Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 22 Oct 2014, 02:58

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: flora polimorfa
MesajScris: 09 Ian 2008, 22:11 
Neconectat

As avea si eu o intrebare despre acest termen.Cand m-am dus pentru a-mi face analizele la ginecolog am aflat k am flora poilmorfa si as avea o intrebare:flori polimorfa se ia numai daca unul dintre parteneri are mai multe contacte sexuale in momentul acela cu o alta persoana decat cea suferinda?sau e doar un zvon?k nu prea vad nici legatura...:-?

Sus

Subiectul mesajului: Re: Flora polimorfa
MesajScris: 11 Ian 2008, 00:30 
Neconectat

angoasa ta cu flora polimorfa face parte din acel folclor simpatic din jurul unor pretinse boli despre care se presupune ca doctorii stiu mai multe dar nu spun,sa nu se sperie pacientii.
ce e flora polimorfa?un termen medical prin care se descrie aspectul general al unei secretii vaginale,vazuta la microscop.in afara de bacilii Doderlein,care sunt obligatoriu prezenti intr-o flora normala,pot apare si alti germeni microbieni sub forma de bacili(bastonase) sau de coci(sferici).acestia nu au neaparat o semnificatie patologica ci pot indica un anumit dezechilibru.mai pot fi prezente si celule sau filamente levurice,gen Candida.o asemenea formulare de,,flora polimorfa,, mi se pare o generalitate fara pretentiea de a se pune pe baza ei un diagnostic.daca se constata o flora microbiana patogena,trebuia sa ti se faca o antibiograma si sa se specifice germenul patogen.nu stiu ce standard are laboratorul care ti-a dat acest rezultat,dar eu am indoieli asupra lui.mergi si ti-l repeta la Institutul Cantacuzino,daca ai intradevar o problema.cat despre scenariul cu colectia de microbi a sotului,e ridicol sa-l acuzi in baza unui rezultat incomplet si aceasta facand abstractie de solidaritatea masculina.

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]