Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 31 Oct 2014, 17:40

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 9 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: fibroadenom mamar
MesajScris: 22 Iul 2006, 23:49 
Neconectat

Azi,in urma unei ecografii,am fost diagnosticata cu fibroadenom mamar,de aprox.2 cm.Aveti idee,exista vreun tratament naturist pentru asa ceva?Chiar nu vreau sa ajung la operatie,pt.ca am 2 astfel de adenoame pe 1 singur san si cred ca va arata dezastruos dupa...:(

In speranta ca ma veti ajuta si pe mine,va multumesc anticipat!!!

Sus

Subiectul mesajului: Re: fibroadenom mamar
MesajScris: 23 Iul 2006, 11:33 
Neconectat

Citeste recomandarile de la mastoza chistica.

Sus

Subiectul mesajului: Re: Fibroadenom mamar
MesajScris: 31 Iul 2006, 14:38 
Neconectat

Buna,sa nu te sperii, caci multe femei au chiar multe. Eu am avut rezultate bune luand Mastodynon - care este pe baza de plante. Este bine sa te vada si un endocrinolog - bun, fara indoiala- care sa-ti indice niste dozari hormonale, ca sa stii de unde este si sa preintampini aparitia altora. Succes

Sus

MesajScris: 03 Aug 2006, 21:24 
Neconectat

Buna. Eu am inceput cu noduli minori acum 5-6 ani. De atunci tot am luat mastodynon si alte medicamente, am consultat mai multi doctori si endocrinologi si chirurgi. Acum am fibroadenom, dar la ambii sani si destul de multi.De operat nu pot pt ca sunt prea multi. Mi s-a recomandat sa-i operez doar pe cei mai mari.Eu fac ecografii din cand in cand sa vad evolutia lor. Cu tratamentele prescrise n-am ajuns la nici un rezultat. Ma gandesc ca cel mai bine ar fi un tratament homeopat .Dc auzi de un doctor bun sa-mi zici si mie te rog si poate mergem impreuna.
Nu trebuie sa te sperii , dar trebuie tinuta sub control evolutia.Trabuie sa vezi care e cauza, pot fi probleme hormonale, cu tiroida, mai multe.

Sus

MesajScris: 26 Aug 2007, 02:44 
Neconectat

buna...eu am 16 ani si pe 22 luna asta m-am operat de fibroadenom avand marimea de 5 cm.....as vrea sa stiu dak in cazul meu vor recidiva si dak da ce sa fak k sa nu mai ajung la operatie pt k chiar nu vreau sa mai trec ink odata prin acelasi lucru

Sus

MesajScris: 22 Dec 2007, 22:37 
Neconectat

de 10 ani am noduli la san. Am incercat tot felul de tratamente, atat cu medicamente, suplimente, dieta vegetariana (am avut rezultate bune cat am tinut regim). De 2 ani am descoperit qigongul si viata mea s-a schimbat.Treptat simt cum se vindeca intregul meu corp.Nu ma mai tem de boala ca inainte.Nici macar diagnosticul de adenom bazofil hipofizar nu ma sperie(am aflat de curand de el si cred ca este problema radacina a suferintelor mele multiple). Ma simt recunascatoare ca am aflat de qigong si ca un adevarat maestru m-a invatat cum orice boala se poate vindeca.

Sus

MesajScris: 26 Dec 2007, 17:37 
Neconectat

Si eu am fost depistata cu mastoza chistica la sanul stang , deja am scurgeri , depistate de doctor, iar la sanul dr. noduli , sunt f.speriata, iar doctorul mi-a spus ca tb. urgent sa ma operez, si fribrom. M-a trimis de mi-am facut analiza la sange CA 125, credea ca deja am cancer, dar mi-a iesit buna si ma asteapta la operatie la sani. Ce sfaturi imi dati sa ma operez ori ba?

Sus

MesajScris: 03 Ian 2008, 13:15 
Neconectat

referitor la intrebarea:" ce sfatimi dati , sa ma operez?", sfatul meu este sa nu urmezi sfaturile nimanui. Este vorba de corpul TAU, viata TA si nimeni,nici macar parintii nu pot sa-ti ia din suferinta. Parerea mea este ca in primul rand trebuie sa te calmezi, doar asa iti vei putea auzi propria voce interioara. Corpul tau are intelepciune si este singurul care te va ajuta sa te vindeci cu adevarat. Asculta-ti instinctul. Pe mine m-au ajutat mult cartile: am citit despre dieta, presopunctura, masaj, qigong, yoga,etc. Am facut cursuri de medicina traditionala chineza, qigong. De trei ani nu am mai luat nici un medicament si totusi sunt mai bine ca oricand.Cunoasteti corpul si respecta-l si afla ce forta incredibila de vindecare exista in noi. Acordati timp si nu lua in pripa hotariri care te pot marca toata viata. Parerea mea personala este ca operatia indeparteaza efectul si nu cauza. Este doar o parere personala nu un sfat. Succes!

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 9 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]