Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 23 Oct 2014, 12:21

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: dureri ciudate de maini si de picioare
MesajScris: 05 Noi 2007, 18:02 
Neconectat

Buna! Ma numesc Alina, am 26 de ani si de cateva zile simt niste dureri pe care nu pot sa le explic. Incepe sa ma doara gamba piciorului dar inauntru (cred ca e durere de oase, nu stiu sigur) apoi se muta ba in mana, apoi spre glezana, antebrat etc. durerea nu persista dar am citit despre leucemie si unul din simptome e durerea de oase. Trebuie sa va spun ca sunt hipocondriaca (hipocondrie=frica de a suferi de boli incurabile, sentimentul ca orice durere are leg cu unua din aceste boli). daca aveti un sfat pentru mine va rog sa-mi scrieti. sanatate multa!

Sus

Subiectul mesajului: Re: dureri ciudate de maini si de picioare
MesajScris: 06 Noi 2007, 01:06 
Neconectat

Dupa simptome poate fi o infectie- polipi, amigdale inflamate, carii dentare...etc.
trebuie sa faci o consultatie, un set de analize, printre care si un ASLO, Factor reumatoid. Nu trebuie sa stai zicand ca esti ipohondriaca... daca boala se cronicizeaza se trateaza f greu si f costisitor.

Mesaj modificat de autor pe 6.11.2007

Sus

Subiectul mesajului: Re: Dureri ciudate de maini si de picioare
MesajScris: 07 Noi 2007, 07:05 
Neconectat

Urgent trebuie sa-ti faci cateva investigatii de laborator esentiale:un exudat faringian,V.S.H.,A.S.L.O.,factor reumatoid,hemoleucograma,calciu seric.
Durerile articulare care se muta de la o articulatie la alta sugereaza declansarea unui reumatism infectios provocat de un streptococ netratat.Nu te neglija dar nu intra nici in panica .Fa ceea ce trebuie,mergi cu incredere la medic si lasa scenariile ipohondrice.

Sus

Subiectul mesajului: Re: Dureri ciudate de maini si de picioare
MesajScris: 06 Ian 2012, 13:29 
Neconectat

alina..si eu sunt foarte speriata...am exact aceleasi simptome ca si tine....eu sunt andreea...am 20 d ani.....eu de vreo 4 saptamani....simt l a fel...dureri...arsuri..cand ma arde...cand e rece...furnicaturi...dureri pe os parca...can in picior..peste20 de scunde in degetul mic de la mana..apoi..antebrat...gamba...si uite asa..nu stiu unde ma doare amai tare...eu mi-am facut toata anlizele ce tin de sange...si au eisit bune. si...factorul reumatoid sub 200 asa cum trebuie...si mie mi-e faorte frica...sa nu am ceva grav...mai ales de cancer osos imi e cel ami frica...eu sper sa fim anmandoua sanataose tun..si asa o sa si fie......>:D< daca stie cineva ce am putea avea si noi....:)sau sa ne dea un sfat...va rugam...ca eu am ramas fara lacrimi de la gandurile negre..:)

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]