Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 25 Oct 2014, 18:17

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 10 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: gama de produse pentru ingrijirea tenului
MesajScris: 21 Iun 2006, 11:15 
Neconectat

Am tenul normal spre mixt si inca nu am nevoie de produse antirid. Precizez ca am 25 de ani.
Timp de 5 ani am folosit produsele Nivea. M-am impacat bine cu ele. Acum as vrea sa trec la alta marca de produse pt. ten.
V-as ruga sa-mi recomandati o linie de cosmetice pentru ten normal sau mixt. Nu conteaza daca sunt romanesti sau straine.
;)Va multumesc!!!

Sus

Subiectul mesajului: Re: gama de produse pentru ingrijirea tenului
MesajScris: 13 Aug 2006, 12:54 
Neconectat

Am un ten mixt, dar cu pori mari di dilatati.As vrea sa-mi recomandati o crema care sa rezolve problema porilor dilatati!Sunt disperata!:cry:
Am gasit creme pentru pori dilatati, dar care sunt pentru ten GRAS , iar eu nu am ten gras si nu as vrea sa risc sa-mi iau o crema de genul asta si dupa aia sa imi ''ingrase'' tenul inutil!
Va rog sa ma ajutati!:idea:

Sus

MesajScris: 14 Aug 2006, 12:56 
Neconectat

De ce nu folositi produsele Floritene ? Sunt foarte bune, le gasiti pe acest site, si este si un subiect numit Floritene....asa vedeti si parerile fetelor care au folosit...
Mesaj modificat de Administrator pe 5.06.2008

Sus

MesajScris: 19 Oct 2006, 22:44 
Neconectat

:( M-am hotarat sa comand fabulosul Proactiv solution ..care apare la tv recomandat de vedete bla bla ..nu aveam o acnee f. pronuntata ..l-am folosit o luna insa nu vedeam nici un remediu shi mai mult ele mi s-au agravat shi imi este teama ca nu voi mai ajunge la un ten curat vreodata ..acum am ramas cu niste pete rosii puternice pe zona abrajilor care de cateva luni nu imi mai trec ..am mai incercat masti cu miere , drojdie de bere , argila ..dar nici un rezultata nu stiu ce sa fac ..acum am luat ceva de la plafar niste creme antiacneice cu ulei de salvia shi sulf ..insa v-as cere o parere ??? pls

Sus

MesajScris: 21 Oct 2006, 13:48 
Neconectat

buna fetele eu am 26 de ani si am un ten normal si folosesc:
1. Lotiune demachiant calmanta cu musetel de la Farmec Cluj (pt. toate tipurile de ten)
2. Apiten - emulsie antirid cu laptisor de matca de S.C. Complex Apicol Veceslav Harnaj S.A (pt. toate tipurile de ten)
3. Apidermin - crema de fata cu laptisor de matca de S.C. Complex Apicol Veceslav Harnaj S.A (pt. toate tipurile de ten)
4.Floral - crema de fata cu extract moale de propolis de S.C. Complex Apicol Veceslav Harnaj S.A (pt. toate tipurile de ten)

Sunt excelente si sincera sa fiu fiind plecata din tara si avand un loc de munca bine platit imi permit sa cumpar si game de produse super scumpe dar credeti-ma ca nu ma incanta deloc. Tot produsele noastre ma atrag si imi fac bine.
Sper ca v-am ajutat un pic.
O zi buna:)

Sus

Subiectul mesajului: Re: Ingrijirea tenului
MesajScris: 05 Iun 2008, 19:37 
Neconectat

Concurs Natura corpului tau!

Floritene ofera premii ce constau in produse cosmetice la alegere in valoare de 600 ron.

Participa acum!

Invita-ti prietenii la concurs si vei avea mai multe sanse de castig.

Mult succes!
Echipa NaturaPlant.ro

Sus

MesajScris: 28 Iun 2008, 01:35 
Neconectat

Buna fetelor.....eu folosesc produse de la bioderma....se gasesc in farmacii...nu au miros (ceea ce este foarte bine pentru ca sunt mult mai sanatoase) si sunt foarte delicate....se pot folosi chiar pentru pielea cu probleme a bebelusilor. Sunt si dermatologice si nici nu sunt scumpe...si sunt si bune. Vi le recomand cu caldura.....:) v-am pupat

Sus

MesajScris: 18 Iul 2008, 18:05 
Neconectat

buna! Am o fetita de 3 ani si jumatate, iar acum 3 ani a facut o dermatita de contact si dermatologul mi-a recomandat sa folosesc produse Avene sau Eucerin. E adevarat ca sunt mai scumpe, dar sunt minunate. Eu folosesc pe langa Avene si crema cu propolis de la forever. In ambele cazuri efectele se vad in cel mult 3 zile.

Sus

MesajScris: 17 Dec 2008, 12:26 
Neconectat

Pentru ingrijirea tenului eu folosesc apa vie. Ma spal cu ea de 3-4 ori pe zi. Ea m-a ajutat sa scap si de acnee. Iti recomand si tie. Informatie despre apa vie am gasit pe site-ul http://www.apa-vie-sanatate.com

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 10 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]