Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 19 Sep 2014, 12:48

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 25 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Probleme cu potenta/ejac,prematura/erectia
MesajScris: 14 Feb 2008, 16:19 
Neconectat

Salut,

In primu rand imi este foarte greu sa scriu si aici despre problemele astea. In ultimul timp am inceput sa ma documentez din ce in ce mai mult despre asta, deoarece am inceput sa am o relatie si simt ca nu merge bine cand vine vb de sex/dragoste.

Problemele pe care le am sunt asa:
*Nu stiu daca se numeste ejaculare precoce/prematura, dar este clar, ma excit foarte foarte repede, asta inseamna ca si daca ma uit la o fata pe strada si imi confirm singur ca wow ce buna este deja nivelul creste... Nu ar fi asta problema dar cand vine vb sa mai ai si o prietena sunt deja in al noulea cer NON STOP!!! Anyway in tot timpul asta am "scurgeri" de o substanta transparenta/incolora si uleioasa. S..ma sigur nu este deoarece nu este de culoare alba ci transparenta.

Pana sa ajung sa fac munca de barbat deja am 4-5 picaturi de asa ceva in chilotii! PS: poate imi zice-ti si mie ce inseamna asta!

Am momente cand pot sa fac sex timp de cateva ore fara sa pot sa ma termin si aud din partea partenerei imi pare rau pt asta... Se intampla asta cand sunt sub influenta alcoolului, dar erectia nu mi-o pierd.

Cand sunt "treaz" vreau sa zic ca nu mai sunt asa de eroic... Am prins frica lucrului asta si ciar ma complexeaza la greu...

Probabil este vb de vointza si de puterea de a crede,dar totusi astept sfaturii...

PPS: Cel mai mult ma streseaza "scurgerile" alea... ca imi ud chilotii!!!

Cu mult respect,

Sus

Subiectul mesajului: Re: Probleme de potenta
MesajScris: 15 Feb 2008, 19:46 
Neconectat

Chiar nu ma poate ajuta nimeni? nici un sfat nimic?:( e foarte greu pt mine, mai ales ca doctorul de familie e prieten bun cu parintii si sigur daca o sa incerc sa iau o trimitere ma vor da de gol si aici lista poate continua!

PLZ PLZ HELP!

Sus

MesajScris: 15 Feb 2008, 23:59 
Neconectat

o parte din vina pentru tacerea de pe forum iti apartine si tie prin stilul prea dezinhibat in care ne descri problemele tale.. intime.este normal sa te intrebi mai intai daca nu e o forma camuflata de misto.in fine,eu cred ca e adevarat ce spui,deoarece problemele acestea se incadreaza la TULBURARI DE DINAMICA SEXUALA.Insist sa precizez, ca in majoritatea interventiilor mele ,ca omul nu e numai Corpul ci o interactiune armoniasa dintre corp si suflet.mai intai ,bolile apar in suflet,apoi se materializeaza in corp.va trebui sa intelegi cat mai curand ca tulburarile tale de dinamica sexuala sunt urmarea unei neincrederi imature in propria identitate.tu nu esti numai corpul care se ofera unei femei si nici obtinerea cu orice pret de performante sexuale ,nu te reprezinta pe tine cel adevarat.tu esti mult mai mult decat aceste preocupari excesive dar trecatoare si care,odata cu varsta se vor sublima in alte preocupari mai inalte,precum grija fata
de familie,realizarea profesinala etc.nerabdarea ta,care sta sub semnul elementului foc,instabil si incontrolabil,va trebui estompata,sublimata si adusa la normal.nu mai folosi alcoolul ca afodisiac pentru ca si el e foc.in plus,ficatul tau va da cat de curand,semne de oboseala.foc peste foc ,la ce bun te poti astepta.poti recurge temporar,pana la normalizarea problemelor ,la ceaiul sau tinctura de hamei care iti va echilibra hiperexcitabilitatea si aparitia problemelor nedorite.

Sus

MesajScris: 16 Feb 2008, 13:22 
Neconectat

Iti multumesc foarte mult pentru raspuns. Intradevar ai mare dreptate, poate imi e frica de ceva, nu stiu de ce dar probabil este si varsta si anturajul din care fac parte. Nu prea am la cine sa ma duc sa vb despre problemele mele intime...

Imi cer inca o data scuze despre felul meu de a aborda problema si iti multumesc pentru sfat.

Cu mult respect.

Sus

MesajScris: 22 Feb 2008, 19:13 
Neconectat

Buna,

Va trimit un articol din care puteti invata multe lucruri legate de aceasta "afectiune": Cresterea potentei si apetitului sexual

Multa sanatate!

Sus

MesajScris: 22 Feb 2008, 19:18 
Neconectat

Buna,

Este un produs foarte bun pe ascest site, care trateaza ejacularea precoce, si ti-l recomand: Prematrol

pa pa

Sus

Subiectul mesajului: Re: Ejacularea precoce
MesajScris: 23 Feb 2008, 12:57 
Neconectat

Buna!
Din pacate tot ce ai scris este total adevarat...Stiu asta deoarece ma confrunt cu aceeasi problema dar sa zicem de pe o pozitie diferita...Este problema majora a cuplului nostru...eu fiid partenera...din pacate,fiind o problema de natura psihologica nu prea are rezolvare...incerc sa-l inteleg deoarece il iubesc foarte mult...dar vad cate complexe isi face el...singurul avantaj este ca vei sti intotdeauna ca este doar al tau...in rest ,trebuie sa te obisnuiesti cu ideea...

Sus

MesajScris: 25 Feb 2008, 01:40 
Neconectat

Buna seara! Va recomand sa cititi rubrica "despre supuratii"de la "impartaseste-ne povestea ta" si spre deosebire de membrana dubla care actioneaza ca dublu-strat, in cazul dvs. puteti aplica 3 membrane, care functioneaza ca triplu-strat, dupa legile fizicii, ptr. a evita o implozie. Se recomanda consumarea de 1/2 kg zilnic de rodii ptr. refacerea fluxului sanguin intre limitele normale si silicina ptr. eliminarea de mirosuri neplacute si accele

Sus

MesajScris: 25 Feb 2008, 09:22 
Neconectat

Rodiile accelereaza dezvoltarea musculaturii pelviene , iar coenzima Q10 in combinatie cu carbunele medicinal(care asigura necesarul de ionii Ca2+)contribuie la schimbul de Hidrogen , Ca2+, etc.) ducand astfel la ruperea membranei externe si inlocuirea ei cu alta noua, pentru a continua procedura medicala. Eu insami am realizat acest lucru la colegii mei si au fost multumiti si am primit bani din partea unei asociatii de medici pentru reusita.
P.S. cautati pe internet un mucilagiu-ciuperca pentru dezoltarea musculaturii pelvien la barbati
Succes!

Sus

MesajScris: 26 Feb 2008, 07:13 
Neconectat

sunt de acord cu principiul antic al medicinei conform caruia ,terapeutul trebuie sa foloseasca pentru un om bolnav orice metoda stiuta pentru a-l ajuta in suferinta pe care o are.de la vechea metoda a aplicarii mainilor peste locul bolnav(bioenergie) pana la folosirea nustiucarui extract din insecte,gama terapiilor altenative e extrem de diversifivata si uneori ciudata.nu inteleg si pace,si de aceea nu vreau sa fiu ironic,ce legatura poti vedea tu,Flori,in interventia ta,intre ejacularea precoce si supuratii...lasand la o parte explicatiile cu implozia si presiunea osmotica,pe care le gasesc corecte.apreciem bunele tale intentii dar pentru a spulbera unele confuzii legate de acest subiect,sunt necesare niste precizari din partea ta.

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 25 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]