Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 02 Oct 2014, 07:22

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: dureri de talpi
MesajScris: 12 Oct 2006, 17:20 
Neconectat

buna as vrea sa va intreb ce e cu durerea de talpi poate stie cineva ;,noaptea si dimineata cind ma trezesc am o durere de talpi de nu pot merge si peste zi se amelioreaza ;am facut bai cu sare ,masaj cu unguent de tataneasa dar degeaba. sau daca trebuie de acum sa incalt pantofi e o tragedie nu pot sta mai mult de doua ore incaltata ma arde ma doare de trebuie sa ma asez undeva si sa ma descalt ,ce mai! e groaznic atept parerile voastre .am fost la medic si nu mia gasit nimic

Sus

Subiectul mesajului: Re: dureri de talpi
MesajScris: 13 Oct 2006, 15:01 
Neconectat

habar nu am,crede-ma,dar si mie mi se intampla acelasi lucru!dar aceasta durere sacaitoare imi apare dupa ce merg prea mult pe jos,si obosesc f mult,nici nu mai pot sa merg,efectiv.Ma ustura,ma arde exact in mijlocul talpii.Nu pot sa-mi explic deloc...eu doar fac o baita fierbinte si imi ung piciorusele cu o crema f hidrantanta sau de galbenele.daca afli ceva...anunta-ma si pe mine,te rog!

Sus

Subiectul mesajului: Re: dureri de talpi
MesajScris: 13 Oct 2006, 16:57 
Neconectat

Am avut aceleasi dureri si le-am tratat cu bioseleniu plus zinc de la Pharma Nord, timp de 3 luni, una pe zi. Au ramas doar o amintire pentru mine...Incercati!

Sus

Subiectul mesajului: Re: Dureri de talpi
MesajScris: 28 Oct 2006, 19:17 
Neconectat

pe mine ma dor calcaiele: rau de tot. Dimineata abia ma dau jos din pat, iar peste zi am momente cand nu mai pot merge. M-am gandit sa incerc baile cu apa calda sarata, dar voi imi spuneti ca nu prea au efect. Ce sa fac ?

Sus

MesajScris: 30 Oct 2006, 11:46 
Neconectat

Lucia, matusa mea se plange de arsuri pe talpi, de nu poate sa dorma noaptea. Se poate lua fara reteta acest tratament? Sa inteleg ca sunt pastile..
Mesaj modificat de autor pe 30.10.2006

Sus

MesajScris: 30 Oct 2006, 21:13 
Neconectat

Sunt pastile si se dau fara reteta. Se fac cure de minim o luna, maxim trei luni, de doua-trei ori pe an(eu am ales cura de trei luni), fara consum de alcool si, pe cat posibil, sa se renunte la E-urile f periculoase pentru organism(margarina, sucuri din comert de tot felul, inghetata, preparate din carne:salamuri,afumaturi)care ingreuneaza circulatia sangelui.Multa sanatate!
Mesaj modificat de autor pe 30.10.2006

Sus

MesajScris: 01 Noi 2006, 18:48 
Neconectat

La ce doctor ar fi indicat de mers pentru durerile astea de calcai? Internist,chirurg sau interne? Va multumesc!

Sus

MesajScris: 01 Noi 2006, 19:05 
Neconectat

salut fetelor;eu am fost la un medic de medicina naturista si ma scanat la biorezonanta ; mia gasit reumatism ;acum fac masaje cu o crema pt reumatic si am sa incerc si bio_seleniu _zinc stiu ca e bun pt durerea de picioare ;acum incerc dupa cum vam spus cu masaje ,crema antireumatic sanatae multa :roll:
Mesaj modificat de autor pe 1.11.2006

Sus

MesajScris: 10 Apr 2008, 23:27 
Neconectat

si eu am dureri mari de calcai. aproape nu mai pot sa merg. as vrea si eu sa stiu ce as putea sa fac? astept un raspuns. mersi
Mesaj modificat de autor pe 10.04.2008

Sus

MesajScris: 14 Apr 2008, 00:00 
Neconectat

din perspectiva medicinei alopate,durerile de talpi pot avea cauze multiple din care amintim:complicatiile unui diabet(neuropatii),cauze inflamatorii reumatismale,cauze circulatorii,deficiente de microelemente,CA,MG,K,etc.
de cele mai multe ori,tratamentele alopate rezolva doar temporar problemele,care reapar dupa un timp indefinit,spre mirarea atat a pacientului cat si a medicului curant.de ce reapar aceste probleme?pentru ca nu s-a mers la adevarata cauza care le genereaza.de cele mai multe ori,cauza e de natura energetica si actualul stadiu oficial al medicinei alopate nu admite o asemenea explicatie.e ca si cum i-ai vorbi de curent electic unui papuas din jungla.daca mergeti si la cel mai slab reflexoterapeut,va poate indica,cu precizie ce blocaje energetice provoaca asemenea dureri si ce legatura au ele cu afectiunile pe care le aveti deja instalate.spre exemplificare,durerile din calcai,la care se face referire in mesaje,indica blocaje energetice in zona organelor genitale si sunt frecvente atat in preajma instalarii pre-menopauzei cat si in unele probleme genitale.reflexoterapeutul poate debloca holistic aceste zone prin masaj energetic si poate repune in functiune circuitul normal al energiei prin meridiane,indicand si unele remedii naturiste.exemplu-gemoderivatul de zmeur-RUBUS IDAEUS,50 pic.zilnic,poate fi salutar in prevenirea unei pre-menopauze timpurii.
Mesaj modificat de autor pe 13.04.2008

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]