Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 21 Dec 2014, 19:27

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: nu mai am miros
MesajScris: 27 Aug 2006, 17:15 
Neconectat

Va rog sa ma ajuta-ti!!! Nu am fost racit, nu am avut infectii, nu am avut sinuzita, nu-mi vine sa suflu nasul fara rost, nu elimin secretii, nu ma doare nimic,dar nu am nici un pic de miros de un an si jumatate, doi. Doar in vara asta, la mare, in prima dimineata, am simtit parfumul sotiei. DOAR O DIMINEATA!

Sus

Subiectul mesajului: Re: nu mai am miros
MesajScris: 19 Oct 2006, 23:55 
Neconectat

in afara de infectii si sinusita care pot determina pierderea mirosului si de care spuneti ca nu ati suferit, trebuie sa stiti ca alte cauze mai pot fi: traumatismele cerebrale cu afectarea ariei olfactive sau a nervului olfactiv, polipii nazali, fumatul, expunerea profesionala la cadmiu, tumora canceroasa cu punct de plecare nervul olfactiv sau in apropierea nervulu olfactiv. de asemenea pierderea mirosului poate fi un semn precoce in boli degenerative cerebrale cum ar fi boala Parkinson sau Alzheimer.

Sus

Subiectul mesajului: Re: nu mai am miros
MesajScris: 28 Ian 2007, 19:00 
Neconectat

Si eu am cam aceeasi problema . de cativa ani . O cunostinta in varsta mi-a dat o sticluta cu Ulei de catina . M-a sfatuit sa pun 2-3 picaturi pe un bat de urechi si sa-l bag in nara si sa stau culcata 5 minute apoi si cu cealalta nara la fel.Eu l-am folosit si aste foarte bun.
Mesaj modificat de Administrator pe 22.02.2008

Sus

Subiectul mesajului: Re: Lipsa mirosului
MesajScris: 23 Feb 2008, 11:27 
Neconectat

Mergi la farmacie(sau la med. de familie ) si ia Bioparox.Am avut si eu aceeasi problema si am scapat cu acest med. Multa sanatate !

Sus

Subiectul mesajului: Re: Lipsa mirosului
MesajScris: 07 Feb 2009, 00:42 
Neconectat

:cry:am 33 de ani nu tin minte sa fi avut vreodata miros in afara de substante foarte puternice (benzina,alcool),dar si acestea sa fie foarte aproape de nas.daca cineva poate sa ma ajute ii multumesc ff mult:|

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]