Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 19 Dec 2014, 21:09

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 32 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Despre tinctura din fructe de soc
MesajScris: 13 Mai 2006, 16:39 
Neconectat

As dori sa stiu si eu daca a incercat cineva acest produs. Nu neaparat pt cura de slabire ca nu asta ma preocupa pe mine, ci mai degraba pentru acnee sau constipatie. M-ar ineteresa si daca apare frecvent diaree. Multumesc

Sus

Subiectul mesajului: Despre tinctura din fructe de soc...
MesajScris: 16 Mai 2006, 15:46 
Neconectat

As vrea sa stiu cum se administreaza in cura de slabire,daca a dat rezultate si in cat timp de la inceperea curei apar semnele de scadere in greutate?

Sus

MesajScris: 16 Mai 2006, 16:40 
Neconectat

Eu cred ca depinde de digestie,eu am folosit tinctura ca tratament pentru constipatie si cand am simtit ca nu mai sunt probleme mari am micsorat doza,am continuat tratamentul timp de o luna si acum nu mai am probleme.

Sus

Subiectul mesajului: mersi
MesajScris: 16 Mai 2006, 17:33 
Neconectat

si pe mine tot asta ma interesa ca mai am probleme de tranzit. Cura de slabire ma interesa mai putin. dar in perioada in care ai luat nu ai slabit? pt ca prin tranzit accelerat mai dai jos cate ceva, D-asta se si recomanda consumul de fructe, cu precadere mere si pere

Sus

MesajScris: 16 Mai 2006, 18:09 
Neconectat

Am fost insarcinata si pe timpul sarcinii din cauza lipsei de calciu si vitamine am fost nevoita sa iau o multime de pastile care m-au facut cu 30 de kg. mai grea decat eram.Dupa ce am nascut am avut probl. cu constipatia,am urmat tratamentul si nu am reusit sa dau jos decat 4kg,in afara de cele de imediat dupa nastere,in concluzie mai am de dat jos inca 18kg.Nu vreau sa urmez nici diete prea severe ca apoi sa pun kg inapoi asa ca am ales tinctura de soc pentru ca poate rezolva mai multe probl. deodata

Sus

Subiectul mesajului: ''tratament''cu tinctura de soc
MesajScris: 17 Mai 2006, 10:43 
Neconectat

Eu am inceput tratamentul cu tinctura de soc de 3 zile si as vrea sa stiu cu ce se mai poate combina:?:am 29 ani si 78kg(cam mult).

Sus

Subiectul mesajului: slabire
MesajScris: 19 Mai 2006, 10:50 
Neconectat

As vrea sa stiu daca se pot lua concomitent cu tinctura de fructe de soc si capsule Ananas (de la medica).Nu stiu daca interactioneaza intre ele in sens negativ.Mi-e foarte greu sa tin diete drastice dar incerc treptat sa mananc ceea ce este in general recomandat in slabire.

Sus

Subiectul mesajului: Re: Despre tinctura din fructe de soc
MesajScris: 31 Mai 2006, 15:12 
Neconectat

eu am folosit tinctura de soc pentru afectiuni orl si nu am slabit :lol: ar fi fost prea simplu :lol:

pentru fetele cu probleme de tranzit intestinal va recomand cu caldura ceaiul verde ;) mai ales ca este un ceai foarte sanatos si cu atatea elemente indispensabile functionarii bune a organismului

Sus

MesajScris: 08 Iun 2006, 16:42 
Neconectat

Ceaiul verde este intr-adevar eficient. Cel putin dpdv al constipatiei.
Am gasit in supermachet, si nu foarte scump, ceai verde, cutia este complet verde inchis, scrie pe ea numai in romaneste si chinezeste, iar logo-ul produsului este o frunza verde cu trei lobi pe un disc alb. Numele este Sanye Anti-adipose tea. Are 30 de pliculete a cate 2 g. Fac numai o cana pe zi, intre ora 10 si 12. In primele zile, pana sa se obisnuiasca corpul, faceam aproape diaree...
Alt remediu, care cel putin la mine merge, este 1 salata verde, sau 1 salata de varza cruda, sau cel putin un mar pe zi.

Sus

MesajScris: 08 Iun 2006, 21:09 
Neconectat

Ok mersi mult de informatie. Desi cred ca voi opta pt ceaiul verde. Are f multe proprietati benefice nu doar pt constipatie.

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 32 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]