Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 28 Aug 2014, 12:04

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 12 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: durere de calcai
MesajScris: 02 Iul 2006, 15:15 
Neconectat

buna! v-as ruga sa-mi spuneti daca s-a confruntat cineva cu durere la calcai ? si daca exista tratament mentionez ca e vorba de mama mea va multumesc anticipat

Sus

Subiectul mesajului: Re: durere de calcai
MesajScris: 02 Iul 2006, 18:57 
Neconectat

Daca durerea este pe fond reumatic ajuta baile de picioare cu sare sulfo-iodurata de la Minesa precum si aplicatii cu plasturi antireumatici (se gasesc la farmacie). Unguente: Gel relaxant cu spanz, Balsam cu bitter suedez, Apireven.

Sus

MesajScris: 02 Iul 2006, 20:46 
Neconectat

Buna!

acum vreo 3 saptamani m-a luat o durere de spate si in urmatoarele ore mi-a iradiat in degetul mic, dar o durere care m-a tinut la pat vreo trei zile (am facut injectii cu Tilcotil) apoi am fost si am facut fizioterapie, nu ma mai doare spatele dar am ramas cu amorteala in degetul mic si cate odata se duce si la calcai. Am fost la medicul neurolog si mi-a spus sa fac un RMN. poate fi vorbe de hernie de disc si daca imi poate spune cineva cum ramane cu amorteala ca e jenanta si cand imi trece?

Sus

MesajScris: 03 Iul 2006, 10:28 
Neconectat

Este foarte bine daca poti face un RMN. Amorteala din degetul mic se poate datora pensarii (ingustarii) spatiului intervertebral determinand compresie pe nervul senzitiv care iese din coloana si inerveaza zona amortita. In urma investigatiei imagistice si a stabilirii diagnosticului, un medic neurolog iti poate recomanda solutia de tratament.

Sus

Subiectul mesajului: Re: Durere de calcai
MesajScris: 25 Iul 2006, 21:21 
Neconectat

am facut IRM si mi s-a diagnosticat hernie de disc L5-S1 posterolaterala stanga cu conflict tecal si radicular stanga.
precizez ca am amorteala in degetul mic (vreo 2 luni) stg si care ajunge uneori si spre calcai prin exteriorul labii stg, (dar nu am dureri, numai aorteala).
vreau sa stiu daca se poate scapa de amorteala fara operatie si ce-mi recomandati?
Va multumesc anticipat!
:D

Mesaj modificat de autor pe 25.07.2006
Mesaj modificat de autor pe 25.07.2006

Sus

Subiectul mesajului: Durere in calcai-ciocuri reumatice
MesajScris: 24 Apr 2007, 21:43 
Neconectat

Buna seara
Va rog sa imi dati o solutie naturista sau de orice natura pentru a o putea ajuta pe mama mea careia i-a crescut in calcai acel "cioc" reumatic. In afara de durerea insuportabila nici nu mai poate merge.
Astept solutii-multumesc anticipat
Mesaj modificat de autor pe 24.04.2007

Sus

MesajScris: 08 Aug 2007, 12:15 
Neconectat

Stiti cumva procedurile pe care le-ati facut pentru durerea de calcaie??

Sus

MesajScris: 13 Aug 2007, 08:56 
Neconectat

va rog frumos daca stiti vreun remediu pentru sciatica,am dureri in zona feselor si imi amortesc picioarele,cand dreptul,cand stangul.Va multumesc din toata inima.

Sus

MesajScris: 30 Sep 2007, 19:35 
Neconectat

cine ma poate ajuta sau stie de ce am eu:am ceva in calcai nu in talpa, ca si un furuncul,este de culoare rosu abastriu si doare foarte tare,am stat o saptamana in spital mi sau facut toate analizele si tot e ok in afara de trigliceride 395 si am facut si radiografi ca poate este pinten,ei bine nu este.Acuma o sa merg la dermatologie sa mi se extraga o mostra din tesut sa fie trimisa la laborator,
sunt fumator.
constantintoderescu@yahoo.com
multumesc anticipat

Sus

MesajScris: 13 Iun 2008, 19:05 
Neconectat

Va rog sa imi spune-ti un remediu pt ciocuri la calcai

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 12 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]