Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 18 Sep 2014, 08:37

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 433 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 44  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Fibrom uterin
MesajScris: 21 Noi 2006, 00:07 
Neconectat

Buna Ancuta!Ti-am trimis si eu un mess privat!Sunt din acelasi oras ca tine.Astept un raspuns de la tine!Lia.

Sus

MesajScris: 23 Noi 2006, 13:07 
Neconectat

Ancuta, vestea pe care ne-o dai este minunata. Nu stiu nimic despre doamna dr. Haimovich....Poate ne spui cum o gasim, te rog. In afara de produsele respective ti-a recomandat si o dieta anume? Am citit mesajul tau de la chist ovarian. Eu am un fibrom de 10 cm si sunt programata la operatie de histerectomie partiala peste 10 zile. Am incercat citeva tratamente naturiste, dar....Mi l-au descoperit acum 2 ani jumate si de atunci a crescut, iar acum a ajuns sa-mi complice viata....
Te pup..si iti multumesc pentru mesaj

Sus

MesajScris: 23 Noi 2006, 17:29 
Neconectat

Puiule,cand aud cuvantul histerectomie mi se face rau.Numai cand ma gandesc prin ce-am trecut asta vara...Oricum am auzit de d-na dr.la tv. la Otv unde in fiecare la15,15 dl.Paul Moraru aduce cate un medic sau vreun reprezentant al firmelor naturiste.Aceasta dr.lucreaza foarte mult in Israel,Canada,America de Sud,unde e celebra.Din cate stiu eu a vindecat si cazuri f.grave de cancere dar cu conditia sa nu se fi luat citostatice.Iar eu am fost cat se poate de sceptica dar rezultatele mi-au contrazis parerea.Eu am sunat la firma d-nei si fetele de acolo au fost cat se poate de dragute si mai ales promte.Am facut comanda vinerea si pachetul a sosit sambata prin curier rapid,iar in colet erau 12 sticle de o jumatate de kg,cu digestone si tumorless,impreuna cu instructiunile de folosire.Eu am sunat la 0748112421 si 0748112423.Daca mai doresti si alte lamuriri iti raspund cu toata dragostea si vreau sa-ti spun ca le-am dat cu flit la toti doctorii care imi propuneau cu avant si cu elan tineresc sa ma faca felii.Cu toata dragostea,prof.dr.ing.Anca C.

Sus

MesajScris: 23 Noi 2006, 17:46 
Neconectat

Draga mea Anca, si eu le-am tot dat cu flit de vreo 3 ani incoace, atunci cind mi-au descoperit fibromul si avea 6 cm si-mi propuneau din start taierea....dar acum se pare ca deja este prea tirziu sa mai incerc medicina alternativa. Este foarte mare peste 10cm, si-mi face viata praf. Slabesc, si sistemul imunitar incepe sa cedeze, iar fiecare menstruatie este un chin. Dr. Badea care a fost singurul care acum 2 ani mi-a propus si alte solutii in afara de cutit, acum a fost ferm. E prea mare. Ba mai mult a spus ca ar putea sa-mi scoata numai "monstrul", dar exista mari sanse sa se refaca in timp. Avind 39 de ani considera ca mai este multicel pina la menopauza. Asa ca...decit sa mai traiesc cu "biloiul" asta in mine...Am uitat sa-ti spun ca am facut si tratamente naturiste si bioenergie, dar nimic. Ar fi trebuit sa incerc acupunctura, am vazut cazuri unde a dat rezultatte excelente. Poate incerci tu ca sa mentii acolo in zona aia a uterului, mai ales, nivelul energetic bun. Asta e...Mi-e o teama de spital public si o groaza de operatie...asa ca te inteleg perfect si-mi pare rau ca te-ai chinuit la operatia ...de bila...sau gresesc????

Acum cum te simti?
Ah si inca un lucru. Iarta-ma! Cit te-a costat pachetul ce l-ai primit de la dr.?

Iti doresc din suflet numai bine. Si astept sa-mi scrii.

Cerasela

Sus

MesajScris: 23 Noi 2006, 18:19 
Neconectat

Deaga mea aceasta este o decizie extrm de imp.pe care pana la urma numai tu o poti lua.Eu nu pot decat sa te sustin moral si sa-ti impartasesc din experienta mea.Si nenorocirea din mine a avut 9cm si iata ca s-a dus.Am mai spus,la medici nu le-a venit sa creada.Pachetul m-a costat cam 5mil.iar pe langa el am mai luat si multa extracte gemoderivate,adica alti bani.Dar si daca ma buceam la taiere dadeam si mai multi bani plus chinul si frica."Scapi" intr-o ora dar dupa aceea regretele sunt tardive.Daca ai avea50 de ani as mai zice dar asa, nu stiu...Eu oricum am refuzat operatia si prin prisma faptului ca VREAU COPII!!!Acum n-am cu cine dar conf.analizelor sunt f.apta ptr.acest lucru.In ceea ce priveste op.de fiere asta e alta poveste si regret ca la timpul resp.nu am cunoscut-o pe d-na.dr.Inca nu tolerez mancarea si mi se face rau sistematic dar sper sa o rezolv si cu asta pana la urma.Apropo de ciclu ,ce sa-ti spun ca era un cosmar:dureri cumplite si hemoragii de nu-mi ajungeau 4 pachete de vata ptr.ca ,cu pamponase nu aveam nici o sansa,deoarece fibromul-formatiunea tumorala-era cam50% in contact cu endometrul-peretele uterului si apasa si pe vezica.Acum a inceput sa se normalizeze treaba,am dureri mai umane si am si eliminat tot felul de chestii dupa trat.Cam asta e.Te pup dulce!!!

Sus

MesajScris: 10 Dec 2006, 11:21 
Neconectat

Buna1 Sunt o membra relativ recenta pe acest site, pe care am descoperit, normal, la imbolnavbirea copiilor. Am 32 de ani si 3 copii dintre care 2 gemeni de 8 luni. Dupa nastere am fost la controlul de rutina de la 6 saptamani cand mi sa spus ca uterul a ramas marit (dublu fata de normal)am fost rechemata la control cand am fost depistata, pe langa ca uterul nu si-a modificat dimensiunea, mi sa mai si gasit un fibron de 1 cm diametru. Mi sa recomandat sa-mi pun fir ca sa tina in frau marimea uterului (mentionez ca dupa a doua sarina mi-am legat trompele) cat si marimea fibromului. Eu totusi caut un remediu naturalist cu speranta ca este si ca inca estew fibromul mic si poate poate.....scap de el. Mie groaza de operatie stiind prin ce a trecut mama mea .

VA ROG CU DISPERARE SA MA SFATUITI

mii de multumiri
Melinda

Sus

MesajScris: 10 Dec 2006, 21:42 
Neconectat

Nu dispera! Eu am mare incredere in produsele naturiste! Am gasit in orasul meu mai multe persoane care si-au rezolvat aceasta problema cu extracte de plante si cu un regim "sanatos". Eu insami asta fac si sper sa scap de fibromul de 6 cm!

Sus

MesajScris: 11 Dec 2006, 14:17 
Neconectat

Salutare,
Liaz te rog sa dai pe forum regimul pe care il tii si ce produse naturale folosesti! Poate ne ajuta si pe noi! Eu am scapat de fibrom prin operatie (miomectomie) dar nu vreau sa mai apara si vreau un regim pentru asa ceva.
Multumesc anticipat!

Sus

MesajScris: 11 Dec 2006, 15:03 
Neconectat

draga mea si eu am scapat de fibrom:),uter fibromatos si chist pe ovaru drept da numai cu medicina naturista ; am facut f multe pina am reusit am facut cura cu tinctura de tataneasa preparata in casa din toate documentatiile mele aceasta ar fi tratamentu car e ma salvat.Am facut cura cu extracte de zmeur si coacaz negru periodic ovule carpicon pt toate inflamatiile provocate de fibrom am folosit cervucid ovule si spalaturi incontinu cu ceai de pelin cu irigatorusi multe rugaciuni sa mergi la sf anton sa te rogi sa iti arate calea spre vindecare....eu am ajuns la poarta spitalului unde trebuia sa ma operez si dumnezeu ma intors inapoi si nu mam mai operat deloc ok sanatate multa

Sus

MesajScris: 11 Dec 2006, 15:30 
Neconectat

am uitat sa iti spun ca eu am luat timp de trei luni cite 10 zile pe luna utrogestan care mi la dat de la endocrinologie pt dereglari hurmonale poate si a facut efectu si fibromu sa uscat ...esential e ca am dovedit tuturor ca am scapat fara operatiept ca nimeni nu credea ca fibromu fiind o crescatura se trateaza fara operatie....da e o crescatura care e alimentata daca reusim sa inchidem sursa de alimentare e ...super

Mesaj modificat de autor pe 11.12.2006

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 433 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 44  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]