu mai am probleme

Sus

MesajScris: 15 Oct 2006, 19:21 
Neconectat

Deci, nu te speria, caci nu este adevarata interpretarea populara. si eu credeam la fel, sunt foarte superstitioasa:roll:... dar sa stii ca am urmarit si nu este deloc adevarata. este sigur o carenta de "ceva" doar ca trebuie sa vezi ce este acel ceva. eu iau acum "calciu+magneziu+zinc+seleniu" si vad ca nu mi se mai zbate ;) asa ca... iti recomand si tie. A! Sa stii ca mai exista o interpretare populara, ca vezi pe cineva care nu ti-e prea drag (pt. stangul) si invers pt. dreptul. ;) asa ca...

Sus

MesajScris: 18 Oct 2006, 18:04 
Neconectat

Cam de aproximativ trei saptamani mi se zbate ochiul stang in fiecare zi si in special spre seara (ochii obositi):shock:.Din cauza serviciului probabil deoarece in 10 zile de concediu nu am mai avut probleme. Voi incerca si eu cu vitamine poate imi va fii mai bine .Apropo , superstitie ,superstitie dar pana cand ?:mrgreen:
Mesaj modificat de autor pe 18.10.2006

Sus

MesajScris: 28 Oct 2006, 15:02 
Neconectat

Mi s-a zbatut ochiul odata vreo luna incontinuu si era amuzant ca toata lumea pe care o priveam se uita ciudat la mine, unii chiar au crezut ca le fac cu ochiul :lol:
Am vorbit atunci cu o amica oftalmolog de profesie, si m-a intrebat: "stai in fum de tigara? stai in mediu cu praf? bei cafea ?"si la toate am raspuns DA, ca asa era :roll:
mi-a spus ca nu e nimic serios, se mai intampla din cauzele mentionate mai sus si poate dura la unii mai putine zile, la altii mai mult. Trece de la sine. Nu mi-a zis nimic de calciu sau magneziu sau altele.
Acum o alta cauza ar mai fi tensiunea mare. Care poate surveni si din cauza cafelei. Eu sunt un pic hipertensiva si ma mai ia cu zvacneli din-astea cand ma simt agitata. Dar de cand am renuntat la cafea si nu mai stau in mediu toxic asa mult nu am mai avut probleme cu ochiul. ;)

Sus

MesajScris: 28 Oct 2006, 15:42 
Neconectat

salut, salu! Uite ca mi s-au zbatut si mie pe rand amandoi ochii, nici nu-i mai iau in seama.Am luat glutamolactat de calciu cu magneziu. Mi se zbat in continuare, dar cred ca sigur va trece.Toete cele bune. Sanatate multa!

Sus

MesajScris: 29 Oct 2006, 11:56 
Neconectat

E uite ca in sfarsit nu mai am probleme cu ochiul stang , poate ca si-a mai revenit ,nu stiu , de la minerale de la odihna , habar n-am, saracul de el:shock:. Daca nu , cred ca trebuia sa-l schimb pana la urma , ca alta solutie nu aveam:mrgreen: si sa-mi pun unul de sticla sa vedem atunci cum mai facea:lol:. Toate cele bune!

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 21 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]