Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 25 Oct 2014, 00:17

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 8 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: DURERI ALE ARTICULATIILOR (COATE, GENUNCHI)
MesajScris: 07 Aug 2007, 15:38 
Neconectat

Buna ziua!
Ma dor destul de tare coatele si mai nou cand ma asez sau ma ridic, genunchii. Am facut timp de 6 luni tratament cu injectii de moldamin - 1 injectie pe luna. Mi-a trecut durerea. Dupa 3 luni a reaparut. Stie cine ce tratament mai exista pt asemenea dureri?

Sus

Subiectul mesajului: Re: Dureri ale articultiilor (coate, genunchi)
MesajScris: 08 Aug 2007, 15:46 
Neconectat

Buna, este o problema destul de complicata si cu cauze multiple.Cred ca doar medicul este in masura sa stabileasca conduita de tratament si cauza boli.Posibil sa fie o cauza reumatica cu care si eu ma confrunt, am aproape de 50 de ani si nu am reusit decit doar temporar sa calmez durerea articulatiilor.Nu sunt adeptul chimizarii si a cortizonicelor care au efecte adverse.De multe ori a dat rezultate bune Fizioterapia dar nu este o garantie in toate cazurile. Bafta!!!

Sus

MesajScris: 08 Aug 2007, 15:59 
Neconectat

Medicul mi-a spus ca aceste dureri ale articulatiilor apar in urma netratarii infectiilor din gat. Daca cineva a mai auzit si cunoaste tratamentul care trebuie administrat , in afara de moldamin (pe care deja l-am facut) il rog sa ma anunte. Va multumesc!

Sus

MesajScris: 22 Sep 2007, 22:33 
Neconectat

buna am probleme cu artroza va rog daca sant persoane care a folosit acest prosus Arthromer sa imi spuna si mie ce parere au despre el.

va multumesc

Sus

MesajScris: 23 Sep 2007, 11:07 
Neconectat

F.buna pt dureri este crema rosie de la FLP,care se aplica local prin masaj,insa si ceva antiiflamator oral ar fi necesar.Eu am consumat o cutie de 90 capsule de acizi grasi omega3,marca herbalife,in 10 zile cand am avut criza de lombosciatica,in avara,si mi-a trecut durerea fara crema,insa si rema aplicata pe exterior este f buna si ia durerea instantaneu.

Sus

MesajScris: 24 Sep 2007, 11:43 
Neconectat

Va multumesc pt ajutor.
O sa incerc si crema rosie si medicamentele pe care m-i le-ati recomandat.
Sanatate.:D

Sus

MesajScris: 24 Sep 2007, 20:22 
Neconectat

Cu tratamentul pe care il urmez din luna aprilie pentru artrita reactiva nu am simtit decat o usoara ameliorare.As dori daca poate cineva sa imi recomande un tratament naturist pentru completarea schemei de tratament alopat care este destul de vasta si cu reactii adverse. poate combinate ma voi simti mai bine.

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 8 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]