Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 21 Oct 2014, 00:08

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: FIBROM UTERIN F MARE
MesajScris: 20 Mai 2010, 13:03 
Neconectat

BUNA ZIUA MA NUMESC LUCIA AM 60 ANI SI LA UN CONTROL DE RUTINA AM FOST DEPISTATA CU UN FIBROM UTERIN F MARE 23,6/17,8/19 CM,ACUM VOI MERGE SA FAC O VIZITA GINECOLOGICA,MENTIONEZ CA NU AM NICI UN FEL DE SIMTOME NU MA DERANJEAZA .VREAU UN SFAT CE SE POATE FACE IN CAZUL ASTA INTERVENTIE CHIRURGICALA SAU POATE FI TRATAT NATURIST .ASTEPT UN RASPUNS ,MII DE MULTUMIRI, O ZI BUNA

Sus

Subiectul mesajului: Re: FIBROM UTERIN F MARE
MesajScris: 25 Mai 2010, 11:51 
Neconectat

Buna ziua,
fara sa fiu medic, dar trecand printr-o operatie de fibrom, va spun parerea mea: tratamentul naturist are eficienta in cazul fibroamelor de mici dimensiuni, max 3 cm si nu face decat sa le opreasca cresterea. In cazul unui fibrom mare singura solutie e operatia. Eu m-am operat in 2007, fibromul avea 8 cm diametru si am ajuns la aceasta solutie cautand alternative...
Va urez multa sanatate, Catalina

Sus

Subiectul mesajului: Re: FIBROM UTERIN F MARE
MesajScris: 26 Mai 2010, 14:26 
Neconectat

Buna fetelor,
Acum aproape 10 luni la un control de rutina cu PAP doctorul mi-a descoperit o rana pe col.Am fost la Timisoara la domnul doctor Romeo Muntean si dupa echo si PAP a gasit de fapt un polip crescut in capatul colului spre vagin care mi-a fost rezolvat cu laser. Tot la echo atunci mi-a gasit si un fibrom mai mare de 2 cm si doi mai micuti de cativa milimetrii.
Am facut tratament cu Duphaston pentru ca fiind in perioada de perimenopauza am ciclu mentrual tot la doua trei luni. La o luna am revenit la control colul arata foarte bine, in schimb in uter treaba nu statea asa de bine.A hotarat sa-mi faca o biopsie de endometru iar rezultatele anatomopatologice au fost hiperplazie endometriala.Acum fac din nou tratament 3 luni dar se pare ca de operatie nu voi scapa. Am nevoie de ajutorul vostru, cele care cunoasteti o clinica in Timisoara unde pot face operatia ( ca la maternitati am vazut ce este si la Bega si la Odobescu ) si sa imi recomandati un medic bun pentru operatie. Am inteles ca exista si tratament naturist pentru asta dar nu stiu cat este de eficient.
Pentru fibrom tratament naturist exista dar daca este mai micut. Se ia tinctura de mugur de coacaz negru cu tinctura de mladite de zmeur si tinctura din fructe de soc.
Sper sa fiti acolo si sa imi raspundeti sau sa ma directionati unde trebuie.
Acum aproape10 luni

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]