Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 19 Apr 2014, 23:02

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 155 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Fibrom uterin-cap. 2
MesajScris: 23 Oct 2007, 19:45 
Neconectat

buna fetelor am intrat sa va spun cu ajutorul CRETISOAREI , am reusit sa-mi opresc sangerarea si m-am gandit ca ar fi bine sa afle si fetele care se lupta ca si mine cu hemoragiile abundente este foarte buna eu am luat pulbere 3 lingurite rase in prima zi apoi de trei ori pe zi cate o jumatate de lingurita , mi-am facut si ceai pe care l-am baut si mi-am luat si tinctura , am mai facut si spalaturi cu ceai de pelin , cred ca a ajutat si el

-in legatura cu Fito-fibrom-stop eu am gasit un plafar care mi-a promis ca mi-l aduce pe comanda sper ca joi sa-l primesc , eu m-am orientat la un plafar care avea produse de la firma Santo Rafael,

-si pentru fetele care au pielea mai sensibila si se irita de la compresele cu biter suedez am gasit o ceama care are cam acelas efect ca si biterul suedez se numeste CREMA DE TUIA actiuni :-antitumoral, stimulent al imunitati locale,cicatrizant , antibacterial, antiviral, antifungic, tonic pentru piele
recomandari : adjuvant in fibroame, adenoame, adenofibroame, tratatea bolilor de piele,a tumorilor maligne si benigne ..
se aplica de doua -trei ori pe zi unguentul de tuia pe zonele afectate
va doresc multa sanatate si sper ca mesajul meu sa fie de ajutor pentru fete
Mesaj modificat de autor pe 24.10.2007
Mesaj modificat de autor pe 24.10.2007

Sus

MesajScris: 05 Noi 2007, 14:55 
Neconectat

Buna ziua dragele mele. Inca din 2005 citesc acest forum, cu intreruperi bineinteles. Astazi m-am hotarat sa scriu si eu. Am 41 de ani, la varsta de 28-29 de ani am fost diagnosticata cu fibrom uterin de marimea unei masline, spune doctora respectiva. Am luat duphaston si ceai de codita soricelului, urzica si galbenele, dupa cartea doamnei Treben... asta a fost 3 luni de zile, dupa ce am reluat controlul. A fost bine, dar am fost la un alt medic care mi-a spus sa stau linistita. Am stat linistita pana in septembrie acest an, cand au trecut 12 ani si mi s-a spus ca fibromul meu este de marimea unei sarcini de 2 luni jumate. Mi-ar fi placut sa imi spuna marimea in cm pentru ca asa batrana cum sunt nu ma pricem la marimi de sarcina in cm., Ddoctorul mi-a spus sa nu imi fac probleme si din acest motiv nu am insistat cu intrebarile. Ma doare la contact sexual, am cicluri regulate, nu sangerez intre ele, cam abundente ce-i drept, fara cheaguri. Important este ca am hemoglobina 8,9 si o lipsa de fier destul de mare. De 0 luna fac tratament cu fier. Am simtit nevoia sa scriu si eu aici, pe forum, si sa incerc coacazul negru, zmeurul si arinul alb. Am tot citit pe forum si nu am acumulat mare lucru. Mi-am notat ce s aiau dar am si intrebari.
- Pot sa incep tratamentul din ce zi vreau eu la tincturi? Iau 3 luni fara intrerupere? Eu am hotarat asa... 3 luni coacaz, zmeur si arin, plus napraznic - ceai - neantrerupt. E bine?
Va pup.
Mesaj modificat de autor pe 5.11.2007

Sus

MesajScris: 05 Noi 2007, 17:06 
Neconectat

E foarte bine, Violeta.

Dar dupa astea 3 luni obligatoriu sa-ti faci un control ca sa vezi cum au evoluat lucrurile. Si poate n-ar fi rau sa-ti schimbi doctorul...Hemoglobina e cam mica. Anemia e feripriva?

Sus

MesajScris: 06 Noi 2007, 12:00 
Neconectat

Da, anemia este feripriva. Fac tratament de o luna, mai am 5 luni de tratament.:( Acum ma simt mai bine.
Doream sa va mai intreb ceva. Daca incep cu picaturile, chiar este foarte stricta alimentatia? Eu nu mananc porc de 13 ani, nici salamuri, mezeluri, ciocolata... decat accidental. Carne de pui mananc zilnic dar nu mai mult de 100 gr.
Nu stiu daca ma repet.. pot incepe tratamentul cand vreau eu_? Am sa recitesc mesajele fetelor sa-mi fie mai clar. va pup.

Sus

MesajScris: 06 Noi 2007, 13:50 
Neconectat

Nu e vorba de alimentatie stricta. Eu pot sa-ti spun numai ca la mine am constatat o scadere considerabila a fibroamelor atunci cand am mancat fara proteine. De fapt, se si stie ca proteinele alimenteaza cresterea oricarei tumori. Ar fi bine sa renunti la carnea de pasare. Mai bine incearca oaie sau peste - muuult mai sanatoase. Nici n-ai idee ce baga astia in animalele crescute in ferme. Cred ca in curand o sa le hraneasca numai cu pastile!

Poti incepe cu picaturile cand vrei tu, dar sa-ti notezi, evident, ca sa stii cand s-au terminat cele 3 luni.

Sanatate si succes!!!

Sus

MesajScris: 06 Noi 2007, 14:10 
Neconectat

Multumesc mult pentru raspunsuri. Va pup

Sus

MesajScris: 06 Noi 2007, 15:47 
Neconectat

Am recitit toate mesajele. Vreau sa va spun ca..:D nu stiu ce este in capul meu..:emb:.. o sa se limpezeasca totul pe parcurs.
Pulberea de napraznic inlocuieste ceaiul, sau se bea si ceai si se ia si pulbere?
Maceratele se pot lua o singura data, seara de exemplu?
NU va suparati pe mine daca sunt pisaloaga... Va multumesc. Va pup
Mesaj modificat de autor pe 6.11.2007

Sus

MesajScris: 06 Noi 2007, 17:02 
Neconectat

Poti sa iei napraznicul sau pulbere, sau ceai (1 l/zi), sau si una si alta. Dupa gustul meu, pulberea e cam nesuferita, dar daca nu vrei sa te cari cu sticla dupa tine la serviciu, e de preferat pulbere.

Ceaiul e mult mai "baubil" daca il combini si cu o ligura de busuioc la 1 l apa, pe langa cantitatea de napraznic.

Sau mai ai varianta (daca esti f. organizata) sa bei 1 cana de ceai dimineata, pe stomacul gol, apoi sa-ti prepari o alta cana de macerat imediat ce ai ajuns la birou (ca sa aiba timp pana la pranz sa fie gata si atunci o poti bea inainte de masa de pranz), iar ultima cana o bei seara, cand ajungi acasa, inainte de cina. Asa nu te mai cari cu recipientele dupa tine.

Vezi, ai grija, daca iti prepari 1 l intreg pt toata ziua sa pui ceea ce nu bei la frigider, pt ca se altereaza repede!

Sus

MesajScris: 07 Noi 2007, 15:38 
Neconectat

Multumesc aisha. Te pup

Sus

MesajScris: 07 Noi 2007, 16:13 
Neconectat

Spuneti-mi si mie, va rog, despre extractul de soc. Va multumesc

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 155 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]