Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 19 Sep 2014, 00:42

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: ma ustura ochii
MesajScris: 10 Sep 2008, 12:53 
Neconectat

in ultimul timp am o senzatie de usturime si chiar pot zice ca ma ard ochii. nu pot sa citesc si nici sa mai stau la calculator. am in continuu ochii obositi plus niste pungi de toata frumusetea la numai 22 de ani
nu stiti cumva niste produse pentru ochi?:cry:

Sus

Subiectul mesajului: Re: ma ustura ochii
MesajScris: 10 Sep 2008, 14:44 
Neconectat

Poti incerca pentru inceput o pauza de 2-3 zile la citit si computer.
Dupa ce ai luat de la farmacie o fiola de ser si o pipetat si te-ai spalat pe maini , picura in fiecare ochi de trei ori pe zi cite doua-patru picaturi de ser fiziologic si dimineata si seara aplica pe ochiul inchis(pe pleoapa) comprese cu ceai rece superconcentrat de musetel.
Daca dupa doua zile nu simti nici o ameliorare ar fi bine sa te vada un oftalmolog.
Sanatate,Diapas

Sus

Subiectul mesajului: Re: ma ustura ochii
MesajScris: 12 Sep 2008, 17:13 
Neconectat

:arrow:Am si eu aceasta problema .Dureaza de aprox.6 luni.Am fost la oftalmolog,am incercat mai multe tratamente ,fara rezultat.Am "auzit" ca s-ar datora varicelei pe care am avut-o chiar cand au inceput problemele.Stie cineva ceva despre asta?:arrow:

Sus

Subiectul mesajului: Re: Ma ustura ochii
MesajScris: 18 Sep 2008, 18:53 
Neconectat

Poti citi despre diversele afectiuni ale ochilor in articolul Ai grija de ochii tai.Take care :)

Sus

Subiectul mesajului: Re: Ma ustura ochii
MesajScris: 11 Apr 2010, 17:43 
Neconectat

Si eu am problema aceasta. Stau cam 10 ore pe zi la calculator si TV si ma ustura ochii. Intr-o vreme ma usturau asa de tare ca nu mai puteam sta deloc la calculator.
Cineva mi-a spus sa imi pun ulei de catina pe pleoape pentru ca ajuta f. mult ochii.
Am inceput sa imi pun seara si dimineata si de atunci nu ma mai dor ochii chiar daca stau mult cu ochii in monitor.
Sper sa va ajute si pe voi..

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]