Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 29 Noi 2014, 04:11

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 9 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: HEPATITA CRONICA B - AJUTOR !!!
MesajScris: 30 Iul 2009, 17:52 
Neconectat

va rog din suflet sa ma ajutati!!
Sora mea are 22 ani si a fost diagnosticata cu Hepatita cronica B. Acum urmeaza sa faca niste analize pentru a vedea daca este in faza activa sau nu.. Nu stiu exact, medicii nu au dat foarte multe explicatii. Si oricum, daca dadeau… vorbeau in termenii lor iar eu sincer nu am inteles nimic, nu ma mai puteam concentra la nimic dupa ce am aflat rezultatele.
Amandoua am luat-o de la un medic denstist, insa eu am avut anticorpi si m-am vindecat pe cale naturala, iar ea…. nu.
Spuneti-mi va rog ce sanse sunt sa se vindece in ambele cazuri, daca este hepatita cronica B - activa sau daca nu este activa.
Am inteles ca exista multe tratamente, printre care cel mai cunoscut este interferonul. Este adevarat ca ii va cadea parul? nu cred ca as suporta sa o vad asa, deja ma ingrozeste gandul …Eu sunt mult mai puternica decat ea.. ea nu cred ca ar rezista..
Imi doresc foarte mult sa se vindece.. dar ce sanse sunt…daca ea a avut ghinionul sa se afle printre cei 10% care dezvolta o hepatita cronica?
As vrea sa stiu cam cati bolnavi de hepatita cronica B s-au vindecat…ca sa stiu ce sanse are… Stiu ca depinde foarte mult de organism, dar as vrea sa stiu un procent ceva sa ma mai linistesc… VA ROG.
Din ce stiti, din ce ati vazut, din ce ati auzit... spuneti-mi tot ce stiti despre asta va rog. De 3 zile citesc in continuu pe net despre acest subiect insa nu gasesc nimic care sa ma linisteasca. Orice informatie, oricat de mica ar fi...

VA ROG NU IGNORATI MESAJUL.
MULTUMESC.

Sus

Subiectul mesajului: Re: HEPATITA CRONICA B - AJUTOR !!!
MesajScris: 30 Iul 2009, 19:58 
Neconectat

Pentru Hepatita B - Livecom + Livosmilin+ regim alimentar + odihna.
Interferonul se justifica doar daca hepatita e "activa" (asta stabileste medicul pe baza unor teste). Cauta un medic bun. O definitie sumara - "un medic bun e cel care poate pune un diagnostic fara sa te trimita sa faci 1000 de analize, la care se uita lung, apoi te trimite sa mai faci o tura". :)
Curaj! Virusul B e mult mai bland decat C.

Sus

MesajScris: 30 Iul 2009, 23:22 
Neconectat

multumesc pentru incurajare... sper sa fie totul ok, trebuie sa fie ok :( .. acum asteptam analizele.. 3 saptamani... a trecut o zi si simt ca a trecut un secol.. urasc asteptarea

.... nu ma gandesc la moarte, stiu ca sunt foarte multe tratamente care nu permit hepatitei sa evolueze.. dar ma ingrozeste faptul ca nu o sa mai fie niciodata ca inainte.... o vad foarte dezamagita ...

Sus

MesajScris: 31 Iul 2009, 01:35 
Neconectat

dsRzz,

Sunt sanse ,bineinteles, sigure de vindecare.Eu am urmat tratament de lamedic 2 ani de zile 2 capsule pe zi cu Ursofalk care diminueaza considerabil transaminazele (si cand am stat i nspita 3 saptamani si dupa 2 ani), Red Reishi, ciuperca minune-ganoderma de la firma Aloha,(100 drajeuri=241 RON, 1 capsula /zi0 tot de 2 ani urmez tratamentul, Milk Thistle 1/zi (Silimarina 1000 mg de la nature'S Bounty), Apisan Forte pentru hepatita virala B.Nu este nevoie de intereferon, nu are hepatita C.Virusul in timp daca urmati acest tratament, reusiti in modul cel mai sigur.Hepatita virala B, trebuie tratata toata viata.Ceea ce eu v-am spus ca medicamente , le urmez si in prezent, voi inceta cu Ursofalk, deoarece doar 2 ani se urmeaza tratament, si continuati cu Silimarina si Red Reishi toata viata.Red Reishi, se comanda online, de pe tratamente-naturiste com.Daca doriti sa stiti mai multe informatii va raspund cu placere.
Sanatate si curaj mult, aveti nevoie.
Hepatita virala B, se vindeca, eu ma simt f.bine.Regimul alimentar se tine 6 luni:nu prajeli, grasimi, ulei uri grele, fructe multe mai putin bananele si strugurii cu samburi (sunt fara samburi), gratar din piept de pui, nu orice fel de carne, nici de vita.supe slabe, salate, sucuri de sfecla rosie, morcov, grapefruit.F.multe fructe.

Au mai parut si alte suplimente alimentare ayuverdice:Livecom, Liv 52 , sunt bune, dar cele mai tari , punct forte, sunt Red Reishi de la Aloha,si Milk Thistle (este in farmciile Centrofarm,Dona,Sensi Blu).
Mesaj modificat de autor pe 31.07.2009

Sus

MesajScris: 31 Iul 2009, 12:33 
Neconectat

iti multumesc Shakila. Vom astepta rezultatele. Peste o saptamana vom sti exact daca este vorba de Hepatita cronica B ACTIVA sau in alta faza. Sper sa nu fie vorba de cea ACTIVA.

Ceea ce ai spus in postul de mai sus era referitor la hepatita cronica B activa?

Oricum m-ai mai linistit putin...

Sus

MesajScris: 31 Iul 2009, 16:45 
Neconectat

dsRzz,
Hepatita virala B, cat si cea cronica se vindeca daca se tine sub control.Cel mai in top medicament ce adoarme si distruge in minim 2 ani este ganoderma Reishi.Ciuperca Reishi, este exceptionala.In forumla As, din luna mai 2009, spune despre ganoderma Reishi, care vindeca hepatita B, virala sau cronica.Medicamentul este natural, si se i-a toata viata.Costa 250 Ron, 100 de drajeuri.Sanatate.:emb:
Mesaj modificat de autor pe 31.07.2009

Sus

MesajScris: 31 Iul 2009, 16:48 
Neconectat

dsRzz,
iti multumesc pentru reply, ai grija de sanatatea ta, si ai incredere in ceea ce ti-am spus, comanda urgent Red Reishi, de la Aloha, ai nevoie sa iti salvezi sanatatea.Red Reishi, distruge virusul pe parcursul timpului, 2-3 ani.
Mai vorbim pe forum.Iti doresc sanatate.

Sus

MesajScris: 31 Iul 2009, 23:36 
Neconectat

multumesc mult pentru informatii... de la medici nu am reusit sa inteleg f multe pentru ca unii zic ceva, altii zic altceva...

as vrea sa stiu insa care sunt reactiile secundare ale tratamentului. De exemplu la interferon am citit f multe reactii destul de ciudate: caderea parului, oboseala, deprestii conducand chiar si la tentative de sinucidere.. Din aceasta cauza m-am speriat foarte tare.
Inteleg ca pot fi reactii secundare de genul: ameteala, febra, dar nici asa de grav..sa ajungi in a 4a luna sa nu mai ai un fir de par in cap.

Multumesc mult pentru ajutor si sper ca nu sunt prea stresanta dar vreau sa stiu cat mai multe despre tratament, boala si tot ce se leaga de reactii.

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 9 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]