Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 25 Oct 2014, 22:37

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 27 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Fisura anala
MesajScris: 02 Sep 2008, 23:05 
Neconectat

Buna seara tuturor! Va rog sa-mi spuneti si mie,cei care suferiti de fisuri anale sau hemoroizi,daca in zona anusului aveti sau nu si mincarimi pt.ca eu am asa niste mincarimi incit nu mai rezist,nu credeam ca pot sa fie si la asa un nivel,imi vine sa ma rup nu alta iar pe urma dupa scarpinarile de rigoare ramin cu strasnice dureri,intrucit am si fisura si hem.,dar nu tare demult si pun totul chiar si hemoroismul pe seama unei parazitoze. M-am hotarit pt.tratamentul cu COLONIX,am citit la marturii pacienti care au folosit acest produs ca multi au scapat de aceasta pacoste,la final Oricum nu are ce sa-mi dauneze abia scap si de usoara constipatie care ma supara in ultimul timp! Sa va zic ce am experimentat: cind nu mai rezist datorita mincarimilor si sint acasa,iau o bucata mica de cirpa curata(o arunc la urma),o imbib bine in tinctura de propolis si ma frictionez bine cu ea la inceput in exterior,ude cred ca am deja rana deschisa,apoi o introduc in anus unde masez cu ea zonele cu problema(epicentrul mincarimilor). Nu incerc sa va zic despre momentele cumplite ce le traiesc atunci insa va zic ca deja dupa 2-3 min.,incep sa ma simt mult mai bine si binele tine cam o jumatate de zi! A mai incercat cineva aceasta alternativa? Pt. cei ce imi vor raspunde,va multumesc si multa sanatate tuturor!!!

Sus

MesajScris: 16 Noi 2008, 13:37 
Neconectat

un an si ceva m-am chinuit cu o fisura anala,intre timp am facut-o si pe a doua chiar si in timpul tratamentului la o clinica moderna unde am urmat toate tartamentele lor.cautam tot timpul pe internet .spun cu mare siguranta ca baile de sezut cu apa calduta plus ca de fiecare data cind simteam ca o sa am scaun imi dadeam cu alifie pentru ca dopul care iese la inceput sa alunece usor.mi-am facut un ritual ptr baile de sezut,stateam in lighean in fata televizorului cite 20 min ,asta ca sa treaca timpul mai usor,apa trebuie sa fie la temperatura camerei si dca se face in fiecare seara ,eu am facut 1 luna si ceva ,dar nu am renuntat in nici o zi la ea.muschiul se relaxeaza bine.deci locul trebuie sa fie curat si uscat,alifia inainte de scaun si acum ma simt bine,nu mai iau nici un laxativ,maninc numai mincare gatita ,apa multa .

Sus

MesajScris: 25 Mar 2009, 17:45 
Neconectat

Ma numesc Cristina si am 27 de ani nefericirea mea a inceput in data de28/10/08 cand am ajuns de urgenta la sp.judetean.hd.cu o banala unflatura aproape de anus acolo un anume dr. chirurg Carlan virgil:( ma operat fara nici o analiza dupa parerea lui de abces perianal.Dupa o saptamana de internare am fost trimisa acasa,fara tratament.Dupa operatia aceasta au mai urmat alta interventii deoarece mai aveam inca scurgeri si operatia nu se inchidea.in data de19 martie 2009 am ajuns la spitalul militar di sibiu unde am fost operata din nou de dl doctor mesteru valeriu pe care vi-l recomand cu cea mai mare incredere pt ca ma simt mult mai bine dupa operatia facuta de d-lui.se vad progrese reale si vreau sa spun ca nu am cuvinte sa-i pot multumi lui precum si intregii sale echipe.:D

Sus

MesajScris: 28 Oct 2009, 14:26 
Neconectat

buna
am avut si eu anul trecut hemoroizi , tratati la clinica Proctoline din timisoara , am fost si operata , mi-au dat crema PROCTOCALM verde si parea ca sunt ok.Dar de o luna am fisura ..care doare ingrozitor ! la fel ma duc la proctoline , ma tine 5 minute pe masa si ma costa 250 lei/sedinta care include si o crema de-a lor ( aceeasi ) .In plus mi-a aparut un polip pe care mi l-au extirpat, pe loc., o injectie ,1-2 minute de dureri groaznice si a iesit.(600 lei a costat ).Prblema e ca soacra mea avut la fel in tinerete, hemoroizi ,apoi polip, intai la anus..apoi s-a facut pe uter..si acum are pe colon..Se pare ca se tot fac.Daca ati mai trecut prin asa ceva spune-ti-mi si mie ce sa fac !! cu ce sa ma tratez ..NATURISTE !Nu-i mai suport pe medici..Prefer sa beau orice tincturi , oricat de rele sunt dar sa stiu ca-mi trece.Si sigur ies si mai ieftin .In plus , nu am copii.Am 29 ani si ma apuca groaza daca raman insarcinata

Sus

MesajScris: 23 Dec 2010, 16:28 
Neconectat

AnaLiza scrie:
Au trecut deja 3 luni de cand ma confrunt cu o mare belea. De parca nu-mi erau de ajuns hemoroizii care-mi tin de urat de ani buni, m-am trezit si cu o afurisita de fisura anala, care mi-a facut viata un adevarat chin.Am ajuns sa vad in baie un fel de camera de supliciu, desi durerea mare incepe la cateva minute de la scaun si uneori e greu de suportat. Uneori e suportabila, dar cel mai des o resimt ca pe o arsura puternica. Am senzatia de rana peste care s-a turnat sare. Am ajuns si la clinica Proctoline, unde mi s-a dat un unguent, preparat in laboratorul propriu, pe baza de plante, dar care imi sporeste usturimea, atunci cand il aplic. Nu stiu nici daca sa continui cu sedintele la aceasta clinica, avand in vedere ca pretul tratamentului e foarte mare (peste 2000 ron)si nu stiu daca voi vedea vreun rezultat.As dori sa stiu daca mai este cineva in situatia mea, eventual daca mai e cineva care a urmat tratamentul de la Proctoline(crema pe care o folosesc eu se numeste Proctocalm si are eticheta verde)si daca a reusit sa rezolve problema. Si, mai ales, cum.

Am avut și eu fisură anală de vreun an de zile,cred că nu a dispărut ,cert e că nu mă mai doare,în urma folosirii cremei PROPODERM .oGĂSEȘTI LA FARMACIE ,COSTĂ 16 LEI GREI.E foarte eficace.Cu proctomed-ul să știi că nu merită sunt niste rapirori de lei de la bolnavi.Am fost și eu și nu au doctori buni.Apropo în Galați.

Sus

MesajScris: 28 Aug 2011, 22:50 
Neconectat

Salut

nu stiu cum sa incep..dar incep prin a crede ca am hemoraism..adica seara..dupa ora 5..nu pot sa merg nu pot sa stau pe scaun deoarece parca am ceva in fund..nush cum sa explic in cuvinte..ma poate ajuta cineva cu aceasta problema? sa-mi zica o idee cam ce ar fi si cum as putea sa o tratez..

Sus

MesajScris: 04 Feb 2013, 20:16 
Neconectat

buna,am si eu o nelamurire,sotului i-a iesit exact langa anus ,asa ca o umflatura,un abces nu stiu ce o fi ca a avut niste dureri groaznice cateva nopti nu a dormit,a fost la un cabinet specializat sa vada ce este si dr ia zis ca ar avea si o fisura anala ,si ca acea excrescenta i-ar fi iesit din cauza fisurii,ca s-a strecurat mizeria pe acolo si s-a umflat ,venind acasa ,de la statul mult pe scaun ,acea umflatura s-a spart oarecum ,iesea sange cu puroi,dr. ia dat antibiotic ciprinol,si a mai copt .s-a mai retras si iar vad ca s-a umflat si e dureros,dar il doare si acolo inauntru cred ca fisura,i-am luat supozitoare procto-glyvecol,bai de sezut,,inca un unguent si degeaba,cine a avut asa ceva ? vreau raspuns,o trebui operata acea umflatura? sau trece cu naturiste, nu mai stiu ce sa fac,am rasfoit tot netul, va rog raspunsuri bune daca aveti, multumesc

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 27 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3

Ora este UTC + 2 [ DST ]