Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 19 Sep 2014, 00:43

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 26 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: infectie cu chlamidia
MesajScris: 02 Iun 2006, 19:51 
Neconectat

Buna seara.
In urma examenului de secretie vaginala rez a fost:epitelii bazale-rare,epitelii intermediare-frecvente,epitelii parabazale-rare,leucocite frecvente.In plus mi-a iesit si antigen Chlamidia pozitiv. Am urmat tratament 3 sap cu doxicilina si ovule macmiror 500 si sotul a luat sumamed 4 comprimate.
Repetand analizele la sfarsitul tratamentului rez este acelasi cu cel mentionat mai sus lucru care m-a speriat f tare.Va rog din suflet spuneti-mi ce sa fac.Stiu ca chlamidia da sterilitate si eu imi doresc f tare un copil.
Multumesc si astept ras .

Sus

Subiectul mesajului: Re: infectie cu chlamidia
MesajScris: 02 Iun 2006, 21:36 
Neconectat

e trist cichi; intr-o infectie cu chlamidia se trateaza cu antibiotic(doxiciclin) si sotul, dupa aceeasi schema ca si tine, respectiv 20 zile consecutiv, prima zi doza dubla, restul zilelor cate o doza; sa aveti grija sa le luati cu stamicin mult 3x2 compr/zi. De asemenea, eu ti-as recomanda ovule cu Betadine o cutie, dupa care in continuare Clotrimazol inca o cutie. Succes si mare grija ca intr-adevar duce la sterilitate sau, mai trist, la copilasi cu probleme sau sarcini pierdute la varsta mare. Repetati analizele pana cand ies negative. Va tin pumnii!

Sus

MesajScris: 07 Iun 2006, 19:44 
Neconectat

pot sa zic doar ca eu am aceeasi problema, am facut nenumarate tratamente, si cu sumamed, wilprafen, doxicilina, eritromicina, fara nici un rezultat. la repetarea testelor era in continuare pozitiv. nici eu nu stiu ce sa cred si imi e in continuare frica sa nu pot avea copii, tot ce iti spun este sa incerci in continuare sa cauti un medic foarte bun, lucru foarte greu de altfel, la noi dermatologia e in stadiu experimental, dovada faptul ca eu inca nu am gasit rezolvare. mult noroc si insanatosire grabnica.

Sus

MesajScris: 09 Sep 2006, 16:40 
Neconectat

Zuzaa,

Mesajul tau m-a ingrijorat tare de tot. Am si eu aceeasi problema si, sincer, nu stiu unde sa ma mai duc! As dori sa discutam la telefon, daca esti de acord si nu te deranjeaza. Adresa mea este dianne_t8@yahoo.com. Daca putem discuta, trimite-mi un email, te rog!
Multumesc!

Sus

MesajScris: 10 Sep 2006, 16:03 
Neconectat

Dragele mele, nu le stiu eu pe toate insa stiu ca daca analizele le-ati facut din sange antigenul va va iesi pozitiv toata viata, deoarece ati trecut printr-o infectie cu chlamidia candva, iar aceasta a dus la formare de anticorpi; este important ca din secretia vaginala sa se faca teste si acolo sa nu mai existe acea pacatoasa de infectie. Probabil vezi avea batai de cap, dupa ce rezultatul este negativ, cu desfundat de trompe. Suna cam tehnic insa chiar asa si este. Va doresc Succes.

Sus

MesajScris: 12 Sep 2006, 21:13 
Neconectat

Si eu m-am confruntat cu aceasta problema. Mai demult am promis sa postez noutati despre tratamentul pe care l-am urmat, in cazul in care va fi eficient.
Deci:
DEUS MED, str.Schitu Magureanu, 25, ap.2, interfon 02, sector 1(chiar langa parcul Cismigiu)
tel. 311.30.49
Sa va spun despre ce este vorba: acolo au cabinete doi medici.
Primul, Dr.Ioana Miloiu, un ginecolog bun(a fost singurul medic caruia i-a trecut prin cap sa-mi faca analizele pentru chlamidya si sa nu se limiteze numai la analize microbiologice si de cultura), dar cam scump, e adevarat. Pentru chlamidya mi-a dat antibiotice de 2 ori (azitromicina) care n-au avut nici un efect. Ea mi-a spus foarte deschis, ca poate sa-mi dea antibiotice in continuare, pana imi distrug ficatul, ca altceva n-are ce sa-mi faca, poate din a 5-6 oara dispare...Sau, mi-a recomamdat dansa, sa apelez la medicina chinezeasca, care - ce surpriza!- e practicata chiar de colegul ei, doctorul de vizavi(al 2-lea cabinet), Dr. Daniel Menrath. (Cica,imi spunea dansa, a trimis la el o gravida in luna a 6-a cu chlamidya, ce luase antibiotice de 5 ori fara efect simedicul asta, i-a dat un tratament de 7 zile, dupa care chlamidya a disparut!)
Normal, mi-a mirosit un pic a sarlatanie, mi-am zis ca e un deal intre ei: adica, dupa ce te scurge de 15-20 milioane cu analize repetate si tratamente, iti spune ca n-are ce sa-ti faca si te trimite la colegul sau, sa te scurga si asta un pic de bani...asta cam asa e...
Totusi, disperata, am fost la acest Dr. Menrath, mi-a dat niste tincturi si capsule cu ierburi cu nu stiu ce amestecuri secrete de-ale lui, un tratament de 10 zile. Eu am urmat tratamentul exact dupa schema data de el, dar nu 10 zile, ci pana am epuizat toate capsulele si tincturile. M-a costat, cu tot cu consultatie, 6 milioane.(Mult mai putin, decat daca as fi continuat sa iau antibiotice si sa repet de fiecare data analizele,+vizitele la ginecolog, care, stiti si voi, sunt scumpe). Cert este, ca am facut dupa o luna analizele pentru anticorpi chlamidya, IgA-ul si mi-a esit negativ.
La doctorita aia n-am mai fost, sa fac si o analiza din secretie col, ca prea mi-a secat buzunarul povestea asta, am zis ca se vede si din sange, daca e vre-o schimbare si e si mai eftin (350.000 la Synevo.)
Cam asta e...acuma, am sa mai fac o data analizele, ca sa fiu sigura 100%. Mentionez ca sotul meu a fost tratat cu azitromicina, i-a iesit negativ si ne-am abtinut de la contacte sexuale 2 luni.
Nu fac reclama nimanui, pana la urma astia doi de la Deus Med sunt cam sarlatani,dar eu zic ca 6 milioane nu e chiar asa de mult, tinand cont ca medicina asta chinezeasca m-a scapat de chlamidya si nici ficatul nu mi l-am distrus. Sper ca v-am putut ajuta. Succes!
P.S: am uitat sa mentionez, daca va hotarati si ajungeti pe-acolo, la sfarsit, cand d-soara de la receptie va comunica suma pe care o aveti de platit, cereti si un bon fiscal neaparat! (la prima vizita pe care o faci, iti bat bonul de casa, dupa ce te "abonezi" la ei - uita si astfel, zeci de milioane pe zi trec pe langa casa - am vazit cu ochii mei..) La banii pe care-i iau, ar trebui sa fie corecti.
Mesaj modificat de autor pe 12.09.2006

Sus

MesajScris: 28 Sep 2006, 17:29 
Neconectat

E recomandat ca analizele sa fie repetate la mai multe laboaratoare.Mie mi-a iesit Chlamidya la Deus Med; INAINTE de a face orice tratament am repetat analiza la Medicover, Medsana, Medlife (sange+secretie col) - toate au infirmat diagnosticul Deus Med.Minune mare, nu?...

Sus

MesajScris: 20 Mai 2007, 20:21 
Neconectat

Doamna doctor Miloiu Ioana e o mare sarlatana,am cheltuit milioane de lei fara sa-mi faca nimic.
Mi-a gasit si mie asa zisa infectie cu chlamidia si era sa ma despart si de prietenul meu pentru ca facusem analizele cu cateva luni in urma si nici vorba de chlamidia.Am urmat tratamentul prescris de ea si eu si preitenul meu timp de 2 luni fara nici un rezultat.Ne chema la cabinet si ne facea iar analize numai pentru a ne lua banii.
Am repetat analiza la alt cabinet si nu s-a confirmat nimic.
NU mai zic ca a inventat o rana pe col si am mai dat o gramada de bani si pe biopsie si alte analize aiurea.
Sa nu aveti incredere in ea!!!!!!!!
Nu-mi vine sa cred cate boli poate sa inventeze pentru a te stoarce de bani...

Sus

MesajScris: 07 Iun 2007, 15:18 
Neconectat

Dragelor...ce simptome sunt la infectia cu clamidia?Din data de 04.05.2006 am montat un sterilet Mirena si de atunci s-a modificat si secretia care este de culoare galbena acuma.Dr. mi-a dat sa fac Ureaplasma si Clamidia...dar totusi mi se pare ciudat, chiar asa sa se fi brodit schimbarea la culoare a secretiei odata cu montarea steriletului?Dr.care mi-a recoltat analiza a zis ca poate sa fie o sangerare mica si sa se amestece cu secretia normala si sa iasa galben.Problema este ca intradevar decand am Mirena, am sangerari mici chiar si cate 2 luni sau chiar 3 luni care nu ma deranjeaza asa sunt de mici, dar dupa aia incepe sa vina secretie galbena cam 3 saptamani si o ia de la capat sangerare mica alternand cu secretii maronii si sangerari tot vrei 2- 3 luni iarasi secretie galbena...Am facut PapaNicolau si secretii insa nu a iesit numic....scrie ca este o endocervicita insa dr. a zis ca este de la firul de sterilet.Ce as putea face sa ma lamuresc?Poate ca asa este, dar totusi nu am argumente sigure ca nu am nicio problema.Eu zic ca ceva tot este.Perioada de 1 an de zile a trecut, adica reactiile adverse ale steriletului Mirena....sa fie la mine o perioada mai lunga pana se adapteaza organismul?

Sus

MesajScris: 07 Aug 2007, 20:22 
Neconectat

Buna!
Referitor la aceasta "doamna doctor" (daca i se poate spune asa) Miloiu si cabinetul DEUS MED, ... am si eu cateva lucruri de povestit...
Am fost la aceasta dr. pentru a depista cauza pentru care eu si sotul meu nu reuseam sa facem un bb si dansa ne-a prescris o gramada de analize ( foarte scumpe de altfel) pe care le-am facut la un laborator ( de fapt era mansarda unei case :? dar, in fine) pe langa str.Eminescu unde o studenta la ASE mi-a recoltat sangele si tot ea mi-a dat si rezultatele care aratau ca as avea un antigen de hepatita B. Groaznic! Am fost la dr.Miloiu plangand si eram distrusa iar dansa pur si simplu m-a trimis la dr. care practica medicina chineza spunandu-mi ca ma poate ajuta si ca a vindecat si gravide in situatia mea si cate si mai cate minciuni.
Oricum, pe langa faptul ca am cheltuit sume imense ptr consultatii ( si nici macar nu am primit vreun bon sau chitanta) si analize si medicina chineza, femeia asta si-a batut joc de mine si dupa cum vad si de altele.
Eu mi-am refacut analiza la MEDSANA, la sugestia unei doctorite care cunostea cuplul Miloiu - dr. Mehrad, si totul a fost negativ. Nu-mi venea sa cred ca 2 oameni ar fi putut sa-mi distruga viata.
Oamnenii astia sunt niste profitorii, niste sarlatani care au dezvoltat un intreg sistem ca sa castige bani.
Va pup! :)

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 26 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]