Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 23 Oct 2014, 11:38

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: ajutati ma!!!!nu am miros!!!!
MesajScris: 20 Dec 2007, 15:23 
Neconectat

:((( nu mi amintesc sigur dc in copilarie am av vreodata miros..cert este faptul k la ora actuala nu am....simt doar mirosul acetonei si cel al otetutlui si asta dc sunt foarte aproape de nas.atat....oare exista vreo cale sa mi recuperez mirosul???stie cineva???va rog ajutati -ma!!!!!!!!!e ingrozitor!!!nu as fii fost ata de disperata dc nu de curand era sa mor din cauza gazului...:(((tb sa existe ceva...sau cel putin ..sper:(
Mesaj modificat de autor pe 20.12.2007

Sus

Subiectul mesajului: Re: Lipsa mirosului
MesajScris: 21 Dec 2007, 03:30 
Neconectat

o rinita alergica veche,din copilarie,evolueaza spre rino-sinuzita ,cu pierderea totala sau partiala a mirosului.mucoasa nazala se ingroasa foarte mult si isi pierde treptat sensibilitatea.
incercati deblocarea energetica locala prin acupunctura sau presopuntura si tratament local cu vit.A uleioasa,spalaturi nazale zilnice cu apa sarata cu sare de mare,apa cu argila,instilatii cu picaturi de Nazomer.
zilnic,faceti masaj cu latura externa a degetelor mari,dupa ce in prealabil le-ati frecat intre ele pentru energizare ,pe partile laterale ale nasului.

Sus

Subiectul mesajului: Re: Lipsa mirosului
MesajScris: 24 Dec 2007, 23:26 
Neconectat

Si eu am patit exact acelasi lucru in urma unei raceli mai puternice.2-3ani m-am chinuit asa si pana la urma o farmacista mi-a recomandat Clarinase si un tub cu un pulverizator( maine iti spun exact cum se numeste)si acum simt si de la 1 km mirosul:D

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]