Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 31 Oct 2014, 13:34

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: eliminarea pietrelor de la fiere
MesajScris: 22 Dec 2007, 00:11 
Neconectat

:emb: Fetelor am o problema f mare.Ma confrunt cu dureri ingrozitoare din cauza unei pietre la fiere care este 12 mm...Vreau sa o elimin cu ulei de masline si lamaie(un tratament postat pe acest site).A facut cineva acest tratament?S-a eliminat ceva??Fi-ti dragute cu mine si nu-mi ocpliti raspunsul Va multu:)mesc.

Sus

Subiectul mesajului: Re: eliminarea pietrelor de la fiere
MesajScris: 23 Dec 2007, 23:14 
Neconectat

este posibila eliminarea calculului biliar prin aceasta metoda,sunt persoane care au reusit,insa, atentie,medicul dumneavoastra trebuie sa fie tinut la curent de starea dv-sta deoarece exista riscul,in cazul unui calcul mai mare sau cu forma mai ciudata,sa se blocheze in canalul biliar.in acest caz avem de-a face cu o situatie de urgenta si e necesar sa va adresati singurelor persoane autorizate si responsabile de actul medical,medicilor..

Sus

MesajScris: 24 Dec 2007, 16:39 
Neconectat

bun
Ce trebuie sa fac???Fac orice este nevoie sa scap de problemele mele de sanatate.Multumesc ca imi dati o speranta

Sus

MesajScris: 25 Dec 2007, 22:18 
Neconectat

solutia cea mai sigura este gasirea unui bun chirurg care va hotara ce trebuie facut.nu are sens sa va chinuiti atata.cunosc o multime de persoane care s-au operat si astazi se bucura din plin de viata,regretand ca au lungit atata suferinta.se poate opera astazi laparoscopic,e o nimica toata.

Sus

MesajScris: 25 Dec 2007, 23:36 
Neconectat

Eu vreau o metoda naturista,nu am atatia bani la dispozie pentru operatie,as fi facut-o pana acum. :roll:Am inteles ca xista o metoda cu ulei de masline si lamaie. Daca stie cineva taratamentul corect il rog sa mi-l impartaseasca si mie si totodata cititorilor acestui site.

Sus

MesajScris: 26 Dec 2007, 19:44 
Neconectat

dar cat poate sa coste o asemenea operatie, avand in vedere ca durata operatiei in sine este mica (daca se face laparoscopic) si apoi in spital se sta foarte putin? intreb pentru ca si eu intentionez sa ma operez, caci desi nu am pietre am un colecist foarte lenes si in ultima vreme am niste crize ingrozitoare. la ultima echografie si dupa simptomele pe care le am mi s-a spus ca nu prea mai merge cu tratament...pana acum luam anghirol, rowachol si no-spa. dar acum nu mai au nici un efect! asa ca as vrea sa ma operez.

Sus

MesajScris: 26 Dec 2007, 20:51 
Neconectat

la paroscopic costa in jur 8-10 milioane.:|

Sus

MesajScris: 30 Ian 2008, 20:10 
Neconectat

Geta eu am fost operata acum o saptamana laparoscopic,an avut 3 pietre de 6,5 si 12,5.Sunt foarte fricoasa dar am trecut cu bn.Operatia este fff.usoara.Am 4 orificii mici si recuperarea e rapida.Acum trebuie sa tin regim fara grasimi si prajeli.Astept sa ma contactezi la adresa de mes rita_cr2006.Apropo nu e asa scumpa cum crezi tu trebuie dat la dr.ceva in jur de 3-4 mil.
Sanatate multa.

Sus

MesajScris: 31 Ian 2008, 11:28 
Neconectat

:D gata!!!! am scos fierea la paroscop si este f adevarat ca este o nimica toata.:lol:Am iesi pe picioarele mele cu bagaj cu tot ,singurica ca nu a avut cine sa vina la mine si a doua zi dupa ce am ajuns acasa am zugravit toata casa:emb:...tot singura.Va multumesc pentru incurajari.Sunteti dragute tare toate.:mrgreen:

Sus

MesajScris: 31 Ian 2008, 12:23 
Neconectat

Geta sa fii sanatoasa,aifost viteaza,imi dai curaj cand spui ca operatia a fost usoara,ai stat 3 zile in spital?nu te supara ca te intreb,e rezonabila suma care trebuie data la operatie?:roll:

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]